2019 NCAA DII Outdoor Track & Field All-America Honors

NEW ORLEANS – All-Americans for the 2019 NCAA Division II Outdoor Track & Field season were announced by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA) on Tuesday, following the conclusion of the NCAA Division II Outdoor Track & Field Championships in Kingsville, Texas.

Student-athletes earned First-Team USTFCCCA All-Americans honors by virtue of finishing among the top-eight in their respective events – including as a member of a relay team – at this past weekend’s outdoor championship meet.

Second-team selections were given to those athlete who finished in spots 9-12th in individual events. Ninth and tenth-place relay teams also earned the distinction.

QUICK LINKS: Meet Recap | National Championships Central
CLICK HERE FOR USTFCCCA ALL-AMERICA HISTORY

Overall, 425 athletes earned First-Team All-American distinction while an additional 182 were named Second-Team All-America.

Grand Valley State and Lincoln (Mo.) led the country with a combined 23 First-Team All-American athletes. The Lakers had a nation-leading 18 women earn the honor with five coming on the men’s side. The Blue Tigers, who won the women’s national title, were second with 15 female athletes earning the award and another eight doing so on the men’s side.

Ashland, the team that won the men’s national title, had 11 male athletes honored.

Angelo State, the team that finished runner-up in the men’s standings by just one point, had the most men earn First-Team All-America honors with 15.

While 15 athletes earned at least three First-Team All-American selections, only two were able to do so across four events: Myles Pringle of Ashland and Rene Medley of Lincoln (Mo.). Pringle won an individual national title in the 400, finished fourth in the 200, seventh in the high jump and was a member of the runner-up 4×400 relay team. Medley won individual national titles in the 100 and 200 and was a member of the first-place 4×100 and 4×400 relay teams.

See below for a full list of all of the athletes who were named NCAA Division II All-America by the USTFCCCA.

2019 NCAA Division II Outdoor Track & Field
Men’s & Women’s All-America Honors

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-America200 MetersMobolade AjomaleSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMobolade AjomaleSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America100 MetersMobolade AjomaleSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayChristian CarterSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America1500 MetersVictor MoreauSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMichane RickettsSRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayGrant SwintonJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America1500 MetersElias GedyonSRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersElias GedyonSRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersDalton GrahamSRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutSamuel ReidSRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJackson SaylerSRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseEdwin KangogoSRAlaska AnchorageGNACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseWesley KiruiSOAlaska AnchorageGNACE
MENFirst-Team All-America800 MetersJoshua AjieroSRAlbany State (Ga.)SIACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpCervantes JacksonSRAlbany State (Ga.)SIACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCervantes JacksonSRAlbany State (Ga.)SIACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayChristopher JacksonJRAlbany State (Ga.)SIACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJarvis MingoJRAlbany State (Ga.)SIACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayClifford RussellSOAlbany State (Ga.)SIACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseLeakey KipkosgeiJRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesChad MillerSRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAyodeji AdedokynSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHammerDecio AndradeFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayNathan BlackwellJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNicholas EllisorJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinNils FischerJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayZ'Antyler Foster-HooksFRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America400 MetersDemontravous JonesFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDemontravous JonesFRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultTrivett JonesJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonHarry MaslenSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonDragan PesicSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJa'Micah PolkSOAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEmmett SealsFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayEmmett SealsFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonTrpimir SirokiFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAlexandros SpyridonidisFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMatthew WalshFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesTrevor BassittSOAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor BassittSOAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesTrevor BassittSOAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerBrent FairbanksSOAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJacob GlassJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAlex HillJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusAlex HillJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKeshun JonesFRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChanning PhillipsSOAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America400 MetersMyles PringleSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMyles PringleSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersMyles PringleSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMyles PringleSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJosh BarrowsSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJesus UrtusuasteguiJRAugustana (S.D.)NSICE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusAndy HurtadoSRAzusa PacificPacWestE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonChad PoncianoJRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJonah TheisenSRBlack Hills StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonKyle LawsonJRCal Poly PomonaCCAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpPorte-Joie TshiabaFRCal State LACCAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerEric BejaranJRCal State StanislausCCAAE
MENSecond-Team All-America5000 MetersLuke GreerSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersLuke GreerSRCarson-NewmanSACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJahvad McDermottSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America100 MetersDevon MooreFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersDevon MooreFRCarson-NewmanSACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpKristofer Potts-HowardSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultTommy AnsielSOCedarvilleG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerJohn BerrySRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusNathan CummingsJRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutNathan CummingsJRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpChristopher GoodwinSOCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultVincent HobbieFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJan JanskyJRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonTrey MillerFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJuan ScottJRCentral StateSIACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonBraydon MaierSOCentral WashingtonGNACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpIsaac GrimesSOChadron StateRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersJack Mastandrea JRCharleston (W.Va.)Mountain EastE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTyler ArroyoSRChico StateCCAAE
MENFirst-Team All-America5000 MetersEddie KingSRChico StateCCAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAshtin KnowlesFRClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDavion McKnightJRClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENFirst-Team All-America100 MetersDavion McKnightJRClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDomenic SamuelSOClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDerick St JeanFRClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENFirst-Team All-America400 MetersDerick St JeanFRClaflinCIAA (Central Intercollegiate)E
MENFirst-Team All-America1500 MetersJosh EvansSRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersJosh HoskinsonSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersLuke JulianFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersDylan KoFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJacob MitchemSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersRicardo OcampoSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersBen SchneidermanSRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesTriston SisnerosSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEthan HarrisFRColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonGiovanni BrownSRConcordia (Ore.)GNACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinEaston ChristensenSRConcordia (Ore.)GNACE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusSam NicholsSRConcordia (Ore.)GNACE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinDalton RasmussenFRConcordia (Ore.)GNACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersBenjamin AllenJRConcordia-St. PaulNSICE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersMarcelo LagueraJRCSU-PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersMarcelo LagueraJRCSU-PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersThomas StainesJRCSU-PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDevundrick WalkerSRCSU-PuebloRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersStetson RayasSRDallas BaptistLone StarE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersStetson RayasSRDallas BaptistLone StarE
MENSecond-Team All-America800 MetersIvar MoinatJREastern New MexicoLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonConnor GuinnSOEmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutBrodie LubelskiJREmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonLonnie MartsSREmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
MENSecond-Team All-America800 MetersCalahan WarrenJREmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayParker EvansSREmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayHayden GoodpasterFREmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrandon RhoneSOEmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersLuke StenzelJREmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayLuke StenzelJREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHammerCody StilwellSRFerris StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAustin CombsJRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutEldred HenryJRFindlayG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusEldred HenryJRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersBrett MeyerSRFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpKolt NewellSRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan StanleyFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJacob BattaniJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTanner ChadaFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDennis MbutaSOGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRyan MountFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersZach PanningSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersZach PanningSRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesDaniel WalkerJRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpHunter WeeksJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJared SchipperSRHillsdaleG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultDerek HortonSRIndiana (Pa.)PSACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDerek NollSRIndiana (Pa.)PSACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAustin HoganSRIndianapolisGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusAustin HoganSRIndianapolisGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpTavian StewartSOJohnson C. SmithCIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusLuke HoffmanSOKutztownPSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySiphosethu BoyaFRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJosiah BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America200 MetersJosiah BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJosiah BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJustin BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America200 MetersJustin BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America400 MetersJustin BrooksSRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJeremiah McCainFRLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseChristian NobleSOLee (Tenn.)Gulf SouthE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJoshua SimmonsSRLimestoneConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpRyan BrownSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America100 MetersRaymone CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersRaymone CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRaymone CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKizan DavidSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKizan DavidSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America100 MetersJavan GrayJRLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersJavan GrayJRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTyrese HallsSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMohammed KouyateJRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCoy SpenceSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAntonio NormanFRLindenwoodMIAAE
MENSecond-Team All-America800 MetersJaylen TryonJRLubbock ChristianLone StarE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersGeorge McCartneySRMaloneG-MACE
MENFirst-Team All-America400 MetersPatrick ForrestSOMerrimackNortheast-10E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersMatthew PahlJRMichigan TechGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseBraden ReichlSOMichigan TechGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpDeveyon BrownFRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSydne DavisSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesMyles HunterSRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaHammerConnor McCormickJRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpVictor OgekaSRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAustin PaschSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutRajindra CampbellJRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinRajheim CarbyFRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJosh NorvilleSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTravis PetersenJRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpDashaun MorganSOMontevalloGSCE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSamuel CurryJRMorehouseSIACE
MENFirst-Team All-America100 MetersDedrick VanoverSOMorehouseSIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySven BulikSRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTrevor CarrJRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRichard FisherJRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayZach JenkinsSOMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayArne LeppelsackFRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJohnny MiddlebrooksJRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJohnny MiddlebrooksJRMount OliveConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTedric ShannonJRMount OliveConf. CarolinasE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpChris CookFRMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMontrez JacksonSONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultGrant MyersSRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJackson JunkinsFRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayPreston PierceFRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTevin RichardsonJRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America200 MetersTevin RichardsonJRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENSecond-Team All-America100 MetersJJ ShermanJRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJJ ShermanJRNorth GreenvilleConf. CarolinasE
MENSecond-Team All-America400 MetersOmar AustinFRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpMarcus KleinJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpKevin SchultzSRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJake KnightSRNorthwest NazareneGNACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAndrew DavisFRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRami GharsalliSRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAustin HamletJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMason PhillipsSONorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America100 MetersMason PhillipsSONorthwood (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-America200 MetersMason PhillipsSONorthwood (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJustice BurksSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJoshua HudiburgJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultKai MillerSRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinKameron SwensonSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutKonner SwensonFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJerod ToogoodFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerLevi WyrickJRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMartin KnauerSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinRicko MeckesSOQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersDaniel WallisSRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDaniel WallisSRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersFelix WammetsbergerJRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America200 MetersAlfred ThomasSRRogers StateGreat AmericanE
MENSecond-Team All-America100 MetersAlfred ThomasSRRogers StateGreat AmericanE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutRyan KellySRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDarren AlfredFRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDarren AlfredFRSaint Augustine'sCIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersDarren AlfredFRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersShaquille DillSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShaquille DillSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayNathan FergussonFRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDamere GilbertJRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAlazae Hester-TaylorJRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinNajair JacksonSOSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJalen JonesFRSaint Augustine'sCIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersBrandon ParrisSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrandon ParrisSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersBrandon ParrisSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBrandon ParrisSRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesChristian SmithJRSaint Augustine'sCIAAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersShane BrackenSOSaint LeoSunshineE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTyler CronkFRSaint Martin'sGNACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAaron ArpFRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America400 MetersAaron ArpFRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesCharles BowmanJRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCharles BowmanJRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesCharles BowmanJRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAustin PadmoreSOShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOri RinamanSRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America100 MetersElliott CummingsFRShorterPeach BeltE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpRatayvius JacksonJRShorterPeach BeltE
MENSecond-Team All-America1500 MetersZach LundbergJRSioux FallsNSICE
MENSecond-Team All-America1500 MetersMason PhillipsJRSioux FallsNSICE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpOghenefejiro OnakpomaJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAsa CarterJRSouthwest BaptistMIAAE
MENSecond-Team All-America1500 MetersLucas TaxterSRStonehillNortheast-10E
MENFirst-Team All-America800 MetersStephen VercolloneSRStonehillNortheast-10E
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesDorian AndrewsFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJosh BoatengJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJoseph BrownSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America400 MetersRashard ClarkSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRashard ClarkSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersRashard ClarkSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDevon SandersSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayD'Lance SharpSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayStadrian TaylorJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutRichard CervantesSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusRichard CervantesSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJohnathon HarperSOTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpDyshon VaughnFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesWilliam WatsonJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersAyman ZahafiSOTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinVitaly ZhgunJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJonte BakerJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America100 MetersJonte BakerJRTiffinG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJabari BennettFRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDavis BowersSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpCameron BurrowsJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayZion CrossFRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNikolas CurtissSOTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTristen DurrSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayElijah GauldinSOTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusEric JacksonJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayQuincy ScottFRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpShenley AllenSOU-MaryNSICE
MENSecond-Team All-America100 MetersLuxon GlorSRU-MaryNSICE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpMatt BowenSRUC San DiegoCCAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMatt BowenSRUC San DiegoCCAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesNicholas RackSRUC San DiegoCCAAE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJavon GrahamJRUNC PembrokePeach BeltE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJacob KernellSRWalshG-MACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJordan AtkinsonJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesNicolai HartlingJRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesLorenzo JohnsonSRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTyrin LewisJRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTyler PickensSOWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America800 MetersButare RugenerwaFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayQuinton SansingSOWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America400 MetersQuinton SansingSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpAbraham SeanekeSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAbraham SeanekeSRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America5000 MetersRoss HuschJRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseTaylor StackSOWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTaylor StackSOWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersCharlie SweeneyFRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCharlie SweeneyFRWestern ColoradoRMACE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinAlex BarrySRWestern WashingtonGNACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpDarius WeathersFRWingateSACE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySelena Arjona-AlcazarFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpCamille JouannoJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayDarria MatthiasFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayOmbretta Minkue MeyeJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersOmbretta Minkue MeyeJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayHava TurnerFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersKaylee BoginaJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersStephanie CotterFRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseEilish FlanaganJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersEilish FlanaganJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersRoisin FlanaganJRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMalena GroverSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHaLeigh Hunter-GalvanJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersHaLeigh Hunter-GalvanJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersDianna JohnsonSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersDianna JohnsonSRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpVictoria MajorJRAdelphiNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayVanessa AniteyeSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTylantiss AtlasSOAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChrisalyn JohnsonJRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersCaroline KurgatSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCaroline KurgatSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersDanielle McCormickSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanielle McCormickSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarie RiesSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDahsia MiddlebrooksJRAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonKarlea DuhonFRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpKaitlyn MatthewsSOAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKaitlyn MatthewsSOAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinTalena MurrayFRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonJordan NashSRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutDaisy OsakueJRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpDaisy OsakueJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusDaisy OsakueJRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayHannah PorterFRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySarah PorterFRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesFaith RobersonSOAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTrenadey ScottJRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayTare' WardSRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerLindsay BakerFRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutLindsay BakerFRAshlandGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusLindsay BakerFRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerNatalie HelenthalSRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEllie JindraJRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMacKenzie LeighSRAshlandGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAbigail JonesSRAssumptionNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAbigail JonesSRAssumptionNortheast-10E
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseKialeigh MarstonJRAssumptionNortheast-10E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMackenzie KellySRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMackenzie KellySRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonOlivia Montez BrownJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpChinenye AginaFRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusElle AlexanderJRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultAmanda FassoldFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersMechaela HyacynthFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersEileen StresslingSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpYashira Rhymer-StuartSRBellarmineGLVCE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersAyana FieldsFRCal Poly PomonaCCAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersValexsia DroughnSOCal State LACCAAE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersJ'Liyah MilesSRCal State LACCAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonHarLee OrtegaSRCentral WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersAlexa ShindrukSRCentral WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAlexa ShindrukSRCentral WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSidney TrinidadSOCentral WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMariyah VongsavengSRCentral WashingtonGNACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesErykah WeemsJRCentral WashingtonGNACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesChelsea WalkerSOChristian BrothersGulf SouthE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDestiny JohnsonSRClayton StatePeach BeltE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKara BurtonJRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusGina ColemanSOColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMegan WenhamSRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersBrooklynn YorkSOColorado MesaRMACE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTamia PrinceJRConcordia (Calif.)PacWestE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersTamia PrinceJRConcordia (Calif.)PacWestE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersYasmine HernandezSOCSU-PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersHailey StreffSOCSU-PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDanee BustosSREastern New MexicoLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMaijah MathisJREastern New MexicoLone StarE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKandace MilesJREastern New MexicoLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKandice MilesJREastern New MexicoLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLateria SlaughterJREastern New MexicoLone StarE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKristen MetcalfeSREmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKristen MetcalfeSREmbry-Riddle (Fla.)Peach BeltE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonBrianna SchmitzSREmporia StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpJazmin WilliamsJREmporia StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersTawana AllenFRFayetteville StateCIAA (Central Intercollegiate)E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJerinique BrooksJRFayetteville StateCIAA (Central Intercollegiate)E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersKathryn EtelamakiJRFerris StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpPaola BrenaFRFranklin PierceNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesCeCe TelferSRFranklin PierceNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesCeCe TelferSRFranklin PierceNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBrie CourseaultJRFresno PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersBrie CourseaultJRFresno PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersBrie CourseaultJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMadison FloresFRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanae ManibogSOFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChloe SharpFRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySarah BeullaJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySarah BeullaJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultLucy BuckholzSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJessica EbySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJessica EbySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerJudith EssemiahFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAngelica FloydSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersAngelica FloydSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAngelica FloydSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJessica GockleySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseMadison GoenJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMadison GoenJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerBobbie GoodwinSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHanna GroeberJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersHanna GroeberJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusMary HeckselJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEllianne KimesSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAllie LudgeJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersGina PattersonJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersGina PattersonJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusEmma RichardsFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersNicole SreenanSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNicole SreenanSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNicole SreenanSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultKassidie StimmelFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayWillow StuedemannJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersRachael WaltersSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRachael WaltersSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAllysen EadsSRHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersLauren BaileySOIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKatie MonkSRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutKatie MonkSRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerHilary PaxsonSRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMickayla WenzelSRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSah-Jay StevensSOJohnson C. SmithCIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKianna ClarkSRLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutLane KadlecSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpCierra PulliamSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersZawadi BrownJRLimestoneConf. CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRenea AmbersleySRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersRenea AmbersleySRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRenea AmbersleySRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesKissi-Ann BrownSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKissi-Ann BrownSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKissi-Ann BrownSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDylann CoreFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersRene MedleyJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRene MedleyJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersRene MedleyJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRene MedleyJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersChristine MossSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChristine MossSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersChristine MossSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShaian VandenburgSRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesErin HodgeSRLindenwoodMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAriel JacksonSRLindenwoodMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersAriel JacksonSRLindenwoodMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTsitsi MahachiJRMcKendreeGLVCE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersLiz BlochSRMichigan TechGLIACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersLiz BlochSRMichigan TechGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerSunflower GreeneSRMillersvillePSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutSunflower GreeneSRMillersvillePSACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDanielle KohlweySRMinnesota DuluthNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMorgan AshJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultElena BisottoSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusDesirea BuergeJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutDesirea BuergeJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpClaire LuallenFRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKatelyn MooneyFRMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinElizabeth PomattoFRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEmily PresleySRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutPayton RobertsJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusPayton RobertsJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMorgan SmithSRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersLeah HanleJRMount OliveConf. CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersLeah HanleJRMount OliveConf. CarolinasE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutTiara SchmidtSONeb.-KearneyMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSerena CaneganSRNew Mexico HighlandsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinSharon ToakoSRNew Mexico HighlandsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAnnie TopalSONew Mexico HighlandsRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersShayla HuebnerSRNorthern MichiganGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMichelle JuergenSRNorthern MichiganGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesHanneke OosterwegelSRNorthern StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJordan HammondJRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinEllie LoganSRNorthwest NazareneGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJoziRose MayfieldJROklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMckae MitchellSROklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMckae MitchellSROklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySherine Van Der WesthuiSOOklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersCameka WitterSOOklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCameka WitterSOOklahoma BaptistGreat AmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJena BlackSRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHaven LanderSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNia LunnSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesCourtney NelsonSRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCourtney NelsonSRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDanyel NewsomeFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultRenee RhodesSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChristine WilliamsFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonFriederike KallenbergSOPoint Loma NazarenePacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonElise UlsethFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAllison DorrSRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonLauren HuebnerJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTashoy BlakeJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAmanda CrawfordJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAmanda CrawfordJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAmanda CrawfordJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAmanda CrawfordJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaria HoyteFRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShannon KalawanJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDanielle ScantleburyFRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanielle ScantleburyFRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesDanielle ScantleburyFRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDavia SmithJRSaint Augustine'sCIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultScout CaiJRSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonScout CaiJRSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKate LillyJRSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaya CookSOSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMaya CookSOSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKennedy HardemionSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAlexis HenrySRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlexis HenrySRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAlexis HenrySRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMonisha LewisJRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMonisha LewisJRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMonisha LewisJRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutDestiny Mack-TalalemotuSRSF StateCCAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerDestiny Mack-TalalemotuSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusCourtney MassengaleSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersJazmine SmithSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJazmine SmithSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJazmine SmithSRSF StateCCAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMorgan DeFloriaSRShippensburgPSACE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAbby WagnerSRShippensburgPSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpZarria WilliamsJRShippensburgPSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAnsley LongSRShorterPeach BeltE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesSheQuilla McClainSOShorterPeach BeltE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMiryam BassettSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersSophie DoddSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJulia HowleySRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJulia HowleySRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAlana MussattoSRSimon FraserGNACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersPaige NockSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesBriana BurtSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMichele BeugreFRSouthern Wesleyan (S.C.)Conf. CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLyric KingJRSouthern Wesleyan (S.C.)Conf. CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJami LewisJRSouthern Wesleyan (S.C.)Conf. CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAmanda TrappJRSouthern Wesleyan (S.C.)Conf. CarolinasE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersElysia BurgosFRSouthwest BaptistMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAylexus LeshayFRSouthwest BaptistMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpTamia RayfordSOSouthwest BaptistMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMeleah RidenourSOSouthwest BaptistMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusRebecca ManteuffelSOSouthwest Minnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpChelsea CheekJRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersEboni CobySRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersEboni CobySRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinTamara SusaFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMinna SveardSOTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerRacheal SomoyeSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarisa GwinnerFRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseNicole McMillenSRTusculumSACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNicolyn BrownSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJulia HammerschmidtSRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesJulia HammerschmidtSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMonique McPhersonSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpD'Andra MorrisSOU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersIda NarbuvollJRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJaiden SchuetteSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAbbey ZastrowSOU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpNatalie CarawaySRUC San DiegoCCAAE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesClaudia CoxJRUC San DiegoCCAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonKaija CroweSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpKaija CroweSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpHannah MeekSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersSkylyn WebbSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAndra LehotayJRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinShelby EdwardsSOWashburnMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultRachael MayberrySOWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultAllexis MenghiniSRWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMckenzie ScheilFRWayne State (Neb.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAdrienne LewisSOWest AlabamaGulf SouthE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonCaroline LewisSOWest ChesterPSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpFatim AffessiJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpFatim AffessiJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNatasha BrownSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBlayre CatalynFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusNorma CuniganSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutNorma CuniganSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayNele HeinrichJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKennedy HudsonJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTianna McKinneySRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusZada SwoopesSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZada SwoopesSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMadison ThetfordJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKayla WilsonJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKayla WilsonJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlicja KonieczekSRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAlicja KonieczekSRWestern ColoradoRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersBailey SharonSOWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinDarian WilsonSOWestern OregonGNACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersOlivia WoodsSRWestern OregonGNACE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAmanda ShortJRWestern WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultAnna MassaSOWheeling JesuitMountain EastE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKalley HarrisSOWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKari SchneissSRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrittany SchyvinckSRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrooklyn SchyvinckFRWinona StateNSICE