Award History
NCAA DII OTF All-America

2021 NCAA Division II Outdoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2021 NCAA Division II Outdoor Track & Field season were announced on Tuesday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Student-athletes earned First-Team USTFCCCA All-American honors by virtue of finishing among the top-eight in their respective events – including as a member of a relay team – at this past weekend’s outdoor championship meet.

Second-team selections were given to those athlete who finished in spots 9-12th in individual events. Ninth and tenth-place relay teams also earned the distinction.

Grand Valley State and Azusa Pacific walked away with the men’s and women’s team title, respectively, following the conclusion of the 2021 NCAA DII Outdoor Track & Field Championships. It was the Lakers’ first outdoor team title in program history, while the Cougars captured their first outdoor title at the NCAA DII level.

Both GVSU and APU were among the top-honored programs for their respective gender. The Lakers took home the second-most All-America honors among men’s programs with 19, while the Cougars nabbed 18 to finish second among women’s programs.

Overall, there were 17 programs that tallied double-digit honors in Allendale, Michigan, with nine on the women’s side and eight on the men’s side: GVSU (21), West Texas A&M (17), Lewis (16), Saginaw Valley State (13), Minnesota State (12), Missouri Southern (11), Adams State (10) and Pittsburg State (10) were those other women’s programs; Pittsburg State (20), Angelo State (17), Ashland (15), West Texas A&M (13), Colo. School of Mines (12), Texas A&M-Commerce (11) and Limestone (10) were those other men’s programs.

Eleven athletes snagged three or more All-America honors, but only three could say they were lauded four times: Allie Heinzer of Lewis, Elise Ulseth of Queens (N.C.) and Cheyenne Williamson of Saginaw Valley State.

See below for a full list of USTFCCCA All-America athletes.

2021 NCAA Division II Outdoor Track & Field
Men’s & Women’s USTFCCCA All-Americans

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShareez HammSOAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOmodiaogbe ObohFRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMarkarios PageSOAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayElliot SladeJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America1500 MetersJames YoungJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCarson BixJRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersJames DunneFRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersAlec HallJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAhmed SadoFRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America200 MetersJonah VigilFRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerEvangelos FradelakisSRAdelphiNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutZach HancockJRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusZach HancockJRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesWilson McClainFRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America1500 MetersBenoit CampionSRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseLeakey KipkosgeiSRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersEzra MutaiSOAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America800 MetersClement PaillonSOAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaHammerDecio AndradeJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayNathan BlackwellSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJames BrownSOAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayWilliam CalvertSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinDevoux DeyselFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America400 MetersNicholas EllisorJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayNicholas EllisorJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBraden JettonFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultTrivett JonesSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDavid MorganFRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America200 MetersDiego PettorossiJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDiego PettorossiJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJa'Micah PolkJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJakob PorterSRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpTrpimir SirokiJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonTrpimir SirokiJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinGianluca TamberiJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTrevor BassittJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor BassittJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrayden ChaneySOAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerBrent FairbanksJRAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJavon GrahamSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusAlex HillSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAlex HillSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDoniven JacksonFRAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-America800 MetersIan JohnsonJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusNoah KochFRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTravis MarxJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTravis MarxJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America400 MetersChanning PhillipsJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChanning PhillipsJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTim RumasSOAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonTyl WoelberSOAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-America400 MetersDaniel BessoloJRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJermel Jones IISOAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLincoln KrogFRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpShemar MillerSOBenedictSIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpIsaiah KyleSRCarson-NewmanSACE
MENSecond-Team All-America100 MetersSterling MelanconFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America100 MetersDevon MooreSOCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersDevon MooreSOCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonGarrett FrancisSOCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpChristopher GoodwinJRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultVincent HobbieJRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJan JanskySRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusAddison SnowballFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultReagan UlrichFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpNaishaun JerniganFRChadron StateRMACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJack Mastandrea SRCharleston (W.Va.)Mountain EastE
MENFirst-Team All-America5000 MetersLuke JulianSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersDylan KoSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersDylan KoSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultConnor McLeanSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonConnor McLeanSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJake Mitchem JRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersKyle MoranSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDillon PowellFRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpGrant RedmondFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonHayden SatherJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersLoic ScomparinFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutArvid VeidmarkSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersTrent CochranFRColorado ChristianRMACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJosh PierantoniSOColorado ChristianRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersRyder SearleSRColorado ChristianRMACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpSpencer PurnellSOColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpGunner RigsbyJRColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJustin ThompsonFRColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersTony TorresSOColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseIsaac PratherJRConcordMountain EastE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJason WeitzelSRConcordMountain EastE
MENFirst-Team All-America1500 MetersBenjamin AllenSRConcordia-St. PaulNSICE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusMarcus GustavesonSRConcordia-St. PaulNSICE
MENSecond-Team All-America5000 MetersMarcelo LagueraSRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutIsaiah SchaferSODavenport (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusIsaiah SchaferSODavenport (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America400 MetersSulaimane BanguraSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
MENSecond-Team All-America100 MetersJuwan JohnsonFREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutTravis MorrisonFREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusAustin CombsSRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAustin CombsSRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerSterling MungroJRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayHayden AlbrightFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayHayden AlbrightFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNolan ChurchmanFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMalcom GardnerSRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayPhilip LandrumSOFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayEthan LangFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJack PakkebierSOFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayXavier RobinsonFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan StanleySOFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJackson BlanchardSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJackson BlanchardSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTanner ChadaSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersTanner ChadaSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCaleb FutterFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America800 MetersJonathon GroendykSOGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerHunter HardingJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJaylen HasanSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDennis MbutaJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMyles RhodesFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJustin ScavardaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJustin ScavardaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America800 MetersScott SpaanstraFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDaniel WalkerSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDaniel WalkerSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersEnael WoldemichaelJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersEnael WoldemichaelJRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultDorian ChaigneauFRHardingGACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesNikolasz CsokasFRHardingGACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesFallou GayeFRHardingGACE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultAustin ParrishJRHardingGACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBen RaffinSOHillsdaleG-MACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersBlake JonesSOIllinois-SpringfieldGLVCE
MENFirst-Team All-America800 MetersBen NagelSOIndianapolisGLVCE
MENFirst-Team All-America400 MetersWynand Du ToitSRLee (Tenn.)GSCE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesWynand Du ToitSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseThomas KeltonSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America800 MetersTitus LagatFRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayLucas BesongJRLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America100 MetersMarlin DavisSOLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America200 MetersMarlin DavisSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMarlin DavisSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayP.J. LotharpSRLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJacob WadsworthSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJacob WadsworthSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersDavid AllenSRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDavid AllenSRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesWilliam GraySOLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America100 MetersJavaris MichaelSOLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersJavaris MichaelSOLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJavaris MichaelSOLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America400 MetersEthan MorrisonSRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayEthan MorrisonSRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-America400 MetersNelson StallingSRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNelson StallingSRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesKewani CampbellFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKizan DavidJRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJahnaza FrancisFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseNoah SchaubSRMaloneG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinRobert RobbinsSRMansfieldPSACE
MENFirst-Team All-America400 MetersEugene OmallaSOMcKendreeGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDeveyonn BrownJRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America100 MetersShaheed HickmanSOMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesKornelius KlahSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesKornelius KlahSRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaHammerConnor McCormickSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRobert GramesFRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDaviciea McCartneyFRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDaviciea McCartneyFRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayFabio PalmieriSOMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRakeem WilsonJRMississippi CollegeGSCE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutNathan SwadleySOMissouri S&TGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinLogan BellFRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAdrain BroadusJRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutRajindra CampbellSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusRajindra CampbellSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinRajheim CarbySOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTravis PetersenSRMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-America5000 MetersRyan RiddleFRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinBeau AckermanSRMontana St.-BillingsGNACE
MENSecond-Team All-America100 MetersBlaize HollandSOMSU DenverRMACE
MENFirst-Team All-America200 MetersBlaize HollandSOMSU DenverRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpChris CookSOMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersNadir YusufSRMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBrayden SorensenFRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersLuke StuckeySONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-America100 MetersTevin RichardsonSRNorth GreenvilleConference CarolinasE
MENFirst-Team All-America200 MetersTevin RichardsonSRNorth GreenvilleConference CarolinasE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTanner BergSRNorthern StateNSICE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayFederico CrisciJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayPrince GriffinFRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersCaelon HarkeyJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaelon HarkeyJRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersTyrell MaddoxSRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTyrell MaddoxSRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinDakota SchmidtSONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseReece SmithFRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersMason PhillipsJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutZechariah SticklerSONorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJax HollandSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayShirvante KnaulsSROklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMarcus PetersenSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America400 MetersTarees RhodenSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMahcoe SmithJROklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America200 MetersVerrell McBrideSOOklahoma ChristianLone StarE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayMakai BladesFRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBryce GrahnJRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayGraham HudelsonFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJoshua HudiburgSRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonHunter JonesFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonTrey MooneySOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesLouis RollinsSRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayLouis RollinsSRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBailey StoneFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersMason StraderFRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinKameron SwensonSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutKonner SwensonSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusKonner SwensonSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinBrett ThompsonSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJerod ToogoodSRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySam TudorFRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelaySam TudorFRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMatt WilsonJRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTevin Wright-RoseFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerLevi WyrickSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersSeb AnthonySRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJan Lukas BeckerSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMartin KnauerJRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-America800 MetersAdam WrightSRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonSam BlackSRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersShane BrackenJRSaint LeoIndependentsE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesSamuel HartmanSOSeton HillPSACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSamuel HartmanSOSeton HillPSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayStephon BrownFRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEJ DorwilSOShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEric KirkFRShippensburgPSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMaurice WhittleFRShippensburgPSACE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinJordan DavisFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America100 MetersNigel GreenJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNigel GreenJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTurner KellySRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySachin ManningJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChrist N'DabianFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpOghenefejiro OnakpomaSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMilan SpisekJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAsa CarterSRSouthwest BaptistGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultTrenton FinleySRSouthwest BaptistGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTahje TolliverSOSouthwest BaptistGLVCE
MENSecond-Team All-America800 MetersShane CohenFRTampaIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJosh BoatengSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America100 MetersDelan EdwinSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDelan EdwinSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMicky FerdinandSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAndre NormanJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpUshan PereraFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseNicodemus RotichFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America100 MetersJ.T SmithSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America200 MetersJ.T SmithSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJ.T SmithSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMalcolm WoodsSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America400 MetersTaylor ChaneyFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTaylor ChaneyFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJohnny DavilaJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBryson DyerFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJohnathon HarperJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJohnathon HarperJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySterling RilesFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJordan WilsonJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpCameron BurrowsSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpCameron BurrowsSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNikolas CurtissJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpLloyd McCurdySOTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesMason PlantSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesLenell Shelby IIISRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDakota AbbottJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpPeter AckahJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayPeter AckahJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesCharlie ForbesSRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCharlie ForbesSRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJustice MendozaSOUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayBrian Mosley Jr.FRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpWilliam RossSRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpWilliam RossSRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpOrlandus GambleSOUNC PembrokePBCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesRomain HenryFRWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesRomain HenryFRWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpConnor LastFRWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpKevin NorvilleSRWashburnMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLogan StockJRWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHammerCade KalkowskiJRWayne State (Neb.)NSICE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDesmond AryeeFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America100 MetersBenjamin AzamatiFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersBenjamin AzamatiFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBenjamin AzamatiFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpGuillaume DevriesSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesTyrin LewisSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTyrin LewisSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpPeniel RichardJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLoic RodriguesFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersButare RugenerwaSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpDhanushka SandaruwanSRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJahmaal WilsonFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJahmaal WilsonFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America1500 MetersJonathan SpechtSRWestern ColoradoRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersTaylor StackJRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseTaylor StackJRWestern ColoradoRMACE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersCharlie SweeneySOWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCalahan WarrenSRWestern WashingtonGNACE
MENSecond-Team All-America800 MetersAiden UrbanSRWestminster (Utah)RMACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySelena Arjona-AlcazarSOAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersDarria MatthiasSOAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDarria MatthiasSOAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayOmbretta Minkue MeyeJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersNatalia NovakJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMarie-Jeanne Ourega FRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMarie-Jeanne Ourega FRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMarie-Jeanne Ourega FRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersKaylee BoginaSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersStephanie CotterSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersEilish FlanaganSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseEilish FlanaganSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersRoisin FlanaganSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHaLeigh Hunter-GalvanSRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseSarah WillsSRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersEmma WrenSRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersSerenity AndrusJRAlabama-HuntsvilleGSCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesRoxan FosterSOAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonKarlea DuhonSOAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusDaisy OsakueSRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAntonija RadicJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAntonija RadicJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerSara RamosJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEllie JindraSRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesRachel MillerJRAshlandGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerCarrol PauleyJRAshlandGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseRebekah RairdonJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpChinenye AginaSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusElle AlexanderSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerElle AlexanderSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonJordan HammondSRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAlysa HenrySOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKiayra HolmesFRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMechaela HyacinthSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersMechaela HyacynthSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersMechaela HyacynthSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJennifer SandovalSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJennifer SandovalSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesJaylah WalkerJRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJaylah WalkerJRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJaylah WalkerJRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMeagan WarwickJRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMeagan WarwickJRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpNicole WarwickSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonNicole WarwickSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutZoe CarrascoSOBemidji StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesEmily AlvarezSRBiola (Calif.)PacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonRebeka PrestonSOBiola (Calif.)PacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKyla SawvellSOBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKyla SawvellSOBlack Hills StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersDivonne FranklinSOCalifornia (Pa.)PSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAshlan BurtonJRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesLaia GonzalezJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultCassie JenningsJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAlisha StrawsJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesChelsea WalkerSRChristian BrothersGSCE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesChelsea WalkerSRChristian BrothersGSCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersZoe BakerFRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHannah MillerFRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAryelle WrightFRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersMichelle KuipersFRColorado ChristianRMACE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesPaige JohnsonJRConcordia (Calif.)PacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpPaige JohnsonJRConcordia (Calif.)PacWestE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesChristabelle MulcahyJRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpLauren FairchildSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersYasmine HernandezJRCSU PuebloRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerElizabeth LockhartSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersHailey StreffJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonEmma SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersStefanie ParsonsSOEdinboroPSACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpClara EilertJREmporia StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpJazmin WilliamsSREmporia StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSavannah AmatoSRFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMorgan EnglandFRFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultLindsey KluesenerFRFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAddie BerensFRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerLaurel HaleySOFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAlexandra HartFRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersLyric HolmanSOFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersLyric HolmanSOFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonMattie RossiSOFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKyra BaileyJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMadison FloresSOFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMadison FloresSOFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanae ManibogJRFresno PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersKyla RichardsonJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKyla RichardsonJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChloe SharpJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChloe SharpJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMikaela SmithJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarcedes ChandlerFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMarcedes ChandlerFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJessica EbyJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJessica EbyJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerJudith EssemiahSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAngelica FloydJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJessica GockleyJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJessica GockleyJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEllianne KimesJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultCarly LivingstonJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKlaudia O'MalleyFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAshley PerrymanFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusEmma RichardsSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersHannah RoeskeSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHannah RoeskeSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersNicole SreenanJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNicole SreenanJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNicole SreenanJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAnna-Kay ClarkFRHardingGACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKinga SzarzynskaJRHardingGACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayZalonya EbySOHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShura ErmakovFRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlanna O'LearySOHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseMeg ScheskeFRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDakota StammFRHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersTaryn ChristySOIllinois-SpringfieldGLVCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersLauren BaileyJRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpRebecca HemingwaySRKutztownPSACE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseToni MooreJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersCeline RitterJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersCeline RitterJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesNatasha BernettSOLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAlecea CardilloSOLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKyla ChalmersSOLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersGrace HarrisSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayGrace HarrisSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayGrace HarrisSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAllie HeinzerSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAllie HeinzerSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAllie HeinzerSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAllie HeinzerSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJada HoffmanSOLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJada HoffmanSOLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAnna LaudizioJRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTsitsi MahachiSRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRose OgbuliFRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKylie WymerJRLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKelly-Ann BeckfordJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKelly-Ann BeckfordJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMaria DiamondFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMaria DiamondFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJameaka ManningsFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJameaka ManningsFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersChrissani MaySOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChrissani MaySOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseLaurel MoyerJRLock HavenPSACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMackenna Curtis-CollinsJRMaloneG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerHannah WoelflingFRMillersvillePSACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersHaleigh ReindlSOMinnesota DuluthNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersDenisha CartwrightFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersDenisha CartwrightFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDenisha CartwrightFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDenisha CartwrightFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayGrace HartmanJRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMakayla JacksonFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMakayla JacksonFRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutBrea PerronJRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJa'Cey SimmonsFRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJa'Cey SimmonsFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJa'Cey SimmonsFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusKatie TaylorSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTytavia HardySOMississippi CollegeGSCE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultElena BisottoJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJasmine DeckardSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJasmine DeckardSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusKirsten LeisingerSRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKirsten LeisingerSRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpClaire LuallenSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKatelyn MooneySOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSamantha PetrySOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinElizabeth PomattoSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutPayton RobertsSRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusPayton RobertsSRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersHanna WilliamsJRMissouri WesternMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAbby EverittFRNeb.-KearneyMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutTiara SchmidtJRNeb.-KearneyMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerTiara SchmidtJRNeb.-KearneyMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAnnie TopalJRNew Mexico HighlandsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultJourney GurleySONorth GeorgiaPBCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBreanna HammondSRNorth GeorgiaPBCE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAbigail KirklandSRNorth GeorgiaPBCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersHiba MahgoubSRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersHiba MahgoubSRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersQuincy McSweeneySRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAsia AndersonJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMadison BurtSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersLondon FutchSOPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLondon FutchSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHaven LanderJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTrace MosbySOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTrace MosbySOPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTrace MosbySOPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMadison ReeseFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayEmerson TiceJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseStevie LawrenceJRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesElise UlsethSOQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpElise UlsethSOQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinElise UlsethSOQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonElise UlsethSOQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLucy WallikerSOQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMelanie WelsingSOQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAngelina DelbosqueFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMorgan FuerstJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesLauren HuebnerJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLauren HuebnerJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLauren HuebnerJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJenna KeiserJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlona OlshevskaSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlona OlshevskaSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAlona OlshevskaSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpCheyenne WilliamsonFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonCheyenne WilliamsonFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCheyenne WilliamsonFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCheyenne WilliamsonFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersDania HolmbergJRSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinTrinity ClarkSOSlippery RockPSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinDanielle CollierSRSlippery RockPSACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJennifer ComastriJRSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJami Wright SRSouthern Wesleyan (S.C.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersJami Wright SRSouthern Wesleyan (S.C.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayZara BrownFRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersElysia BurgosSOSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBritney ClarkSOSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTamia RayfordJRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMeleah RidenourJRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutRebecca ManteuffelSRSouthwest Minnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusRebecca ManteuffelSRSouthwest Minnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusDominique BuechelSRSt. Cloud StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAtiana AlexanderSOTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersDanielle NicholsonFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanielle NicholsonFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinCandesha ScottJRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRo'Nisha SimpsonJRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinTamara SusaSOTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMinna SveardJRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMinna SveardJRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusGertrudis Ruiz-BalliJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersRajiah AndrewsSOTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutNicole BerrySOTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMercedeez FrancisJRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarisa GwinnerSOTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersElizabeth AchesonFRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTereza BolibruchSOU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersTaylor HestekinJRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpD'Andra MorrisJRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersIda NarbuvollSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersIda NarbuvollSRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersChriss-Ann ThomasSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpHannah MeekJRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpHannah MeekJRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersKayla ZinkJRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutNdidiamaka AnaraodoJRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlexa LeppelmeierJRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultVirgi ScardanzanSOWashburnMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMckenzie ScheilSOWayne State (Neb.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMckenzie ScheilSOWayne State (Neb.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpKaitlin HillSOWest AlabamaGSCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLeah BelfieldFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersSeselia DalaSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpFlore GraciaJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersDeOndra GreenFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDeOndra GreenFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAsha JamesJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersValda KabiaSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayValda KabiaSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTaylor NellomsFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZada SwoopesJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusZada SwoopesJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerZada SwoopesJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpBrooke UrbanFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersFlorance UwajenezaSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersAlana WilsonSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAlana WilsonSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMiriam ZanovelloFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMackenzie BurtSOWestern ColoradoRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersJessica CusickSRWestern ColoradoRMACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersJessica CusickSRWestern ColoradoRMACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesKaiya FirorFRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKaiya FirorFRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKelia PortisFRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersBailey SharonSRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey SharonSRWestern ColoradoRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAliyah DawkinsJRWestern WashingtonGNACE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinHannah NienaberSRWestern WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersFranziska AlthausSOWingateSACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersFranziska AlthausSOWingateSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpVanisha WilshireSRWingateSACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesKalley HarrisJRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKalley HarrisJRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKaylee OlsonFRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMaddy PietzSOWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMichaela PryorSOWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBrooklyn SchyvinckSOWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBrooklyn SchyvinckSOWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShereen VallabouySOWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKendall ZemanSOWinona StateNSICE