Award History
NCAA DII OTF All-America

2022 NCAA Division II Outdoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2022 NCAA Division II Outdoor Track & Field season were announced on Tuesday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Student-athletes earned First-Team USTFCCCA All-American honors by virtue of finishing among the top-eight in their respective events – including as a member of a relay team – at this past weekend’s outdoor championship meet.

Second-team selections were given to those athletes who finished in spots Nos. 9-12 in individual events. Ninth and tenth-place relay teams also earned the distinction.

Pittsburg State’s men and West Texas A&M’s women walked away with national titles following the conclusion of the 2022 NCAA DII Outdoor Track & Field Championships in Allendale, Michigan. It was the Gorillas’ first outdoor national title in program history, while the Lady Buffaloes brought home their second outdoor national title (first since 2017).

Both Pittsburg State and West Texas A&M finished among the top-honored programs. The Gorillas captured the third-most plaudits on the men’s side with 19, compared to the Lady Buffs, who nabbed the fourth-most laurels on the women’s side with 14. That goes to show that it’s not always about quantity, as it is the quality of those performances that lead to team titles.

Overall, there were 17 different programs that earned double-digit honors, including ten women’s teams: Grand Valley State (22), West Texas A&M (20), Pittsburg State (19), Lincoln (Mo.) (14), Southern Connecticut (14), Ashland (13) and Texas A&M-Commerce (13) had the most on the men’s side; Azusa Pacific (24), Minnesota State (17), Pittsburg State (16), Lincoln (Mo.) (14), West Texas A&M (14), Grand Valley State (13), Fresno Pacific (12), Academy of Art (11), Angelo State (10) and Central Missouri (10) held it down for the women.

Twenty-eight different athletes earned three or more All-America honors, but only five of those standouts netted four each: Denisha Cartwright and Makayla Jackson of Minnesota State, Nigel Green of Southern Connecticut, Marie-Jeanne Ourega of Academy of Art and Jaylah Walker of Azusa Pacific.

See below for a full list of USTFCCCA All-America athletes.

2022 NCAA Division II Outdoor Track & Field
USTFCCCA Men’s & Women’s All-America Honors

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-America400 MetersDuncan AgyemangJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpYacouba GnackoFRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesShareez HammJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMathieu TshaniJRAcademy of ArtPacWestE
MENFirst-Team All-America5000 MetersAwet BerakiSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAwet BerakiSOAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America800 MetersDavid CardenasSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersMiguel CocaJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusSam DirkesSOAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersClement DuigouJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseClement DuigouJRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersJames DunneSOAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesLeroy Elliott Jr.SRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America100 MetersMichael GizziFRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America200 MetersMichael GizziFRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutZach HancockSRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusZach HancockSRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesWilson McClainSOAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCole NashFRAlaska AnchorageGNACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJoshua WagnerSOAlaska AnchorageGNACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCallum ElsonSRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America800 MetersClement PaillonSRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusCason BrownJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinViktor ErteltFRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonElvis KryukovJRAngelo StateLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonKyle LumpkinsJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersAaron BanksSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAaron BanksSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesTrevor BassittSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor BassittSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerBrent FairbanksSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDoniven JacksonJRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusNoah KochSOAshlandG-MACE
MENSecond-Team All-America400 MetersChanning PhillipsSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChanning PhillipsSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayChanning PhillipsSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRyan RagerSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTim RumasJRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNoah WoodFRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRyan HartmanFRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-America1500 MetersAustin MillerSRAugustana (S.D.)NSICE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinTyl WoelberJRAugustana (S.D.)NSICE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusWeston EllisSRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-America400 MetersDominic Gonzalez-ShelmireFRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJermel Jones IISOAzusa PacificPacWestE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJermel Jones IISOAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseNixon KorirSOAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLincoln KrogFRAzusa PacificPacWestE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAyrton LedesmaJRAzusa PacificPacWestE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonAaron WorrellJRAzusa PacificPacWestE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKeith OsowskiSRBlack Hills StateRMACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesRyan FieldsSOCal Poly PomonaCCAAE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesRyan FieldsSOCal Poly PomonaCCAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultMatteo MadrassiSOCal Poly PomonaCCAAE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesAlessio SommacalFRCal Poly PomonaCCAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayShingirai HlanguyoJRCal State LACCAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayClifton JohnsonFRCal State LACCAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJesus Nichol IIFRCal State LACCAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersLeon TafirenyikaFRCal State LACCAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayLeon TafirenyikaFRCal State LACCAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpPorte-Joie TshiabaJRCal State LACCAAE
MENFirst-Team All-America100 MetersSiphosethu BoyaJRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySiphosethu BoyaJRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America100 MetersMakanakaishe CharambaFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersMakanakaishe CharambaFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMakanakaishe CharambaFRCarson-NewmanSACE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusTrayzel Jureidini-WycheSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayPJ LotharpSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDevon MooreJRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJoseph Oreva-EdafiadheSOCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America400 MetersBrien PittmanJRCatawbaSACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpChristopher GoodwinSRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultVincent HobbieSRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJack HodgeSOCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America100 MetersAntonio LaySOCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America200 MetersAntonio LaySOCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultReagan UlrichSOCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesParker WormekFRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHammerShane CollinsSOChadron StateRMACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersRory AbbertonSRChico StateCCAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultCristian BradySRChico StateCCAAE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersDuncan FuehneSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersSteven GoldyJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDylan KoJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJake MitchemSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersKyle MoranJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDillon PowellSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersDillon PowellSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpGrant RedmondJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersLoic ScomparinSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJustin ThompsonSOColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseIsaac PratherJRConcordMountain EastE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJakob TordsenSRConcordia-St. PaulNSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersNathan HoodSRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNathan HoodSRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJustin JenksSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNathaniel MillerJRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCarl SchmidtSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersReece Sharman-NewellFRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayReece Sharman-NewellFRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTyrell SmithFRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersKaleb TiptonSOCSU PuebloRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonNoah DooleyJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutIsaiah SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusIsaiah SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersPaul KraemerFREmbry-Riddle (Fla.)PBCE
MENFirst-Team All-America400 MetersSulaimane BanguraSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayHayden GoodpasterJREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJuwan JohnsonSOEmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayGuy RamosSOEmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJack WatsonSOEmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAustin CombsSRFindlayG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultGabe MakinJRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonNolan ChurchmanSOFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultJacob ClarkSOFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersRobbie SchmidtSRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan StanleyJRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonBrett LombardiSRFresno PacificPacWestE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJackson BlanchardJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTanner ChadaSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersTanner ChadaSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCaleb FutterSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHammerHunter HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America400 MetersCaelon HarkeySRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCaelon HarkeySRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaelon HarkeySRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMyles KernerSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEli KosibaSOGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJalen KylesJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersBrandon MillerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBrandon MillerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrandon MillerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJonathan Rankins-JamesFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerBryce ReynoldsJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMyles RhodesFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMyles RhodesFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMatt ThomasSOGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerJacob UrbanJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDorian ChaigneauSOHardingGACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesFallou GayeJRHardingGACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultAustin ParrishSRHardingGACE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSean FaganSOHillsdaleG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBen RaffinJRHillsdaleG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpNishorn PierreFRHoly Family (Pa.)CACCE
MENFirst-Team All-America800 MetersBen NagelJRIndianapolisGLVCE
MENSecond-Team All-America200 MetersJustin SteeleFRJohnson C. SmithCIAAE
MENFirst-Team All-America100 MetersOjoshua BuntonSOLaneSIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersOjoshua BuntonSOLaneSIACE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJeremiah McCainSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayLucas BesongJRLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMarlin DavisSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTrent DavisFRLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonPhilip StomneSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJacob WadsworthSOLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpKeegan ZackSOLewisGLVCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJordan ClarkJRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesWilliam GraySRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayMikale HartJRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpLloyd McCurdyJRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJavaris MichaelSRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayEvan WellsFRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesRashane BartlettSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShanthamoi BrownSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesKewani CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKewani CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKizan DavidSRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayShemar FletcherSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersReuben NicholsSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayReuben NicholsSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayReuben NicholsSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayImar TomlinsonJRLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America100 MetersJamar TreasureFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJamar TreasureFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesTroy WhyteSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTroy WhyteSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpGlenn ButlerSRLincoln (Pa.)CIAAE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDamaine DixonSRLindenwoodGLVCE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinJacob OpdahlSRLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America100 MetersJameel Walkes-MillerSOLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America400 MetersSamuel YaroSRLindenwoodGLVCE
MENSecond-Team All-America1500 MetersClayton SayenJRMichigan TechGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusCarter AguileraSOMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesAbel ChristiansenJRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultCarson DittelSOMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-America800 MetersTanner MaierSOMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinLeif NelsonSOMinot StateNSICE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWesley GibbsFRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRobert GramesSOMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayGabe HodsonFRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJake RussellSRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNathan SwadleyJRMissouri S&TGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusPeyton BartonSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerPeyton BartonSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAdrain BroadusSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinRajheim CarbyJRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTaris JacksonSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinNathan KovisFRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinBrendan RozierSOMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJon WattsSOMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJordan GarrSRMissouri WesternMIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersJusten BurnetteJRMount OliveConference CarolinasE
MENFirst-Team All-AmericaHammerJon WojcuichSRMount OliveConference CarolinasE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpShyrone KempJRMSU MoorheadNSICE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersNadir YusufSRMSU MoorheadNSICE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBen ArensSONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersWes FergusonSONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTanner BergSRNorthern StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinDakota SchmidtJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseReece SmithSONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerNathan PowersJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutZechariah SticklerJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNizar AlarahshunJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesTJ CaldwellFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinCaleb CalvinFRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpChristian CarterSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseBryce GrahnSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpHenry KinerJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpHenry KinerJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayHenry KinerJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesLouis RollinsSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayLouis RollinsSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersConnar SouthardSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey StoneSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America1500 MetersMason StraderSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHammerKonner SwensonJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySam TudorSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTevin Wright-RoseSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJan-Lukas BeckerSOQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonStefan JungmichelSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonNiklas KleiJRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMartin KnauerJRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCarLee StimpfelJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersCarLee StimpfelJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America800 MetersAaron AhlJRSimon FraserGNACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersAaron AhlJRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJarrett ChongFRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCharlie DannattFRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinDalton AndersonSRSlippery RockPSACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJohn EakinSRSlippery RockPSACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinJordan DavisFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRamsley ExantusJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America100 MetersNigel GreenSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America200 MetersNigel GreenSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayNigel GreenSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNigel GreenSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America400 MetersElijah HenryJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayElijah HenryJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayElijah HenryJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTurner KellySRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesSachin ManningSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySachin ManningSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayChrist N'DabianFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTariq PhillipsFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersAustin NolanSRSouthern IndianaGLVCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersTitus WindersSOSouthern IndianaGLVCE
MENFirst-Team All-America800 MetersShane CohenSOTampaIndependentsE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEmmanuel AgenorSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America100 MetersDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America200 MetersDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDakari HillSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusMoaz IbrahimFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJustin LewisSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesCameron MaconSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAndre NormanSRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpUshan PereraSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America100 MetersJ.T SmithSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJ.T SmithSOTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpDodley ThermitusJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJohnathon HarperSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJacob MorrisSOTrumanGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDakota AbbottJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpPeterson BohannonJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersAfewerki ZeruJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAfewerki ZeruJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHammerJesse HouleSOWalshG-MACE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesRomain HenryFRWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpConnor LastSOWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusBraden RoseSOWashburnMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpDylan KneiflSOWayne State (Neb.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpHamdi AlaminFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America100 MetersDesmond AryeeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDesmond AryeeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMalick DiopSOWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesWilliam FrobeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWilliam FrobeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesBassem HemeidaFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBassem HemeidaFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersJeremiah LauzonSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJeremiah LauzonSOWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America800 MetersAbdelrahim MahgoubJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpSifiso MiyaFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySifiso MiyaFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpPeniel RichardSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersButare RugenerwaJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America400 MetersQuinton SansingJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayQuinton SansingJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJahmaal WilsonSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America1500 MetersCalahan WarrenSRWestern WashingtonGNACE
MENSecond-Team All-America100 MetersJabez ReevesSOWheelingMountain EastE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAndrew TaylorSOWheelingMountain EastE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersTai SmithSRWingateSACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersSelena Arjona-AlcazarJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersSelena Arjona-AlcazarJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySelena Arjona-AlcazarJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDarria MatthiasJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayOmbretta Minkue MeyeSRAcademy of ArtPacWestE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersNatalia NovakJRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlisha WilsonFRAcademy of ArtPacWestE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersRoisin FlanaganSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersRoisin FlanaganSRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseSarah WillsSRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonElena CanoSRAlaska AnchorageGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusSydney BlackburnSOAlbany State (Ga.)SIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAdia CavalierSRAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJohnelle ThomasSOAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayZykia McDanielJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinTalena MurrayJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAntonija RadicSRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAntonija RadicSRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAntonija RadicSRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayGenevie RiveraSRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMaricia SpenceFRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMaricia SpenceFRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaricia SpenceFRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShiean WaltersJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKelsey KinsleyFRAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersPJ EnglishJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpChinenye AginaSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinLuisa FischerSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersBriseida Garcia MezaSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJordan HammondSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJordan HammondSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAlysa HenrySOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKiayra HolmesFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKiayra HolmesFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersMechaela HyacinthSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersMarian LedesmaSOAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayTrinity MillerFRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMolly OlsonFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJennifer SandovalSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJennifer SandovalSRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAlayna VernerFRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAlayna VernerFRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlayna VernerFRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultSara WagenveldSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesJaylah WalkerSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJaylah WalkerSRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJaylah WalkerSRAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaylah WalkerSRAzusa PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpNicole WarwickSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonNicole WarwickSOAzusa PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpSavionna GloverSRBenedictSIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKyla SawvellJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerKyla SawvellJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJade DeSouzaJRCal Poly PomonaCCAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAyana FieldsSOCal Poly PomonaCCAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAyana FieldsSOCal Poly PomonaCCAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAna ToviSOCal Poly PomonaCCAAE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersDivonne FranklinJRCalifornia (Pa.)PSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBeyonc'e KellySOCalifornia (Pa.)PSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRachel SweeneySRCedarvilleG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAshlan BurtonSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAshlan BurtonSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAlex FooteJRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLaia GonzalezSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerRachael MolloySOCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersJana ShawverJRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJana ShawverJRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersLucy SteinmeyerSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLucy SteinmeyerSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultMadi WulfekotterJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMarissa D'AtriJRChico StateCCAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusZaria NelsonSRClaflinCIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersCalene LazareJRCokerSACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersCalene LazareJRCokerSACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersZoe BakerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMolly MaksinSOColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHannah MillerJRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLexye WoodJRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersSierra ArceneauxJRColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJosie CoffeySOColorado MesaRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonMica JenretteSOColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpArika RobinsonSOConcordia-St. PaulNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonArika RobinsonSOConcordia-St. PaulNSICE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersHelen BraybrookFRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersYasmine HernandezSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersHailey StreffSRCSU PuebloRMACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMadison BrownSODallas BaptistLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonEmma SchaferSRDavenport (Mich.)GLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKatie McCuneJRDruryGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutElizabeth MakarSOEast StroudsburgPSACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerTa'Leah AdamsSREmbry-Riddle (Fla.)PBCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersUkeyvia BeckwithJREmbry-Riddle (Fla.)PBCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSophia GustelyJREmbry-Riddle (Fla.)PBCE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinHolly BrockmeierSOEmporia StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMya JohnsonJRFayetteville StateCIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpM'Smyra SewardJRFayetteville StateCIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSavannah AmatoSRFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMeadow CromerJRFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutPaige EmnettSOFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutTrista FintelFRFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersHannah ThompsonSRFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersHannah ThompsonSRFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAddie BerensSOFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAlexandra HartSOFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersLyric HolmanJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersLyric HolmanJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesMattie RossiJRFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMattie RossiJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonMattie RossiJRFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpNouhayla ErrahiliFRFranklin PierceNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKyra BaileySRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKyra BaileySRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersMadison FloresJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMadison FloresJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMadison FloresJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersDanae ManibogSRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDanae ManibogSRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDanae ManibogSRFresno PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersKyla RichardsonSRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersChloe SharpJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChloe SharpJRFresno PacificPacWestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChloe SharpJRFresno PacificPacWestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersHannah BeckerSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseHannah BeckerSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusErika BeistleFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerJudith EssemiahJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEllianne KimesSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKlaudia O'MalleyFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutEmma RichardsJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusEmma RichardsJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKayce RypmaFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJosee BehlingSOHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayZalonya EbyJRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShura ErmakovSOHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDakota StammSOHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultBrittney ClarkJRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinJenna FlemingSOLake Superior StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKristen BlevinsJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseToni MooreSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersCeline RitterJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersCeline RitterJRLee (Tenn.)GSCE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesBritney AugustinSRLees-McRaeConference CarolinasE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseArianna Amill-RamosSRLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlecea CardilloJRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesShanette AllisonSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAnnalisa BarclayFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKelly-Ann BeckfordJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKelly-Ann BeckfordJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMonea CareyFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMaria DiamondSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaria DiamondSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayHughasia FyffeFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShantae GeorgeFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersChrissani MayJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChrissani MayJRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesSophia MyersSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShevanae ThomasFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShevanae ThomasFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesOlivia AlexandreJRLindenwoodGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAliyah StriverSRMillersvillePSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerAliyah StriverSRMillersvillePSACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerHannah WoelflingSOMillersvillePSACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersIsabelle BrezinkaSRMinnesota DuluthNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRose CramerSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpFlore GraciaSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAmanda MontplaisirJRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpKary PetrickaFRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJa'Cey SimmonsSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesPrecious OlatunjiSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinElizabeth PomattoJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesKiara SmithSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAneesa Abdul-HameedFRMissouri WesternMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAniya KolloreSOMissouri WesternMIAAE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMadison NashFRMissouri WesternMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySavannah SimmonsJRMissouri WesternMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersHanna WilliamsSRMissouri WesternMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayHanna WilliamsSRMissouri WesternMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMary Brigid KeckJRMount OliveConference CarolinasE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultAshley HokansonFRMSU MoorheadNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAbby EverittSONeb.-KearneyMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAnnie TopalSRNew Mexico HighlandsRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKaylee HarpSONorthwest MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesSarah PrickettJRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAddison BrooksFROklahoma BaptistGACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTizhane BrooksSROklahoma BaptistGACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaylor JamesSROklahoma BaptistGACE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMary McKeySOOklahoma BaptistGACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMary McKeySOOklahoma BaptistGACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMadison BurtJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMadison BurtJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAuna ChildressSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAudreanae HaganFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayOlivia LowreyFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJamiya MorganFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTrace MosbyJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultIsabelle PetersFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMatti PriceSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMadison ReeseSOPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpErica SchamelSOPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersChristine WilliamsJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChristine WilliamsJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChristine WilliamsJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonBlakelee WinnFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBlakelee WinnFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseStevie LawrenceSRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersVanessa AniteyeSRSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayVanessa AniteyeSRSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJenna BouyerSOSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAnnika EsveltFRSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAnnika EsveltFRSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAniya GreenSOSeattle PacificGNACE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayPeace IgbonagwamSOSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAlison Andrews-PaulSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlison Andrews-PaulSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayErika BinderFRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarie-Eloise LeclairFRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayEmily LindsaySOSimon FraserGNACE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutEmma HertzSRSioux FallsNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinTrinity ClarkSRSlippery RockPSACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCameron HoughSOSouthern IndianaGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAshley CorcoranJRSouthern New HampshireNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonHannah ArasonSRSt. Cloud StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySofia KhenfarFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNaomi NdukweFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinCandesha ScottSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMariana ShostakFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMariana ShostakFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusGertrudis Ruiz-BalliSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutBrook BoesFRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusBrook BoesFRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMercedeez FrancisFRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarisa GwinnerJRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesTerezia BolibruchJRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpD'Andra MorrisSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpD'Andra MorrisSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpSamoya NeilFRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKate HedlundSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersRiley McGrathSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpHannah MeekSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMissy MoreniSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesQuanterra HarrisonJRUNC PembrokeConference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultAbeni KratzmeyerFRUT TylerLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusNdidiamaka AnaraodoSRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultKelsey HartsockFRWalshG-MACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAlexa LeppelmeierSRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlexa LeppelmeierSRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultVirgi ScardanzanSOWashburnMIAAE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersMakayla SumrallJRWayne State (Mich.)GLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerBrooklynn ChippsSOWayne State (Neb.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMckenzie ScheilJRWayne State (Neb.)NSICE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAnnaya ChelcyJRWest AlabamaGSCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKaylen JohnsonJRWest AlabamaGSCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKyla JohnsonJRWest AlabamaGSCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMyflore MethelusSRWest AlabamaGSCE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusKelsi HulitSRWest Liberty StateMountain EastE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersLeah BelfieldSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersLeah BelfieldSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLeah BelfieldSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseEleonora CurtabbiJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersDeOndra GreenSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersDeOndra GreenSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDeOndra GreenSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTaylor NellomsSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJordanae ScottJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZada SwoopesSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusZada SwoopesSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerZada SwoopesSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersAlana WilsonJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAlana WilsonJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKatie DoucetteSOWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAmanda ShortSRWestern WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersGemma RebolloFRWingateSACE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKaylee BeyerSOWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersLindsay CunninghamSOWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersShereen VallabouyJRWinona StateNSICE