2019 NCAA DI Outdoor Track & Field All-America Honors

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2019 NCAA Division I Outdoor Track & Field season were announced Monday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Student-athletes earned First-Team All-America status by virtue of finishing among the top-8 of their events – including as a member of a relay team – at the 2019 NCAA Division I Outdoor Track & Field Championships this past weekend in Austin, Texas. Second-Team All-America honors went to those student-athletes who finished between ninth and 16th place.

Honorable Mention went to those student-athletes who finished 17th through 24th in their respective events in the Lone Star State.

National team titles went home with the Arkansas women and the Texas Tech men. It was the Razorbacks’ second national title in the past four years, while the Red Raiders captured their university’s first men’s national team title in any sport.

It should come as no surprise then that Arkansas and Texas Tech hauled in the most First-Team All-America honors for their respective genders. The Razorbacks led all women’s programs with 17 First-Team merits, while the Red Raiders topped the men’s mountain with 15.

Neither Arkansas nor Texas Tech was the runaway winner of the meet and their spread when it comes to First-Team All-America honors reflects that. Both the Florida men (14) and the Southern California women (16) finished runner-up in their respective team standings and had just one less First-Team All-America selection than the champions.

Six other programs hauled in double-digit First-Team honors: Alabama’s women (13), Houston’s men (11), Arkansas’ men (10), LSU’s women (10), North Carolina A&T’s men (10) and Oregon’s women (10).

If you look at it from the conference level, the SEC reigned with 140 First-Team nods, 12 more than the second- and third-place conferences combined. Speaking of those second- and third-place conferences, they would be the Pac-12 with 70 and the Big 12 with 58. The Big Ten was a distant fourth with 34, while the ACC had 32 and the MEAC led all non-Power 5 leagues with 20.

There were 14 athletes who earned three First-Team All-America honors, but only two athletes did so solely individually. Standout throwers Denzel Comenentia of Georgia and Alyssa Wilson of UCLA earned First-Team honors in each of the three throwing events they entered.

See below for a full list of student-athletes who earned All-America honors for the 2019 NCAA Division I Outdoor Track & Field season!

2019 NCAA Division I Outdoor Track & Field
Men’s & Women’s All-America Honors

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-America800 MetersMichael RhoadsJRAir ForceMountain WestE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultMatthew KeimJRAkronMid-AmericanE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJordan LatimerSRAkronMid-AmericanE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultMatt LudwigSRAkronMid-AmericanE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpCurtis RichardsonSRAkronMid-AmericanE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutSantiago BassoFRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerBobby ColantonioFRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesRobert DunningJRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesRobert DunningJRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusKord FergusonSRAlabamaSECE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutKord FergusonSRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersGilbert KigenSRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America5000 MetersGilbert KigenSRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpShelby McEwenJRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJamie BrownSRAlabama StateSWACE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpDevon WillisSRAlbanyAmerica EastE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayPJ AustinFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJordan GeistSOArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseBailey RothSRArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMaksims SincukovsSOArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJames SmithFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJames SmithFRArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJustice SummersetJRArizonaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersCarlos VillarrealJRArizonaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTrevor VolpeSOArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayZakee WashingtonJRArizonaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayZakee WashingtonJRArizonaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayMaj WilliamsSOArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMaj WilliamsSOArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersWilliam PaulsonSRArizona StatePac-12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersGilbert BoitJRArkansasSECE
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersRashad BoydFRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJalen BrownSOArkansasSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesTravean CaldwellJRArkansasSECE
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersRoy EjiakuekwuSRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRoy EjiakuekwuSRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTre'Bien GilbertFRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCameron GriffithSRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America100 MetersKristoffer HariSOArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKristoffer HariSOArkansasSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesNick HilsonJRArkansasSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonGabe MooreSRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJosh OglesbyFRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRhayko SchwartzJRArkansasSECE
MENHonorable Mention (All-America)HammerErich SullinsSRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJohn WinnJRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayHunter WoodhallSOArkansasSECE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultMichael CarrSRArkansas StateSun BeltE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpCarter ShellSOArkansas StateSun BeltE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinAugust CookSOArmy West PointPatriotE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusMichael RenardJRArmy West PointPatriotE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinCade AntonucciSOAuburnSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaleb DicksonSRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America400 MetersHoward Fields IIISOBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultKC LightfootFRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWil LondonSRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America400 MetersWil LondonSRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMatthew MoorerFRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChris PlattJRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersSean BurkeJRBoston CollegeACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersLeon AtkinsJRBuffaloMid-AmericanE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonWade WalderJRButlerBig EastE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMichael BluthSOBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayBlake EllisJRBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpRickey FantroyJRBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersDallin FarnsworthJRBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-America1500 MetersTalem FrancoJRBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJacob HeslingtonJRBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersRory LinkletterSRBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-America5000 MetersConner MantzSOBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersConner MantzSOBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonBrian MatthewsJRBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersConnor McMillanSRBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMatt OwensSOBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseKenneth RooksFRBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAbram SchaapSOBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseClayson ShumwayJRBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersConnor WeaverSOBYUIndependent (DI)E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayColten YardleySOBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-America5000 MetersClayton YoungSRBYUIndependent (DI)E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersClayton YoungSRBYUIndependent (DI)E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMarcel EspinozaJRCal State FullertonBig WestE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRasaun HouseSOCal State FullertonBig WestE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayParris SamaniegoFRCal State FullertonBig WestE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayChris ShileyJRCal State FullertonBig WestE
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesBashiru AbdullahiFRCal State NorthridgeBig WestE
MENHonorable Mention (All-America)HammerErick LoomisSRCal State NorthridgeBig WestE
MENSecond-Team All-AmericaHammerSilviu BocanceaSRCaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesParamveer ChohanJRCaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)DiscusIffy JoynerSOCaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTuomas KaukolahtiJRCaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesMisana ViltzSRCaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersLawrence KipkoechSRCampbellBig SouthE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayMatthew BrownFRChicago StateWACE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayOlesson CesalienSOChicago StateWACE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayRicordo McKenzieJRChicago StateWACE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCarlton SimsSRChicago StateWACE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayFabian HewittSOClemsonACCE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpChris McBrideSRClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersMarcus ParkerSOClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayMarcus ParkerSOClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayAlex SandsJRClemsonACCE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusRoje StonaFRClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDeonte TolbertSOClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)DiscusGrant VoeksJRClemsonACCE
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersAdriaan WildschuttSOCoastal CarolinaSun BeltE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersNadeel WildschuttSOCoastal CarolinaSun BeltE
MENSecond-Team All-America5000 MetersJohn DresselJRColoradoPac-12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJohn DresselJRColoradoPac-12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersRyan ForsythSRColoradoPac-12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersEduardo HerreraSOColoradoPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)DiscusAdam DawsonFRColorado StateMountain WestE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpDaniel IgbokweJRColumbiaIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersAlek SauerSRColumbiaIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersBrian ZabilskiSRColumbiaIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAnija AddisonSRCoppin StateMEACE
MENFirst-Team All-America200 MetersJoseph AmoahJRCoppin StateMEACE
MENFirst-Team All-America100 MetersJoseph AmoahJRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoseph AmoahJRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKeshaun HodgesSRCoppin StateMEACE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMalik JohnJRCoppin StateMEACE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJoseph ManuSOCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoseph ManuSOCoppin StateMEACE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAbayie OpuniSOCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTheodore WestcarrSOCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonBenjamin OseSRDartmouthIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpKeshun McGeeJREastern WashingtonBig SkyE
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpKeshun McGeeJREastern WashingtonBig SkyE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutConnor BandelSOFloridaSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpClayton BrownJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRyan ClarkSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRaymond EkevwoJRFloridaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerAnders ErikssonSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayGrant HollowayJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayGrant HollowayJRFloridaSECE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpGrant HollowayJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesGrant HollowayJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBenjamin Lobo VedelSOFloridaSECE
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersBenjamin Lobo VedelSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerThomas MardalSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAJ McFarlandSRFloridaSECE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesCory PooleSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayHakim Sani BrownSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersHakim Sani BrownSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersHakim Sani BrownSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersChantz SawyersSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChantz SawyersSOFloridaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJhonny VictorSRFloridaSECE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesDenzel VillamanJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDenzel VillamanJRFloridaSECE
MENSecond-Team All-America200 MetersAndre EwersSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAndre EwersSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJhevaughn MathersonFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America100 MetersBryand RincherFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBryand RincherFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMichael TimpsonSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpArmani WallaceSRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America1500 MetersRyan AdamsJRFurmanSoConE
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersFrank LaraSRFurmanSoConE
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersAaron TempletonSRFurmanSoConE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersAaron TempletonSRFurmanSoConE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJunias AgyeiJRGeorge MasonAtlantic 10E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayTyler BensonJRGeorge MasonAtlantic 10E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayRico GomezSRGeorge MasonAtlantic 10E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayEvander PierreJRGeorge MasonAtlantic 10E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDarius CarbinJRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusDenzel ComenentiaSRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutDenzel ComenentiaSRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerDenzel ComenentiaSRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJohannes ErmSOGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpKeenon LaineSRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesMichael NichollsSRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersAvery BartlettSRGeorgia TechACCE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJaelen WilliamsJRHamptonBig SouthE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseWill BattershillJRHarvardIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultErick DuffySOHarvardIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersMyles MarshallSRHarvardIvy LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusSamuel WelshFRHarvardIvy LeagueE
MENFirst-Team All-America100 MetersMario BurkeSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America200 MetersMario BurkeSRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersTravis CollinsJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJermaine HoltJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America400 MetersObi IgbokweSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayObi IgbokweSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpTrumaine JeffersonSRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesQuivell JordanSOHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesAmere LattinSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAmere LattinSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAmere LattinSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKahmari MontgomerySRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America200 MetersKahmari MontgomerySRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America400 MetersKahmari MontgomerySRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonDenim RogersSOHouston BaptistSouthlandE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoe HaightSRIllinoisBig TenE
MENFirst-Team All-America100 MetersDevin QuinnSRIllinoisBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDevin QuinnSRIllinoisBig TenE
MENSecond-Team All-America200 MetersDevin QuinnSRIllinoisBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDeclan RustayFRIllinoisBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJason ShannonSOIllinoisBig TenE
MENFirst-Team All-America1500 MetersJack AnsteyJRIllinois StateMissouri ValleyE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpEric BetheaSRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersTeddy BrowningSOIndianaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultAdam CoulonJRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpJyles EtienneSOIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersKenneth HagenSRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultBrock MammoserSOIndianaBig TenE
MENFirst-Team All-America5000 MetersKyle MauJRIndianaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseDaniel MichalskiSRIndianaBig TenE
MENSecond-Team All-America1500 MetersJoseph MurphySRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersBen VeatchSOIndianaBig TenE
MENFirst-Team All-America800 MetersCooper WilliamsJRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseJohannes MotschmannSRIonaMetro AtlanticE
MENSecond-Team All-America200 MetersKarayme BartleyJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKarayme BartleyJRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKarayme BartleyJRIowaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesChris DouglasSRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMar'yea HarrisSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America400 MetersMar'yea HarrisSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCollin HofackerJRIowaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpJay HuntSOIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayWayne Lawrence Jr.FRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America400 MetersWayne Lawrence Jr.FRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWayne Lawrence Jr.FRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJaylan McConicoJRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseNathan MylenekJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAntonio WoodardJRIowaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersAntonio WoodardJRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAntonio WoodardJRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayEric FogltanzJRIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesEric FogltanzJRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayCharlie JohnsonFRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBen KellySRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersEdwin KurgatJRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersFestus LagatJRIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)HammerVlad PavlenkoSRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRoshon RoomesJRIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersRoshon RoomesJRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultZach BradfordFRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerGleb DudarevJRKansasBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTreyvon FergusonFRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersBryce HoppelJRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAaron BoothJRKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusBrett NeellySRKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTejaswin ShankarSOKansas StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpJullane WalkerJRKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerDaniel HaughSRKennesaw StateAtlantic SunE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultChristian ChampenJRKent StateMid-AmericanE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpSamory FragaSRKent StateMid-AmericanE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayNathaniel BannFRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayNathaniel BannFRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesTai BrownFRKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutNoah CastleSRKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)DiscusNoah CastleSRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusCharles Lenford Jr.JRKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinElijah MartaSRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRahman MinorSOKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultMatthew PeareSOKentuckySECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDaniel RobertsJRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesDaniel RobertsJRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJacob SmithFRKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJacob SmithFRKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayDwight St HillaireSOKentuckySECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDwight St HillaireSOKentuckySECE
MENSecond-Team All-America400 MetersDwight St. HillaireSOKentuckySECE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayWilliam WalkerSRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseFelix KandieSOLibertyAtlantic SunE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersAzaria KirwaSRLibertyAtlantic SunE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAzaria KirwaSRLibertyAtlantic SunE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinDenzel PrattSRLibertyAtlantic SunE
MENFirst-Team All-America400 MetersAlejandro ZapataSRLibertyAtlantic SunE
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesRaleigh AdamsJRLong Beach StateBig WestE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKemonie BriggsSRLong Beach StateBig WestE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultCole CourtoisSOLouisiana TechConference USAE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlbert KosgeiJRLouisvilleACCE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMartice MooreSRLouisvilleACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDorian CamelFRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultMondo DuplantisFRLSUSECE
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersJaron FlournoySRLSUSECE
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpRayvon GreyJRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJuVaughn HarrisonSOLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJuVaughn HarrisonSOLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAkanni HislopJRLSUSECE
MENSecond-Team All-America200 MetersAkanni HislopJRLSUSECE
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpKenan JonesFRLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpChristian MillerJRLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCorreion MosbySRLSUSECE
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesArthur PriceSRLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKary VincentSOLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusGreg ThompsonSRMarylandBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCalvin AustinSOMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAndrew BishopSRMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-America100 MetersDavon DeMossSRMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDavon DeMossSRMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayImri PersiadoSOMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJulien Sanchez-PintoSRMemphisAmericanE
MENHonorable Mention (All-America)DiscusAdar SheereFRMemphisAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaHammerKevin ArreagaJRMiami (Fla.)ACCE
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersRaheem ChambersJRMiami (Fla.)ACCE
MENSecond-Team All-America1500 MetersChristopher TorpyJRMiami (Ohio)Mid-AmericanE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersSean TorpyJRMiami (Ohio)Mid-AmericanE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesRoland AmarteifioJRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayIan DavisFRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerJoe EllisSRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayVail HartmanSOMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJack LintSRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutAndrew LiskowitzJRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesTaylor McLaughlinSRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDesmond MelsonJRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAlex SchwedtJRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America5000 MetersMorgan BeadlescombSOMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusJerimiah EvansSOMichigan StateBig TenE
MENFirst-Team All-America1500 MetersJustine KiprotichSRMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-America5000 MetersKigen ChemadiJRMiddle TennesseeConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKigen ChemadiJRMiddle TennesseeConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpJacob PattenSRMiddle TennesseeConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseObsa AliSRMinnesotaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlec BastenSOMinnesotaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaHammerKieran McKeagSOMinnesotaBig TenE
MENSecond-Team All-America800 MetersDejon DevroeSRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinTyriq HorsfordFRMississippi StateSECE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseStephen JonesJRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinAnderson PetersSOMississippi StateSECE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesRasheed TathamSRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinCurtis ThompsonSRMississippi StateSECE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpGeorgi NachevFRMissouriSECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRoberto VilchesFRMissouriSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutCorey MurphySRMonmouthMetro AtlanticE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJohn FinneganJRNavyPatriotE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinHayden FoxFRNavyPatriotE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayEric HugheySONavyPatriotE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayCameron HurdJRNavyPatriotE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelaySimon PetschSONavyPatriotE
MENSecond-Team All-America100 MetersCravont CharlestonJRNC StateACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCravont CharlestonJRNC StateACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayQuashawn CunninghamSRNC StateACCE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpJamar DavisFRNC StateACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJunpai DowdyJRNC StateACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayShannon PattersonSRNC StateACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersIan ShanklinFRNC StateACCE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMayson ConnerFRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusCarlos DavisSRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)DiscusKhalil DavisSRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-America1500 MetersGeorge KuscheSONebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutBurger LambrechtsSONebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesLuke SiedhoffJRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAri CogdellJRNorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJadon JohnsonJRNorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayIsaiah PalmerSONorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRyan Saint-GermainSONorth CarolinaACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMalcolm Croom-McFaddenSONorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesMichael DicksonSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMichael DicksonSRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAkeem LindoFRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAkeem LindoFRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKemarni MightyJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRodney RoweSRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America100 MetersRodney RoweSRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America200 MetersRodney RoweSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAkeem SirleafJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAkeem SirleafJRNorth Carolina A&TMEACE
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersAkeem SirleafJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor StewartJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America400 MetersTrevor StewartJRNorth Carolina A&TMEACE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinBrendan Artley FRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutPayton OtterdahlSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusPayton OtterdahlSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutAlex TalleySONorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)HammerAlex TalleySONorth Dakota StateSummit LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutKristoffer ThomsenFRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersNoah PerkinsJRNorth FloridaAtlantic SunE
MENSecond-Team All-America5000 MetersGeordie BeamishJRNorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersTyler DayJRNorthern ArizonaBig SkyE
MENSecond-Team All-America5000 MetersLuis GrijalvaSONorthern ArizonaBig SkyE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersBrodey HastyFRNorthern ArizonaBig SkyE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutDarius KingJRNorthern IowaMissouri ValleyE
MENFirst-Team All-America1500 MetersYared NuguseSONotre DameACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJoseph CooperSOOhio StateBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutChance EhrnsbergerSOOhio StateBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersNick GraySROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDonnie JamesFROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAndre JeffSOOhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America400 MetersTyler JohnsonSOOhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTyler JohnsonSOOhio StateBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersLuke LandisJROhio StateBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpDaJuan SewardSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCody StineJROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayXavier BrownJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayQuoi EllisFROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpPapay GlaywuluSOOklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpRoman MasonJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoseph SheffieldSOOklahomaBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersJoseph SheffieldSOOklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJackson WebbJROklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersHassan AbdiSROklahoma StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJacob Fincham-DukesSROklahoma StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersAshton HicksFROklahoma StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRyan SmeetonSOOklahoma StateBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)Long JumpAllen GordonSOOle MissSECE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersDalton HengstFROle MissSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersJohn RiveraSOOle MissSECE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersWaleed SulimanSOOle MissSECE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpJaden PurnellSROral RobertsSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesJoseph AndersonSOOregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersReed BrownSOOregonPac-12E
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesEric Edwards Jr.FROregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersOrwin EmilienSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America100 MetersCravon GillespieSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCravon GillespieSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America200 MetersCravon GillespieSROregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesJonathan HarveyJROregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)HammerMax LydumJROregonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinJohn NizichSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayOraine PalmerSROregonPac-12E
MENSecond-Team All-America200 MetersOraine PalmerSROregonPac-12E
MENSecond-Team All-America100 MetersOraine PalmerSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySpenser SchmidtSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJulius ShellmireSROregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersCooper TeareSOOregonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)JavelinJackson Van VurenJROregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonMax VollmerFROregonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultSean ClarkeJRPennIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseColin DalyJRPennIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)JavelinMarc MinichelloFRPennIvy LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinMark PorterSOPenn StateBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerMorgan ShigoSRPenn StateBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJoseph DanielsJRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseEd TrippasSOPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJustin BeckerFRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-America200 MetersSamson ColebrookeJRPurdueBig TenE
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySamson ColebrookeJRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelaySamson ColebrookeJRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMalcolm DotsonSRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayBrian FaustSOPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersBrian FaustSOPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)Triple JumpTamar GreeneSOPurdueBig TenE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTamar GreeneSOPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonIsaiah MartinFRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayShawndail McLarenSRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJah StrangeJRPurdueBig TenE
MENFirst-Team All-America100 MetersWaseem WilliamsJRPurdueBig TenE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayWaseem WilliamsJRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonCharlie Card-ChildersSRRiceConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)400 MetersTaj BurgessSORutgersBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinChris MirabelliSRRutgersBig TenE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesDashaun JacksonSRSaint Francis (Pa.)NortheastE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayEric CallawayFRSam Houston StateSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultClayton FritschSOSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayBryan HendersonJRSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJo'vaughn MartinFRSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayAJ TisdelSRSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersAbbas AbbkarJRSavannah StateMEACE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultSean CollinsSRSouth AlabamaSun BeltE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayArinze ChanceSRSouth CarolinaSECE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutEric FavorsJRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesQuincy HallJRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayQuincy HallJRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOtis JonesSRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersOtis JonesSRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesIsaiah MooreSRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpYann RandrianasoloSRSouth CarolinaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTy Jaye RobbinsJRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-America100 MetersDemek KempSRSouth Carolina StateMEACE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpZack AndersonJRSouth DakotaSummit LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusBen HammerSRSouth DakotaSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultChris NilsenJRSouth DakotaSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDaniel ClarkeSOSouth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCoby HiltonSOSouth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayManny Phoulom-SmithFRSouth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelaySam ZennerJRSouth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention (All-America)HammerLogan BlomquistJRSoutheast MissouriOhio ValleyE
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersEric Allen Jr.FRSouthern CaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)HammerNathan BultmanSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America800 MetersIsaiah JewettJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMatthew KatnikSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesMarquis MorrisSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesCameron SamuelSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpEarnie SearsSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesCaleb ParkerJRSouthern MissConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEric RichardsJRSouthern MissConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJohn WarrenSRSouthern MissConference USAE
MENSecond-Team All-America100 MetersMcKinely WestSRSouthern MissConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersGeorge EspinoSRSouthern UtahBig SkyE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpFrank HarrisSOSouthern UtahBig SkyE
MENFirst-Team All-America1500 MetersKasey KnevelbaardJRSouthern UtahBig SkyE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinSkyler PorcaroSRSouthern UtahBig SkyE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseSteven FahySRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersGrant FisherSRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersThomas RatcliffeSOStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonHarrison WilliamsSRStanfordPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultBranson EllisFRStephen F. AustinSouthlandE
MENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersIliass AouaniJRSyracuseACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJostyn AndrewsJRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayGlenn BenderFRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChengetayi MapayaSOTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTinotenda MatiyengaSOTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDerrick MokalengJRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America400 MetersDerrick MokalengJRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerGeorgios KorakidisSOTennesseeSECE
MENHonorable Mention (All-America)5000 MetersZach LongSRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJoseph MaxwellSOTennesseeSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersMustaqeem WilliamsSRTennesseeSECE
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersMustaqeem WilliamsSRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpR'Lazon BrumfieldSOTennessee StateOhio ValleyE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpR'Lazon BrumfieldSOTennessee StateOhio ValleyE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinTrevor DanielsonSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersMicaiah HarrisSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America400 MetersJonathan JonesFRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpSteffin McCarterJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTripp PiperiSOTexasBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseJohn RiceJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlex RogersSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpO'Brien WasomeJRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersSam WorleySOTexasBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)100 MetersJace ComickJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersBryce DeadmonJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBryce DeadmonJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America800 MetersDevin DixonJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDevin DixonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesRobert GrantSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRobert GrantSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinSam HardinSRTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonNathan HiteSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayIlolo IzuSRTexas A&MSECE
MENHonorable Mention (All-America)Pole VaultCarl JohanssonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKyree JohnsonSOTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America800 MetersCarlton OrangeJRTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinWilliam PeterssonJRTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesInfinite TuckerJRTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultJacob WootenSRTexas A&MSECE
MENHonorable Mention (All-America)High JumpJake BenninghoffSOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinWerner BouwerJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBrandon BrayJRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpCharles BrownSRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpCharles BrownSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersVincent CrispSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesNorman GrimesSOTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJustin HallJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersAndrew HudsonSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAndrew HudsonSRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersAndrew HudsonSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusDuke KicinskiSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersJonah KoechSRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpOdaine LewisSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpOdaine LewisSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDrew McMichaelSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDivine OduduruJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersDivine OduduruJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America100 MetersDivine OduduruJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJacolby SheltonFRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKeion SuttonJRTexas TechBig 12E
MENHonorable Mention (All-America)200 MetersMatthew LikelySRTroySun BeltE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseEmmanuel RotichSRTulaneAmericanE
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesKyle ClancySRUC DavisBig WestE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersRobert BrandtJRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-America5000 MetersRobert BrandtJRUCLAPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNate EsparzaSOUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultSondre GuttormsenFRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJoe HerreraSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayKenroy HigginsFRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelaySeth HollowayFRUCLAPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSean LeeFRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)JavelinSimon LitzellJRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayDamion MarshallSRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutOtito OgbonniaFRUCLAPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusDotun OgundejiSRUCLAPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutDotun OgundejiSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayLeon PowellSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayLeon PowellSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayHarrison SchrageJRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerJustin StaffordSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayCameron StoneSRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersPaul HoganSRUMass LowellAmerica EastE
MENHonorable Mention (All-America)HammerAlexios ProdanasJRUMBCAmerica EastE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDeontre HaynesSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayErik MartinssonSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America800 MetersErik MartinssonSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayIsaiah McBrideSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayD'Undre MitchellSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayD'Undre MitchellSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDavid SeastrunkSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDavid SeastrunkSRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBrenden WallaceSRUT ArlingtonSun BeltE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinSindri GudmundssonJRUtah StateMountain WestE
MENSecond-Team All-America400 MetersSean BaileyJRUTEPConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersLuca ChathamSRUTSAConference USAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCasey ComberJRVillanovaBig EastE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersLogan WetzelJRVillanovaBig EastE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinEthan DabbsFRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersBrent DemarestSRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutOghenakpobo EfekoroSRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpBrenton FosterJRVirginiaACCE
MENFirst-Team All-AmericaHammerHilmar Orn JonssonSRVirginiaACCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJordan ScottJRVirginiaACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCole BeckFRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayMichael DavenportJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMiles GreenFRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersBashir Mosavel-LoSOVirginia TechACCE
MENHonorable Mention (All-America)Shot PutIsaiah RogersJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersPeter SeuferJRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseFitsum SeyoumSOVirginia TechACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDerek TayFRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJoseph TayJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultDeakin VolzSRVirginia TechACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusElijah MasonFRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaJavelinDenham PatricelliSRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultChase SmithJRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersMick StanovsekJRWashingtonPac-12E
MENHonorable Mention (All-America)DiscusJonah WilsonSOWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJonah WilsonSOWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerBrock EagerSRWashington StatePac-12E
MENHonorable Mention (All-America)High JumpPeyton FredricksonSRWashington StatePac-12E
MENHonorable Mention (All-America)High JumpMitch JacobsonSOWashington StatePac-12E
MENHonorable Mention (All-America)110 Meter HurdlesNick JohnsonJRWashington StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaDiscusNathan DunivanSRWeber StateBig SkyE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayOliver AlexandreSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayWilliam BushSRWestern KentuckyConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKymari GatesSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-America400 MetersKymari GatesSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKymari GatesSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAbdur KellySRWestern KentuckyConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAbdur KellySRWestern KentuckyConference USAE
MENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMartin Owusu-AntwiSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayMartin Owusu-AntwiSRWestern KentuckyConference USAE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonBen JohnsonSRWichita StateAmericanE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinAaron TrueSRWichita StateAmericanE
MENHonorable Mention (All-America)DiscusKJ CookSOWilliam and MaryColonialE
MENHonorable Mention (All-America)1500 MetersRyan McGortySRWilliam and MaryColonialE
MENHonorable Mention (All-America)800 MetersMiles OwensSOWilliam and MaryColonialE
MENFirst-Team All-America1500 MetersOliver HoareJRWisconsinBig TenE
MENFirst-Team All-America5000 MetersMorgan McDonaldSRWisconsinBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonTrent NytesSRWisconsinBig TenE
MENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesCollin HardenJRYoungstown StateHorizonE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAnnina BrandenburgSOAbilene ChristianSouthlandE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutKayla MelgarSRAbilene ChristianSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJaci SmithSRAir ForceMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseMackenzie AndrewsSRAkronMid-AmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultLucy BryanSRAkronMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAbigale WilsonSRAkronMid-AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTamara ClarkSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersTamara ClarkSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersTamara ClarkSOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySymone DariusJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpStacey DestinSRAlabamaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutNickolette DunbarSOAlabamaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersKatie FuncheonJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKatie FuncheonJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersEsther GitahiJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAbigail KwartengJRAlabamaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersDaija LampkinSOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDaija LampkinSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersNatassha McDonaldJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNatassha McDonaldJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMauricia PrietoJRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersMauricia PrietoJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMauricia PrietoJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTakyera RobersonJRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutHaley TeelSRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutPortious WarrenSRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpKiara WilliamsSRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinSamantha ZeldenSOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusVenique HarrisSRAlbanyAmerica EastE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayDiana GajdaSRArizonaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesShannon MeisbergerSOArizonaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayShannon MeisbergerSOArizonaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesKarolina PahlitzschSRArizonaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKarolina PahlitzschSRArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpKarla TeranJRArizonaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTatum WaggonerSRArizonaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersTatum WaggonerSRArizonaPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSeri GeislerJRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerBeatrice LlanoSOArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutSamantha NoennigSOArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJaneek BrownSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesJaneek BrownSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJaneek BrownSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKethlin CampbellSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKethlin CampbellSOArkansasSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersPayton ChadwickSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesPayton ChadwickSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayPayton ChadwickSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayPayton ChadwickSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseDevin ClarkJRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersDevin ClarkJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpG'Auna EdwardsSOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultDesiree FreierSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultTori HoggardSRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultLexi JacobusSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTamara KuykendallSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKiara ParkerSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKiara ParkerSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKiara ParkerSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayParis PeoplesFRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersCarina ViljoenJRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersTaylor WernerSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersTaylor WernerSOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCaitland SmithSRArkansas StateSun BeltE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersCaitland SmithSRArkansas StateSun BeltE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKylee CarterJRAuburnSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpSkyler DanielSRAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJoyce KimeliSOAuburnSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersJoyce KimeliSOAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerMadi MaloneFRAuburnSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLeticia De SouzaSRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKiana HortonSRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAaliyah MillerSOBaylorBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersAaliyah MillerSOBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySydney WashingtonSOBaylorBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpMonae' NicholsSOBethune-CookmanMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersAlexis FullerSRBoise StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAllie OstranderJRBoise StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAllie OstranderJRBoise StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKristie SchoffieldSOBoise StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersPaige DucaJRBoston CollegeACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerKaila ButlerSOBowling GreenMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAliyah GustafsonSRBowling GreenMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonCarly PaulSRBrownIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMaura FiamonciniSOBucknellPatriotE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseErica BirkJRBYUIndependent (DI)E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAnna Camp-BennettJRBYUIndependent (DI)E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersLauren EllsworthSOBYUIndependent (DI)E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersWhittni OrtonJRBYUIndependent (DI)E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesBrenna PorterSRBYUIndependent (DI)E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAndrea Stapleton-JohnsonSRBYUIndependent (DI)E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpIesha HammSOCal State FullertonBig WestE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersSamantha HuertaJRCal State FullertonBig WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesSydney MosleySRCal State NorthridgeBig WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersZion Corrales-NelsonJRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersRebecca CroftSRCaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerCamryn RogersSOCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutErin HowardSOCentral MichiganMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpNadia WilliamsJRCentral MichiganMid-AmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayFaith BanksFRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayHaisha BisioluSRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersCaisja ChandlerFRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCaisja ChandlerFRCincinnatiAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAnnette EchikunwokeSRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerAnnette EchikunwokeSRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTiona LattimoreJRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKendra ClarkeSRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAndrea FosterJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySarah HillSOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayZeniyah LawrenceFRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAliyah MallardFRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayAliyah MallardFRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKamryn McIntoshSOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayRebekah SmithJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersRebekah SmithJRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesLakeisha WarnerJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersKaitlyn BennerSRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseVal ConstienSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayEriana HendersonJRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayDani JohnsonSOColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersDani JonesJRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersMakena MorleyJRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMakena MorleyJRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayGabby ScottSRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesGabby ScottSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayValerie WelchSOColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonMichaela WenningSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonMaja Wichhart-DonzoSRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusKelcey BedardSRColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayLauren GaleFRColorado StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusShadae LawrenceSRColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJessica OzoudeSOColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayDestinee RockerSOColorado StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesDestinee RockerSOColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMaryBeth SantSRColorado StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutTarynn SiegFRColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAllie HaysSOColumbiaIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersSusan AnenoSRConnecticutAmericanE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersKat SurinSRConnecticutAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseBriar BrumleySRCornellIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonBeatrice JuskeviciuteFRCornellIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseEmily BorchersJRDaytonAtlantic 10E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrittany AveniJRDukeACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersMonica HebnerFRDukeACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesLauren HoffmanSODukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMacKenzie KerrSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayIndia LoweSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonErin MarshSODukeACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpDomonique PantonSRDukeACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultNati SheppardSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKelcie SimmonsFRDukeACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerStefani VukajlovicSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDoneisha AndersonFRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersSharrika BarnettSRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySharrika BarnettSRFloridaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersImogen BarrettFRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpYanis DavidSRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpYanis DavidSRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAmanda FroeynesSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaylor MansonSOFloridaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersTaylor MansonSOFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJessica PascoeJRFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpKala PennJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNikki StephensSOFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersGabrielle WilkinsonFRFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersNatalliah WhyteJRFlorida AtlanticConference USAE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpClarissa CutliffSRFlorida InternationalConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusGabrielle RainsJRFlorida InternationalConference USAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKarimah DavisFRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShauna HelpsSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesCortney JonesJRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerVeronika KanuchovaJRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersJayla KirklandSOFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJayla KirklandSOFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusShanice LoveJRFlorida StateACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersMilitsa MirchevaSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinLaura ParedesSOFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpJogaile PetrokaiteSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKa'Tia SeymourSOFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKa'Tia SeymourSOFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKa'Tia SeymourSOFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpRougui SowSRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonJestena MattsonSRFresno StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseKristlin GearSOFurmanSoConE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseGabrielle JenningsJRFurmanSoConE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersSarah MooreSRGeorge MasonAtlantic 10E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJosette NorrisSRGeorgetownBig EastE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersJessica DropJRGeorgiaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpSakari FamousFRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonSterling LesterFRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTitiana MarshFRGeorgiaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultKayla SmithJRGeorgiaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersAmber TannerJRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAliyah WhisbySOGeorgiaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpBria MatthewsJRGeorgia TechACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesJeanine WilliamsSRGeorgia TechACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersAnna JuulSOHarvardIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayEssance SampleSOHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySamiyah SamuelsJRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpSamiyah SamuelsJRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAshley SeymourFRHoustonAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersAshley SeymourFRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayNaomi TaylorSOHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesNaomi TaylorSOHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusSydney LaufenbergJRIllinois StateMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpKameesha SmithSOIllinois StateMissouri ValleyE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpSarea AlexanderSRIncarnate WordSouthlandE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersMargaret AllenSRIndianaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKhayla DawsonJRIndianaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerNycia FordSRIndianaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersKelsey HarrisJRIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpLeah MoranJRIndianaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutMadison PollardFRIndianaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerErin ReeseSRIndiana StateMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusErin ReeseSRIndiana StateMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutCassaundra RoperSRIndiana StateMissouri ValleyE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseJessica ScheriffSRIonaMetro AtlanticE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutNia BrittJRIowaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonJenny KimbroJRIowaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonTria SimmonsSRIowaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusLaulauga TausagaJRIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesKeira Christie-GallowayFRIowa StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersErinn Stenman-FaheySRIowa StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAmanda VestriSOIowa StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJacquelyn BaldwinJRJacksonvilleAtlantic SunE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShalah SmilingJRJacksonvilleAtlantic SunE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayNicole SmithFRJacksonvilleAtlantic SunE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySavyon ToombsSOJacksonvilleAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJedah CaldwellJRKansasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAlexandra EmilianovSOKansasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMarleena EubanksSRKansasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayHonour FinleySOKansasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayMariah KuykendollJRKansasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayAsha CaveSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerHelene IngvaldsenJRKansas StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutTaylor LatimerSOKansas StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpShardia LawrenceSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayRanae McKenzieSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesRanae McKenzieSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonAriel OkorieJRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusAshley PetrJRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTaishia PryceJRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayLavaun StephensonFRKansas StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonLauren TaubertJRKansas StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonJordan GraySRKennesaw StateAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutGabrielle BaileyFRKent StateMid-AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChloe AbbottJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersChloe AbbottJRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersCelera BarnesSOKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCelera BarnesSOKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMarie-Josee Ebwea-ExcelSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEllen EkholmJRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKianna GraySRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersKianna GraySRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJanie O'ConnorSOKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayFaith RossJRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesFaith RossJRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesFaith RossJRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMasai RussellFRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMasai RussellFRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAbby SteinerFRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersAbby SteinerFRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAbby SteinerFRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayTy'Asia DansburySOLibertyAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayCortney DowlingJRLibertyAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayTanner EalumJRLibertyAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusChelsea IgberaeseSOLibertyAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayDelaney McDowellSRLibertyAtlantic SunE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersCourtne DavisSRLong Beach StateBig WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpBria PalmerSRLong Beach StateBig WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersIvine ChemutaiSOLouisvilleACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusMakenli ForrestSOLouisvilleACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerMakenli ForrestSOLouisvilleACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultGabriela LeonSOLouisvilleACCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersErsula FarrowSRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesBrittley HumphreyJRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrittley HumphreyJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesBrittley HumphreyJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKortnei JohnsonSRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesTonea MarshallJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTonea MarshallJRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayRachel MisherSRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRachel MisherSRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKiya OviosunFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySha'Carri RichardsonFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersSha'Carri RichardsonFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersSha'Carri RichardsonFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJurnee WoodwardSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJurnee WoodwardSOLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMilan YoungSOLSUSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesMilan YoungSOLSUSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpMikella Lefebvre-OatisJRMarylandBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersAlexandra LuckiSRMarylandBig TenE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesXahria SantiagoSOMarylandBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpJewel SmithSRMarylandBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpTanalaya GordonFRMemphisAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMona JaidiJRMemphisAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAshley PrykeSRMemphisAmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusDebbie AjagbeSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMichelle AtherleyJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCarolyn BrownSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrittny EllisJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersBrittny EllisJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSamantha GonzalezSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySamantha GonzalezSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKayla JohnsonSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersKayla JohnsonSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySymone MasonSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayTiara McMinnSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesTiara McMinnSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAmuru PattersonFRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusZakiya RashidJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAlfreda SteeleSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinDanielle CollierJRMiami (Ohio)Mid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersErin FinnSRMichiganBig TenE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersDillon McClintockJRMichigan StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAsya ReynoldsJRMichigan StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseKarrigan SmithJRMichigan StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersAbike EgbeniyiSRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSarah BlakeJRMississippi StateSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLogan BossSRMississippi StateSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTiffany FlynnSRMississippi StateSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)800 MetersAlon LewisSRMississippi StateSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusGabi JacobsSRMissouriSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerRebecca KeatingSRMissouriSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinSophia RiveraSOMissouriSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMirieli SantosFRMissouriSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinDanielle SteffSOMonmouthMetro AtlanticE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAllie WilsonSRMonmouthMetro AtlanticE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerHana FeilzerSRMontanaBig SkyE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseNell CrosbySRNC StateACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesJasmine BargeSRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayWhitney BridgesFRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesChanel FreemanSRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayLakayla HarrisSRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDeja IngramFRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayQuashira McIntoshSRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSydney OttoSONebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMichaela PeskovaJRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpShylia RileySRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinBrittni WolczykSRNebraskaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinChase WolinskiSRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonNicola AderSONevadaMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpNicola AderSONevadaMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpNicola AderSONevadaMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAdva CohenSONew MexicoMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersAdva CohenSONew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersWeini KelatiSONew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersWeini KelatiSONew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersEdnah KurgatSRNew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersCharlotte ProuseJRNew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCharlotte ProuseJRNew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersMartha BissahJRNorfolk StateMEACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKiara GrantSONorfolk StateMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpNicole GreeneJRNorth CarolinaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpNicole GreeneJRNorth CarolinaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMadison WiltroutFRNorth CarolinaACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesMadeleine AkobunduJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKristoni BarnesJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersKamaya Debose-Epps FRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKamaya Debose-EppsFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayNilaja FlorenceFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTori RayJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayTori RayJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTori RayJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersCambrea SturgisFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCambrea SturgisFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCambrea SturgisFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKayla WhiteSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKayla WhiteSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKayla WhiteSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelaySun-Sara WilliamsJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMolli DetloffSRNorth DakotaSummit LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonAmanda LevinSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAkealy MotonFRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinAkealy MotonFRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerBailey RetzlaffJRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpJehvania WhyteSRNorthern IllinoisMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultReagan DarbonneSONorthwestern StateSouthlandE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpJasmyn SteelsJRNorthwestern StateSouthlandE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersRachel DaDamioJRNotre DameACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersMaddy DennerFRNotre DameACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersJacqueline GaughanFRNotre DameACCE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersJessica HarrisSRNotre DameACCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAnna RohrerSRNotre DameACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesSummer ThorpeJRNotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAdelaide AquillaFROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersAnavia BattleSOOhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTaylor DeLoachJROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesMorgan LewisFROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultSara McKeemanSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersAbby NicholsSOOhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutSade OlatoyeJROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerSade OlatoyeJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersJulia RizkSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayKarimah SeniorSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayBliss SoleynSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayKarrington WintersSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayCamri AustinSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKennedy BlackmonFROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayKennedy BlackmonFROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutFaith EtteFROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJa'Leesa GilesSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJa'Leesa GilesSOOklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMeia GordonJROklahomaBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultMeagan GraySROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersDai'Lyn MerriweatherSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDai'Lyn MerriweatherSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayDai'Lyn MerriweatherSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayJai'Lyn MerriweatherSOOklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpEssence ThomasSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersAaliyah BirminghamJROklahoma StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersSinclaire JohnsonJROklahoma StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersJenny Martinez (Celis)SROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMolly SughroueSROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJayda EckfordFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJayda EckfordFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultLindsey MurraySROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersBrandee PresleyFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBrandee PresleyFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKelly RoweFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKaira SimmonsJROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseLisa VogelgesangSOOle MissSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCarmela Cardama BaezJROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChaquinn CookSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKerissa D'ArpinoSROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersVenessa D'ArpinoSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayVenessa D'ArpinoSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayVenessa D'ArpinoSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayBriyahna DesRosiersSROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersBriyahna DesRosiersSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBriyahna DesRosiersSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBrianna DuncanJROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersBrianna DuncanJROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersSusan EjoreSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpLexi EllisFROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpRhesa FosterJROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersJessica HullJROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayKhadejah JacksonSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinKeira McCarrellSOOregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusKiana PhelpsJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersWeronika PyzikSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersHannah WallerJROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayHannah WallerJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAnn WingelethJROregon StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersNia AkinsJRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusAshley AnumbaSOPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayElena Brown-SolerJRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayCecil EneJRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerMayyi MahamaFRPennIvy LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAnna Peyton MaliziaSRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelayUchechi NwogwugwuSOPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersUchechi NwogwugwuSOPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x400 RelaySkyla WilsonFRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersJulia PaternainFRPenn StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersDanae RiversJRPenn StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesSydni TownsendFRPittsburghACCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersTaryn RawlingsSRPortlandIndependentE
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusObiageri AmaechiSOPrincetonIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBrianna IlardaSRProvidenceBig EastE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMillie PaladinoSRProvidenceBig EastE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAbbey WheelerJRProvidenceBig EastE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersLotte BlackSORhode IslandAtlantic 10E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMichelle FokamJRRiceConference USAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesReanda RichardsFRRutgersBig TenE
WOMENHonorable Mention (All-America)200 MetersShilah BedingfieldSOSacramento StateBig SkyE
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinSara PhelanJRSaint Francis (Pa.)NortheastE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKarisa NelsonSRSamfordSouthernE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLisa-Anne BarrowSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultBonnie DraxlerSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJalyn HarrisSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayNyjari McNeilFRSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySakura RobersonSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersSadi HendersonSRSan FranciscoIndependentE
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersDana KleinSRSan FranciscoIndependentE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersChelsea FrancisJRSMUAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpNicole IloanyaSRSMUAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonEmilie BergeJRSouth AlabamaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAliyah AbramsJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAliyah AbramsJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayStephanie DavisSOSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersWadeline JonathasJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayWadeline JonathasJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTatyana MillsSRSouth CarolinaSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)HammerLara BomanSRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHelen FaldaJRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseRachel KingSRSouth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAngie AnnelusJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersAngie AnnelusJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAnglerne AnnelusJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChanel BrissettSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesChanel BrissettSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesAnna CockrellJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAnna CockrellJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAnna CockrellJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKyra ConstantineJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKyra ConstantineJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpMargaux JonesSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey LearFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKaelin RobertsSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersTwanisha TerrySOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersTwanisha TerrySOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTwanisha TerrySOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 MetersLanae-Tava ThomasFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLanae-Tava ThomasFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersLanae-Tava ThomasFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayBri'Anna BranchSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersBri'Anna BranchSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTy'Juana EasonSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayGenesis EwellJRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTredaja HarrisFRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerShauneice O'NealSOSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable Mention (All-America)5000 MetersAngie NickersonSRSouthern UtahBig SkyE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersElla DonaghuSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinJenna GrayJRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersJessica LawsonSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMackenzie LittleSRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAbbie McNultySRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultKaitlyn MerrittJRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinVirginia MillerSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersFiona O'KeeffeJRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRachel ReichenbachSRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusJaimi SaloneJRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayCayla BurchFRStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultNastassja CampbellFRStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayDaijia CarrSOStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayImani NaveJRStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMadison PecotSRStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAaliyah TeelSOStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersLaura DickinsonSOSyracuseACCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersPaige StonerSRSyracuseACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpDestiny LongmireJRTCUBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrooklynn BroadwaterJRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesAlexis DuncanSOTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLenysse DyerSRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)Pole VaultHannah JefcoatSOTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpLaChyna RoeSRTennesseeSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerStamatia ScarvelisSRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)DiscusStamatia ScarvelisSRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlonie SuttonFRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 Meter HurdlesDomonique TurnerJRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMartina WeilFRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLayla WhiteSRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMariam Abdul-RashidSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersTeahna DanielsSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersTeahna DanielsSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTeahna DanielsSRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySerenity DouglasJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySerenity DouglasJRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersSerenity DouglasJRTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpSophia FalcoSOTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKynnedy FlannelFRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKynnedy FlannelFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayZola GoldenSRTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersZola GoldenSRTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseAnna McDonaldSRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKennedy SimonFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKennedy SimonFRTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpGeorgia WahlSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAshtin ZamzowSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpDeborah AcquahSOTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpLaJarvia BrownJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJazmine FraySRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersJazmine FraySRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTyra GittensSOTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTyra GittensSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaevin ReedSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersSyaira RichardsonSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySyaira RichardsonSOTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTierra Robinson-JonesFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTierra Robinson-JonesFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpCiynamon StevensonJRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinMadalaine StulceSRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpSashane HansonSRTexas A&M-Corpus ChristiSouthlandE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayRobyn ByrdJRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayDaja GordonSOTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesAlaysha JohnsonSRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesAlaysha JohnsonSRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayTiffani JohnsonSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultChinne OkoronkwoJRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayPeyton RicksSOTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusSeasons UsualSOTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpZarriea WillisSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultRebekah MarkelSRTulaneAmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonErinn BeattieSRUC DavisBig WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonHope BenderSRUC Santa BarbaraBig WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpHope BenderSRUC Santa BarbaraBig WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBeyonce DefreitasFRUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayLoren GallmonJRUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCiara HolbackSOUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShaniya WilliamsSOUCFAmericanE
WOMENHonorable Mention (All-America)Shot PutAshlie BlakeSRUCLAPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)HeptathlonChristina ChenaultJRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultElleyse GarrettSRUCLAPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)400 MetersMeleni RodneyJRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerAlyssa WilsonSOUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAlyssa WilsonSOUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAlyssa WilsonSOUCLAPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)High JumpJada HarrisJRUMassAtlantic 10E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesJasmyne GrahamJRUNLVMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAvi' Tal Wilson-PerteeteSOUNLVMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAlexus HenrySRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention (All-America)SteeplechaseCierra Simmons-MechamSRUtah StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultKristen DenkJRVanderbiltSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersCaroline AlcortaSRVillanovaBig EastE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCaroline AlcortaSRVillanovaBig EastE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSanaa BarnesFRVillanovaBig EastE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultBridget GuySRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAndrenette KnightJRVirginiaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKelly McKeeSRVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpEszter BajnokJRVirginia TechACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)Triple JumpEszter BajnokJRVirginia TechACCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersSarah EdwardsJRVirginia TechACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerPavla KuklovaSRVirginia TechACCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersRachel PocratskySRVirginia TechACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)10,000 MetersSamantha HalvorsenSOWake ForestACCE
WOMENHonorable Mention (All-America)JavelinDanielle KonopelskiSRWake ForestACCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersIsobel Batt-DoyleSRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerOnyie ChibuogwuSRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultOlivia GruverSRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseEmily HamlinSRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDarhian MillsJRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonHannah RusnakSOWashingtonPac-12E
WOMENHonorable Mention (All-America)1500 MetersAllie SchadlerSOWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTawnie MooreSRWeber StateBig SkyE
WOMENHonorable Mention (All-America)400 Meter HurdlesKate SorensenSOWeber StateBig SkyE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMaddie GardnerSRWest VirginiaBig 12E
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpAnnastacia ForresterJRWestern KentuckyConference USAE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRebekah TophamJRWichita StateAmericanE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAmy DavisJRWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlissa NiggemannSOWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutBanke OginniSRWisconsinBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHannah SteelmanSOWoffordSouthernE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersHannah SteelmanSOWoffordSouthernE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJerayah DavisSRWyomingMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)Long JumpJerayah DavisSRWyomingMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)100 MetersJerayah DavisSRWyomingMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJordan EdmondsSRWyomingMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJa'la HendersonSRWyomingMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayJa'la HendersonSRWyomingMountain WestE
WOMENHonorable Mention (All-America)4x100 RelayShayla HowellFRWyomingMountain WestE