Award History
NCAA DI OTF All-America

2022 NCAA Division I Outdoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2022 NCAA Division I Outdoor Track & Field season were announced on Monday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Student-athletes earned First-Team All-America status by finishing among the top-8 of their events – including as a member of a relay – at the 2022 NCAA Division I Outdoor Track & Field Championships this past weekend in Eugene, Oregon. Second-Team All-America honors went to those student-athletes who finished between ninth and 16th place.

Honorable mention went to those student-athletes who finished 17th through 24th in their respective events at Hayward Field.

Florida swept the national team titles, which was the first time that was accomplished by one program since Oregon in 2015. The national chomps brought back their fifth men’s team title and first women’s title in program history. Both teams held off strong challenges from Texas.

It should come as no surprise that both the Gators and the Longhorns were among the most honored programs with First-Team All-America honors, as those are the finishes that contributed to the all-important team scores. Florida’s men tied Texas for a gender-high 13 First-Team nods, while the Gator women earned the third-most First-Team laurels among their gender (Texas had 18, followed by Kentucky with 13 and then Florida matched Arkansas and LSU with 11).

Men’s programs from North Carolina A&T and Southern California were the only other programs with double-digit First-Team plaudits. The Aggies totaled 11 with the Trojans right behind at 10.

No athlete earned more First-Team All-America honors than Abby Steiner from Kentucky with four. Steiner starred in Eugene, Oregon, winning the 200 meters in 21.80, which set a collegiate record and was a world-leading mark. She also finished third in the 100 and was a member of the Wildcats’ title-winning 4×400 relay and runner-up 4×100 relay. Steiner brought Kentucky from fourth to first in the 4×400 relay with a 48.92 split (Alexis Holmes cruised home for the win).

All told, counting First-Team and Second-Team All-America laurels, 14 men’s programs and 13 women’s programs nabbed 10 or more. Texas led the way on the women’s side with 21, while Florida State, Ohio State and Texas tied for the most out of men’s programs with 16.

See below for a full list of USTFCCCA All-America athletes.

2022 NCAA Division I Outdoor Track & Field
USTFCCCA Men’s & Women’s All-America

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonJJ PlySRAbilene ChristianWACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersSam GilmanJRAir ForceMountain WestE
MENHonorable MentionSteeplechaseBryce LentzFRAir ForceMountain WestE
MENHonorable MentionPole VaultHunter GarretsonSOAkronMid-AmericanE
MENHonorable MentionShot PutSantiago BassoJRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerBobby ColantonioJRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayLeander ForbesJRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDemetrius JacksonJRAlabamaSECE
MENHonorable Mention10,000 MetersVictor KipropFRAlabamaSECE
MENHonorable Mention1500 MetersEliud KipsangSOAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesCorde LongSOAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCorde LongSOAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America400 MetersKhaleb McRaeSOAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKhaleb McRaeSOAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutIsaac OdugbesanSRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersTarsis OrogotFRAlabamaSECE
MENHonorable MentionJavelinJared O'RileySOArizonaPac-12E
MENHonorable MentionLong JumpReinaldo RodriguesFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America800 MetersDayton CarlsonFRArizona StatePac-12E
MENHonorable MentionHigh JumpJeremy CodySOArizona StatePac-12E
MENHonorable Mention400 MetersGamali FelixJRArizona StatePac-12E
MENHonorable Mention5000 MetersVincent MauriSOArizona StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusRalford MullingsFRArizona StatePac-12E
MENHonorable Mention400 MetersJustin RobinsonFRArizona StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTurner WashingtonJRArizona StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaDiscusTurner WashingtonJRArizona StatePac-12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBrandon BattleFRArkansasSECE
MENHonorable MentionLong JumpRyan BrownJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJeremy FarrSOArkansasSECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesTre'Bien GilbertJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAmon KemboiSRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersAmon KemboiSRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersPatrick KipropSOArkansasSECE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesMatthew Lewis-BanksJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJames MilholenJRArkansasSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAyden Owens-DelermeJRArkansasSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonDaniel SpejcherJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayConnor WashingtonFRArkansasSECE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBennett PascoeSRArkansas StateSun BeltE
MENHonorable MentionDiscusJamir GibsonSRArmy West PointPatriotE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJustin YoungSRArmy West PointPatriotE
MENHonorable MentionHammerKyle BrownSOAuburnSECE
MENHonorable MentionPole VaultJames CoursonJRAuburnSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDontavious HillJRAuburnSECE
MENHonorable MentionDecathlonAlex SpyridonidisSRAuburnSECE
MENHonorable Mention4x400 RelayJayson BaldridgeSRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayDillon BedellFRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesJohnny BrackinsFRBaylorBig 12E
MENHonorable MentionLong JumpJohnny BrackinsFRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDe'montray CallisFRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayLaurenz ColbertFRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersIsaiah CunninghamSRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayIsaiah CunninghamSRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesNathaniel EzekielFRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayHoward Fields IIISRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKamden JacksonSOBaylorBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayMatthew MoorerJRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesElijah MorrisFRBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaJavelinChinecherem Prosper NnamdiFRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention5000 MetersDan SchafferSRBinghamtonAmerica EastE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersBarry KeaneJRButlerBig EastE
MENSecond-Team All-America5000 MetersCasey ClingerSOBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersCasey ClingerSOBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayJared DavisSOBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayDallin DraperSOBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America800 MetersSebastian FernandezFRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersBrandon GarnicaJRBYUIndependentE
MENHonorable MentionSteeplechaseGarrett MarsingSRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayLandon MaxfieldSOBYUIndependentE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultZach McWhorterSOBYUIndependentE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKenneth RooksSOBYUIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonDallin VorkinkJRBYUIndependentE
MENHonorable MentionJavelinMichael WhittakerJRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultCaleb WitskenJRBYUIndependentE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesColten YardleySRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayColten YardleySRBYUIndependentE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusMykolas AleknaFRCaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJosh JohnsonSRCaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusIffy JoynerJRCaliforniaPac-12E
MENHonorable MentionDecathlonHakim McMorrisJRCaliforniaPac-12E
MENHonorable MentionHammerIvar MoisanderSOCaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention5000 MetersAthanas KiokoSRCampbellBig SouthE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAthanas KiokoSRCampbellBig SouthE
MENHonorable Mention10,000 MetersFearghal CurtinJRCharleston SouthernBig SouthE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJustin LeastonSOCharlotteConference USAE
MENHonorable Mention400 MetersSteven McElroyFRCincinnatiAmericanE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesDevon BrooksJRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesLafranz CampbellSRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayFabian HewittSRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayGuinove JoanusJRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America200 MetersWanya McCoyFRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayWanya McCoyFRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTarees RhodenJRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesGiano RobertsJRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayGiano RobertsJRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCameron RoseSOClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayCameron RoseSOClemsonACCE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusRoje StonaJRClemsonACCE
MENHonorable Mention800 MetersAman ThorntonJRClemsonACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAman ThorntonJRClemsonACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayIan GilmoreSOColoradoPac-12E
MENHonorable Mention4x400 RelayAaron McCoySRColoradoPac-12E
MENHonorable Mention4x400 RelayGarrett NelsonSOColoradoPac-12E
MENHonorable Mention4x400 RelayTyler WilliamsSOColoradoPac-12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersJacob BrueckmanSRColorado StateMountain WestE
MENHonorable MentionDiscusJackson MorrisSOColorado StateMountain WestE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinJackson MorrisSOColorado StateMountain WestE
MENHonorable Mention5000 MetersEric Van Der ElsSRConnecticutBig EastE
MENHonorable Mention100 MetersJoseph ManuSRCoppin StateMEACE
MENHonorable Mention200 MetersJoseph ManuSRCoppin StateMEACE
MENHonorable Mention1500 MetersRhys HammondSOCornellIvy LeagueE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesBryce AnthonySODavidsonAtlantic 10E
MENHonorable MentionHammerAnthony BarmesFRDrakeMissouri ValleyE
MENSecond-Team All-America1500 MetersIsaac BastenJRDrakeMissouri ValleyE
MENHonorable MentionJavelinScott CampbellSODukeACCE
MENHonorable Mention1500 MetersNick DahlSRDukeACCE
MENHonorable MentionPole VaultErick DuffySRDukeACCE
MENHonorable MentionJavelinLuke JacksonJRDukeACCE
MENHonorable Mention800 MetersCollin EblingJRDuquesneAtlantic 10E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAhmed JaziriJREastern KentuckyASUNE
MENHonorable MentionSteeplechaseAhmed KadriFREastern KentuckyASUNE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpSalif ManeJRFairleigh DickinsonNortheastE
MENFirst-Team All-America400 MetersChampion AllisonJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChampion AllisonJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayPJ AustinJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTyler DavisSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersJoseph FahnbullehSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersJoseph FahnbullehSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJoseph FahnbullehSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJacob MileySOFloridaSECE
MENSecond-Team All-America400 MetersJacory PattersonJRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJacory PattersonJRFloridaSECE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinMark PorterSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersDedrick VanoverSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDedrick VanoverSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersRyan WillieSOFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRyan WillieSOFloridaSECE
MENHonorable Mention100 MetersTaylor BanksSOFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTaylor BanksSOFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDaeQwan ButlerJRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAlex CollierSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesTrey CunninghamSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJeremiah DavisSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJeremiah DavisSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpIsaac GrimesSRFlorida StateACCE
MENHonorable MentionTriple JumpJacore IrvingJRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America100 MetersJoVaughn MartinJRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoVaughn MartinJRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAhmed MuhumedSRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJames RiveraSOFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDon'dre SwintJRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySean WatkinsFRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAdriaan WildschuttSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAdriaan WildschuttSRFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAmir WillisSOFlorida StateACCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseCarson WilliamsSOFurmanSoConE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseParker StokesSOGeorgetownBig EastE
MENFirst-Team All-America100 MetersMatthew BolingSOGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersMatthew BolingSOGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMatthew BolingSOGeorgiaSECE
MENHonorable MentionHigh JumpDarius CarbinSRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDarius CarbinSRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesCaleb CavanaughSOGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayCaleb CavanaughSOGeorgiaSECE
MENHonorable MentionDecathlonJohannes ErmSRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonKyle GarlandSOGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersElija GodwinJRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayElija GodwinJRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinAhmed MagourJRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBryce McCrayFRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersClayborn PenderJRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerAlencar PereiraJRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJames MwauraJRGonzagaIndependentE
MENHonorable MentionLong JumpGabriel BinionSOGrand CanyonWACE
MENHonorable MentionJavelinMarten GaspariniSOGrand CanyonWACE
MENHonorable MentionTriple JumpDaniel FalodeFRHarvardIvy LeagueE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAcer IversonFRHarvardIvy LeagueE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersAcer IversonFRHarvardIvy LeagueE
MENHonorable Mention5000 MetersMatthew PereiraJRHarvardIvy LeagueE
MENHonorable Mention10,000 MetersMatthew PereiraJRHarvardIvy LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusSamuel WelshSOHarvardIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayDJ AkindeleJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJordan BookerJRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention4x400 RelayJordan BookerJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDylan BrownSOHoustonAmericanE
MENHonorable Mention4x400 RelayTrey JohnsonJRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesQuivell Jordan-BacotSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesQuivell Jordan-BacotSRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention4x400 RelayAdam MasonFRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America100 MetersShaun MaswanganyiSOHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America200 MetersShaun MaswanganyiSOHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayShaun MaswanganyiSOHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultAntonio RuizSRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention100 MetersEdward Sumler IVJRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention200 MetersEdward Sumler IVJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEdward Sumler IVJRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesDe' Vion WilsonSOHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America800 MetersLorenz HerrmannSOIdahoBig SkyE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpTreyshon MaloneSRIdaho StateBig SkyE
MENFirst-Team All-America1500 MetersJonathan DavisSRIllinoisBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutLogan CalvinSRIllinois StateMissouri ValleyE
MENSecond-Team All-AmericaHammerSean MocklerFRIndianaBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJosh BravermanSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJames CarterJRIowaBig TenE
MENHonorable MentionTriple JumpJames CarterJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNikolas CurtissSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJulien GillumJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJulien GillumJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySpencer GudgelSOIowaBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayKhullen JeffersonSOIowaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJordan JohnsonSOIowaBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayKalil JohnsonFRIowaBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayAustin KresleySOIowaBig TenE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesGratt ReedJRIowaBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayGratt ReedJRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChadrick RichardsFRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayEverett StewardFRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAustin WestSOIowaBig TenE
MENHonorable Mention5000 MetersRyan FordSRIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention800 MetersCebastian GentilJRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersJason GomezJRIowa StateBig 12E
MENHonorable MentionDiscusKevin SaksonSOIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersNehemia TooSRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultZach BradfordJRKansasBig 12E
MENHonorable MentionDecathlonAlexander JungFRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultClayton SimmsFRKansasBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpKyle AlcineSRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayKyle GaleSOKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAntonio HansonFRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTim LambertSOKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerKade McCallSOKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTejaswin ShankarSRKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTejaswin ShankarSRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonEmil UhlinFRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySean WilsonSOKansas StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultKeaton DanielSOKentuckySECE
MENSecond-Team All-America400 MetersBrian FaustJRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrian FaustJRKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayRodney Heath Jr.FRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America200 MetersLance LangSOKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayLance LangSOKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayLance LangSOKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKennedy LightnerSOKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayJacob SmithJRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJosh SobotaJRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America400 MetersDwight St HillaireSRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDwight St HillaireSRKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayDwight St HillaireSRKentuckySECE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesKenroy WilliamsSRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpKenson TateFRLamarWACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDiamantae GriffinSRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayBrandon LettsSRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayChristian LyonSRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDonald McClintonJRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusKevin NedrickJRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpKennedy SauderFRLibertyASUNE
MENFirst-Team All-America800 MetersJonathan SchwindSRLipscombASUNE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJason SmithSRLong Beach StateBig WestE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJason SmithSRLong Beach StateBig WestE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTrey AllenSOLouisvilleACCE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultSean RothSRLouisvilleACCE
MENHonorable MentionDiscusAdar SheereJRLouisvilleACCE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJeremiah WillisSOLouisvilleACCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseEstanis RuizFRLoyola MarymountIndependentE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSean BurrellSOLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySean BurrellSOLSUSECE
MENHonorable Mention200 MetersDorian CamelJRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDorian CamelJRLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpSean Dixon-BodieSOLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpApalos EdwardsFRLSUSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesEric Edwards Jr.SRLSUSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersDa'Marcus FlemingSOLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinEli GaughanJRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAshton HicksJRLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJohn MeyerSOLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerJake NorrisSRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinTzuriel PedigoSOLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAaron SmithSOLSUSECE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesCaleb DeanJRMarylandBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultCole RiddleSRMemphisAmericanE
MENHonorable MentionHammerRobert WatsonSRMemphisAmericanE
MENFirst-Team All-AmericaHammerDecio AndradeJRMiami (Fla.)ACCE
MENHonorable MentionHigh JumpIsaiah HolmesSRMiami (Fla.)ACCE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpIsaiah HolmesSRMiami (Fla.)ACCE
MENHonorable MentionLong JumpRussell RobinsonSOMiami (Fla.)ACCE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpRussell RobinsonSOMiami (Fla.)ACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJeffrey WilliamsJRMiami (Fla.)ACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersAyman ZahafiSRMiami (Fla.)ACCE
MENHonorable Mention400 MetersDubem AmeneSOMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-America800 MetersMiles BrownFRMichiganBig TenE
MENHonorable MentionSteeplechaseChristian HubakerSRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJoshua ZellerJRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonHeath BaldwinSOMichigan StateBig TenE
MENFirst-Team All-America5000 MetersMorgan BeadlescombSRMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-America1500 MetersJohn PetrunoJRMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultTrevor StephensonJRMichigan StateBig TenE
MENHonorable MentionDecathlonRyan TalbotSOMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-America100 MetersAlaba AkintolaJRMiddle TennesseeConference USAE
MENSecond-Team All-America200 MetersAlaba AkintolaJRMiddle TennesseeConference USAE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpOmamuyowi ErhireJRMiddle TennesseeConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlec BastenSRMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusKaleb SiekmeierJRMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMatthew WilkinsonJRMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerKostas ZaltosSOMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-America800 MetersNavasky AndersonJRMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpCameron CrumpSRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinDJ JonssonSOMississippi StateSECE
MENHonorable Mention800 MetersChristopher ConradJRMissouriSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpGeorgi NachevJRMissouriSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpRoberto VilchesJRMissouriSECE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinEvan NiedrowskiFRMonmouthMetro AtlanticE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseDuncan HamiltonJRMontana StateBig SkyE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDrake SchneiderSRMontana StateBig SkyE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseLevi TaylorSOMontana StateBig SkyE
MENHonorable MentionPole VaultColby WilsonSOMontana StateBig SkyE
MENHonorable MentionJavelinBraden PresserSONavyPatriotE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJosh BrockmanJRNC StateACCE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesCameron MurrayJRNC StateACCE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMayson ConnerJRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutBurger Lambrechts Jr.SRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesDarius LuffSONebraskaBig TenE
MENHonorable MentionShot PutMaxwell OtterdahlSONebraskaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAlexander TalleySRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayVictor AkhaluSONew MexicoMountain WestE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesRivaldo LeacockSRNew MexicoMountain WestE
MENHonorable Mention4x400 RelayRivaldo LeacockSRNew MexicoMountain WestE
MENHonorable Mention4x400 RelayJevon O'BryantSONew MexicoMountain WestE
MENHonorable Mention400 MetersJovahn WilliamsonJRNew MexicoMountain WestE
MENHonorable Mention4x400 RelayJovahn WilliamsonJRNew MexicoMountain WestE
MENSecond-Team All-America100 MetersIsmael KoneSONew OrleansSouthlandE
MENHonorable Mention200 MetersIsmael KoneSONew OrleansSouthlandE
MENHonorable Mention1500 MetersJesse HuntJRNorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-AmericaHammerJames JoyceyJRNorth CarolinaACCE
MENFirst-Team All-America5000 MetersAlex OstbergSRNorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesRasheem BrownSRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShemar ChambersSONorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMalcolm Croom-McFaddenSRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America100 MetersJavonte HardingSONorth Carolina A&TBig SouthE
MENHonorable Mention200 MetersJavonte HardingSONorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJavonte HardingSONorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayReheem HaylesFRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpBrandon HicklinSRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesAveon ReidJRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAveon ReidJRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America400 MetersRandolph RossJRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRandolph RossJRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRandolph RossJRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTavarius WrightSRNorth Carolina A&TBig SouthE
MENHonorable Mention4x400 RelayAdrian HarrisSONorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayJacob LevinJRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayCody RoderSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayJacob RodinJRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlexander KorczynskiSRNortheasternColonialE
MENSecond-Team All-America200 MetersDavid DunlapSRNorthern ArizonaBig SkyE
MENSecond-Team All-America1500 MetersGeorge KuscheSRNorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAbdihamid NurJRNorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-America5000 MetersNico YoungSONorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutDarius KingSRNorthern IowaMissouri ValleyE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusTom YezekSRNorthern IowaMissouri ValleyE
MENHonorable MentionShot PutDjimon GumbsSONorthwestern StateSouthlandE
MENHonorable MentionDiscusDjimon GumbsSONorthwestern StateSouthlandE
MENHonorable Mention10,000 MetersAndrew AlexanderSRNotre DameACCE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersMatthew CarmodyJRNotre DameACCE
MENHonorable Mention5000 MetersDylan JacobsJRNotre DameACCE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersDylan JacobsJRNotre DameACCE
MENHonorable Mention10,000 MetersJoshua MethnerSONotre DameACCE
MENHonorable MentionSteeplechaseTom SeitzerJRNotre DameACCE
MENHonorable MentionShot PutMichael ShoafSONotre DameACCE
MENHonorable MentionShot PutJohn StefanSRNotre DameACCE
MENHonorable Mention800 MetersSamuel VoelzSRNotre DameACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersTim ZepfSRNotre DameACCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayZidane BrownFROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTyrese FajardoSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America100 MetersEric HarrisonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America200 MetersEric HarrisonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayEric HarrisonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDonnie JamesJROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDonnie JamesJROhio StateBig TenE
MENFirst-Team All-America400 MetersTyler JohnsonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpShaun Miller, Jr.SOOhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayPraise OlatokeJROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayPraise OlatokeJROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultRobert OswaldSROhio StateBig TenE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesKentre PattersonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKainnan RamseySROhio StateBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutHayden TobiasSOOhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusTanner WatsonSOOhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJosh BourFROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerBayley CampbellJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutCooper CampbellSROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerEdward JeansSROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKarson KowalchukSROklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-America400 MetersRichard KuykendollSOOklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesIsaiah LevingstonSROklahomaBig 12E
MENHonorable MentionHigh JumpKason O'RileyFROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAlajuwan RobinsonSOOklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonKristo SimulaskJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersDemarius SmithSROklahomaBig 12E
MENHonorable Mention200 MetersDemarius SmithSROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDemarius SmithSROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutDiego TrevinoSOOklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpVernon TurnerSROklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAlex MaierSOOklahoma StateBig 12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersRyan SchoppeSOOklahoma StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRyan SmeetonSROklahoma StateBig 12E
MENHonorable Mention5000 MetersCole BullockSOOle MissSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersBaylor FranklinJROle MissSECE
MENFirst-Team All-America1500 MetersMario Garcia RomoJROle MissSECE
MENHonorable MentionShot PutDaniel ViverosJROle MissSECE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAaron BienenfeldSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAaron BienenfeldSROregonPac-12E
MENHonorable Mention1500 MetersElliott CookSOOregonPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayRieker DanielSROregonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinTy HamptonFROregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpEmmanuel IhemejeSOOregonPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayRyan MulhollandFROregonPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayXavier NairneSOOregonPac-12E
MENHonorable Mention800 MetersLuis PeraltaSOOregonPac-12E
MENHonorable MentionDecathlonMax VollmerJROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America100 MetersMicah WilliamsSOOregonPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayMicah WilliamsSOOregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaJavelinMarc MinichelloSOPennIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayOlivier DesmeulesSOPenn StateBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelaySavion HebronJRPenn StateBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayKorbin MartinoFRPenn StateBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerTyler MerkleyJRPenn StateBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayJames OnwukaFRPenn StateBig TenE
MENHonorable MentionHammerNoah WalkerSRPittsburghACCE
MENHonorable Mention1500 MetersCathal DoyleJRPortlandIndependentE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpNathan Crawford-WallisSOPrairie View A&MSWACE
MENHonorable Mention4x400 RelayAnderson DimonSOPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayWilliam DoyleSOPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x100 RelayDaniel DuncanSOPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-America1500 MetersSam EllisSRPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultSimen GuttormsenJRPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultSondre GuttormsenJRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable MentionHigh JumpJeff HollisSRPrincetonIvy LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutChristopher LicataSRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x100 RelaySimang'Aliso NdhlovuSRPrincetonIvy LeagueE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusZorawar OtalSRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention400 MetersMichael PhillippySRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayMichael PhillippySRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x100 RelayKaden ReynoldsSOPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-America800 MetersSamuel RodmanFRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x100 RelayGregory SholarsSRPrincetonIvy LeagueE
MENHonorable Mention4x400 RelayLadislav TopferSOPrincetonIvy LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseEd TrippasSRPrincetonIvy LeagueE
MENSecond-Team All-America1500 MetersAJ ErnstSRProvidenceBig EastE
MENHonorable Mention4x100 RelayJustin BeckerJRPurdueBig TenE
MENHonorable MentionHammerKelly Cook Jr.SRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayAmir HarrisSRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonIsaiah MartinSRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayAntonio Mitchell IISRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayTyneilus MorrowSOPurdueBig TenE
MENHonorable MentionLong JumpSafin WillsSRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpSafin WillsSRPurdueBig TenE
MENHonorable MentionJavelinJames McNaneySRRiceConference USAE
MENHonorable MentionPole VaultAlexander SlinkmanSORiceConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpA'Nan BridgettJRRutgersBig TenE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesJameson WoodellJRRutgersBig TenE
MENHonorable MentionHammerEvan StorkSRSacramento StateBig SkyE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultClayton FritschSRSam Houston StateWACE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinAshton DomingueSOSamfordSoConE
MENHonorable MentionSteeplechaseBen GarnerSRSamfordSoConE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultKyle RademeyerSOSouth AlabamaSun BeltE
MENHonorable Mention4x100 RelayDominic DuttonFRSouth CarolinaSECE
MENHonorable Mention1500 MetersAnass EssayiFRSouth CarolinaSECE
MENHonorable Mention4x100 RelayAnthony GreenhowFRSouth CarolinaSECE
MENHonorable Mention4x100 RelayChristian LewisSOSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJackson MarseilleSOSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-America200 MetersEvan MillerJRSouth CarolinaSECE
MENHonorable Mention4x100 RelayEvan MillerJRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesWilliam Spencer JRJRSouth CarolinaSECE
MENHonorable MentionShot PutDylan TarggartFRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultEerik HaamerSOSouth DakotaSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaHammerLogan BlomquistSRSoutheast MissouriOVCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAshton AllenSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention400 MetersJohnnie BlockburgerJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJohnnie BlockburgerJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJohnnie BlockburgerJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America200 MetersKasaun JamesSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKasaun JamesSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKasaun JamesSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerTrey KnightSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesOmotade OjoraSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNicholas RameySRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpEarnie Sears IIISRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayZach ShinnickSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention100 MetersBrendon StewartSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBrendon StewartSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENHonorable Mention800 MetersSam Van DorpeSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCorvell ToddJRSouthern MissConference USAE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersCharles HicksSOStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKeyshawn KingJRStanfordPac-12E
MENHonorable MentionPole VaultMax MansonSOStanfordPac-12E
MENSecond-Team All-America100 MetersUdodi OnwuzurikeFRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America200 MetersUdodi OnwuzurikeFRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersKy RobinsonSOStanfordPac-12E
MENSecond-Team All-America5000 MetersCole SproutSOStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersCole SproutSOStanfordPac-12E
MENHonorable Mention4x100 RelayJonathan AllenFRStephen F. AustinWACE
MENHonorable Mention200 MetersJeremiah CurryJRStephen F. AustinWACE
MENHonorable Mention4x100 RelayJeremiah CurryJRStephen F. AustinWACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBranson EllisJRStephen F. AustinWACE
MENHonorable Mention4x100 RelayJoseph HardingFRStephen F. AustinWACE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAsani HyltonSRStephen F. AustinWACE
MENHonorable Mention4x100 RelayMuzuri MattarJRStephen F. AustinWACE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinCord NealSRStephen F. AustinWACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJaheem HaylesSOSyracuseACCE
MENSecond-Team All-America1500 MetersNathan HendersonJRSyracuseACCE
MENFirst-Team All-America200 MetersRobert GregorySOTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayRobert GregorySOTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRobert GregorySOTCUBig 12E
MENHonorable MentionTriple JumpJaren HolmesJRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayKundai MaguranyangaSRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKundai MaguranyangaSRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelaySimbarashe MaketaFRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChengetayi MapayaSRTCUBig 12E
MENHonorable Mention200 MetersTinotenda MatiyengaSRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTinotenda MatiyengaSRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayTinotenda MatiyengaSRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBryson StubblefieldSOTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America100 MetersFavour AsheFRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayFavour AsheFRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayChristopher BaileyJRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayEmmanuel BynumSOTennesseeSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEmmanuel BynumSOTennesseeSECE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesRasheeme GriffithSOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRasheeme GriffithSOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJakwan HaleSOTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpCarey McLeodSRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCarey McLeodSRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpWayne PinnockFRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayWayne PinnockFRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpAnthony RileySOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonYariel SotoSOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJalen TateSRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJordan WestJRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpR'Lazon BrumfieldSRTennessee StateOVCE
MENSecond-Team All-America800 MetersYusuf BizimanaSOTexasBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJalil BrewerSRTexasBig 12E
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesCharles Brockman IIISRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpStacy Brown JrSOTexasBig 12E
MENHonorable MentionTriple JumpStacy Brown JrSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDaniel GarlandSOTexasBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersMicaiah HarrisSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersMicaiah HarrisSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMicaiah HarrisSRTexasBig 12E
MENHonorable Mention400 MetersBrian HerronSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrian HerronSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCaleb HulbinSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaleb HulbinSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America400 MetersJonathan JonesJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJonathan JonesJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMarcellus MooreSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLeo NeugebauerSOTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutAdrian PiperiSRTexasBig 12E
MENHonorable MentionDiscusSean StavinohaSOTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America400 MetersWillington WrightJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWillington WrightJRTexasBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersDevon AchaneSOTexas A&MSECE
MENHonorable MentionHigh JumpCarter BajoitSOTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-America400 MetersEmmanuel BamideleFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOmajuwa EtiweSOTexas A&MSECE
MENHonorable MentionShot PutBryce FosterFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChevannie HansonSOTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America800 MetersBrandon MillerSOTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrandon MillerSOTexas A&MSECE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesMoitalel MpokeSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAshton SchwartzmanFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJames SmithJRTexas A&MSECE
MENHonorable MentionDecathlonTrpimir SirokiJRTexas A&M-Corpus ChristiSouthlandE
MENHonorable Mention4x100 RelayAshton CallahanJRTexas StateSun BeltE
MENHonorable Mention4x100 RelayDaniel HarroldSRTexas StateSun BeltE
MENHonorable Mention4x100 RelayBervensky PierreSRTexas StateSun BeltE
MENHonorable Mention4x100 RelayDominick YancySRTexas StateSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAdam ClaytonJRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinMarkim FelixJRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersTerrence JonesSOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersCourtney LindseyJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersCourtney LindseyJRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCourtney LindseyJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMalik MetivierSRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAshton O'ConnerSOTexas TechBig 12E
MENHonorable MentionTriple JumpJalen SealsSRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJacolby SheltonJRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChris WelchJRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCaleb WilbornSOTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersMoad ZahafiSRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersMichael PowerJRTulsaAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonJosh FarmerJRUC IrvineBig WestE
MENSecond-Team All-America400 MetersCameron ReynoldsJRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-America400 MetersIsmail TurnerJRUCLAPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRomaine BeckfordJRUSFAmericanE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJoel BengtssonJRUT ArlingtonSun BeltE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBryson DeBerrySRUT ArlingtonSun BeltE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinArthur PetersenSOUT ArlingtonSun BeltE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLucas Van KlaverenSRUT ArlingtonSun BeltE
MENHonorable MentionSteeplechaseAdam BunkerFRUtah ValleyWACE
MENHonorable MentionLong JumpAaron JohnsonJRUtah ValleyWACE
MENFirst-Team All-America400 MetersJevaughn PowellSOUTEPConference USAE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesBashiru AbdullahiJRUTSAConference USAE
MENHonorable MentionLong JumpChristiaan Le RouxSOUTSAConference USAE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJemuel MillerFRUTSAConference USAE
MENFirst-Team All-America800 MetersSean DolanSOVillanovaBig EastE
MENHonorable Mention10,000 MetersHaftu StrintzosSOVillanovaBig EastE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinEthan DabbsJRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusJacob LemmonFRVirginiaACCE
MENHonorable MentionTriple JumpOwayne OwensSOVirginiaACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusClaudio RomeroFRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseYasin SadoFRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCole BeckJRVirginia TechACCE
MENHonorable MentionHammerKhalil BedouiSOVirginia TechACCE
MENHonorable MentionTriple JumpChauncey ChambersJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBen FlemingSRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKennedy HarrisonSOVirginia TechACCE
MENHonorable MentionSteeplechaseBenjamin NibbelinkJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKahleje TillmonFRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTorrence WalkerFRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersZach FacioniJRWake ForestACCE
MENHonorable MentionHigh JumpTony JonesJRWake ForestACCE
MENFirst-Team All-America1500 MetersThomas VanoppenJRWake ForestACCE
MENHonorable MentionJavelinRoan AllenJRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesCass ElliottJRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersBrian FayJRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersNathan GreenFRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersLuke HouserSOWashingtonPac-12E
MENHonorable Mention10,000 MetersKieran LumbSRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusElijah MasonSRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonOliver ThornerSOWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersJoe WaskomSOWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerJayden WhiteFRWashingtonPac-12E
MENHonorable MentionPole VaultJacob EnglarJRWashington StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMitch JacobsonSRWashington StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseColton JohnsenSRWashington StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerMichael BryanSRWichita StateAmericanE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinTaran TaylorJRWichita StateAmericanE
MENFirst-Team All-America5000 MetersOlin HackerSRWisconsinBig TenE
MENHonorable Mention800 MetersAbdullahi HassanSOWisconsinBig TenE
MENHonorable Mention100 MetersLawrence JohnsonJRWisconsinBig TenE
MENSecond-Team All-America200 MetersLawrence JohnsonJRWisconsinBig TenE
MENHonorable Mention10,000 MetersBob LikingSOWisconsinBig TenE
MENFirst-Team All-America1500 MetersAdam SpencerFRWisconsinBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpKareem MersalSOWyomingMountain WestE
MENHonorable MentionDiscusNathan ReidSOWyomingMountain WestE
MENHonorable MentionDiscusMatthew AppelFRYaleIvy LeagueE
MENHonorable MentionPole VaultWyatt LefkerJRYoungstown StateHorizonE
MENHonorable Mention1500 MetersSean PetersonSRYoungstown StateHorizonE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAnnina BrandenburgSRAbilene ChristianWACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersFlomena AsekolSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayNa'Taja BallardFRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayNa'Taja BallardFRAlabamaSECE
WOMENHonorable Mention200 MetersAmari BrownSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAmari BrownSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAmari BrownSOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersMercy ChelangatJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersMercy ChelangatJRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMilan FieldsFRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChristal MosleyJRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAmarachukwu ObiSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAyla StanisclausSOAlabamaSECE
WOMENHonorable Mention5000 MetersAmaris TyynismaaSOAlabamaSECE
WOMENHonorable MentionJavelinSamantha ZeldenSRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTalie BondsJRArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesShannon MeisbergerSRArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerBeatrice LlanoSRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerShelby MoranJRArizona StatePac-12E
WOMENHonorable Mention200 MetersAdriana TatumFRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJorinde Van KlinkenSRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusJorinde Van KlinkenSRArizona StatePac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 MetersJada BaylarkSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJada BaylarkSRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention400 MetersMorgan Burks MageeSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMorgan Burks MageeSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersRosey EffiongFRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRosey EffiongFRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultAmanda FassoldSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKrissy GearSRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersLauren GregoryJRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersLauren GregoryJRArkansasSECE
WOMENHonorable MentionPole VaultMackenzie HaywardSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseLogan JollySRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultBailee McCorkleJRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesYoveinny MotaJRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersIsabel Van CampSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesBritton WilsonSOArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBritton WilsonSOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonSafiya JohnJRArkansas-Pine BluffSWACE
WOMENHonorable MentionHammerEmily MikoudSRArmy West PointPatriotE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAshley CarterSRAuburnSECE
WOMENHonorable MentionJavelinShaniya HolleySOAuburnSECE
WOMENHonorable MentionDiscusMaura HuwaltSOAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAsia JinksSRAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJoyce KimeliSRAuburnSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMadi MaloneJRAuburnSECE
WOMENHonorable Mention800 MetersPresley WeemsSRAuburnSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpCharity GriffithJRBall StateMid-AmericanE
WOMENHonorable Mention200 MetersMariah AyersSOBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMariah AyersSOBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMariah AyersSOBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBria BullardFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKavia FrancisFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKavia FrancisFRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpKoi JohnsonSOBaylorBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpAlex MadlockSRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAaliyah MillerSRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesGontse MorakeSOBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayGontse MorakeSOBaylorBig 12E
WOMENHonorable Mention400 MetersImaobong Nse UkoFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayImaobong Nse UkoFRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCaira PettwaySRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpCaira PettwaySRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCaira PettwaySRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySydney WashingtonSRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersEmily MackaySRBinghamtonAmerica EastE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKristie SchoffieldSRBoise StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention800 MetersKatherine MitchellJRBoston CollegeACCE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersDaisy LiljegrenFRBoston UniversityPatriotE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerKaila ButlerSRBowling GreenMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionShot PutZaresha NealJRBowling GreenMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionJavelinErin McMenimanSRBrownIvy LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonHalley FolsomSRBYUIndependentE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersAubrey FrenthewayJRBYUIndependentE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseLexy HalladaySOBYUIndependentE
WOMENHonorable MentionDiscusSable LohmeierJRBYUIndependentE
WOMENHonorable MentionJavelinAlexis McAllisterSRBYUIndependentE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAshton RinerSRBYUIndependentE
WOMENHonorable Mention800 MetersClaire SeymourJRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCierra TidwellSOBYUIndependentE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCourtney WaymentSRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersEzinne AbbaSRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable MentionTriple JumpBusola AkinduroSOCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJordyn GradyFRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJada HicksSOCaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerAnna PurchaseJRCaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerCamryn RogersSRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAysha ShaheedFRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayMaisie StevensSRCaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersDorcus EwoiJRCampbellBig SouthE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersLouise LounesSOCharlotteConference USAE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersEllie LeatherSRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable MentionJavelinLeonie TroegerSOCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention4x100 RelaySerena ClarkSOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySerena ClarkSOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKen'naria GadsonSOClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKiara GrantJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTrishauna HemmingsSRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTrishauna HemmingsSRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayOckera MyrieJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKenya ThompsonFRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayCourtney WilliamsSOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersJermaisha ArnoldSOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJermaisha ArnoldSOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesShani'a BellamySOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesShani'a BellamySOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShani'a BellamySOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesAlexis GlascoFRCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersMelissa JeffersonSOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersMelissa JeffersonSOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMelissa JeffersonSOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENHonorable Mention400 MetersMekenze KelleyFRCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKayla SweeneySOCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMadison BoremanJRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersEmily CovertFRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersEmily CovertFRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersMicaela DegeneroSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJaida DrameJRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAbbey GlynnSOColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAbbey GlynnSOColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayGrace JenkinsFRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention5000 MetersIndia JohnsonJRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersIndia JohnsonJRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersRachel McArthurSRColoradoPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAvery McMullenSOColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersAbby NicholsSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable MentionSteeplechaseGabrielle OrieJRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayEmma PollakFRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonLexie KellerJRColorado StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonBeatrice JuskeviciuteSRCornellIvy LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarguerite LorenzoSRCornellIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinDana BakerSODukeACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayHalle BieberJRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayHalle BieberJRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseEmily ColeJRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAbby GeiserFRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesLauren HoffmanSRDukeACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayLauren HoffmanSRDukeACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayCarly KingJRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonErin MarshSRDukeACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMegan McGinnisFRDukeACCE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersMichaela ReinhartSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKelcie SimmonsJRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayChyler TurnerFRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSommer KnightSREast CarolinaAmericanE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseLaura TabordaSOEastern KentuckyASUNE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayDoneisha AndersonJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersImogen BarrettJRFloridaSECE
WOMENHonorable MentionTriple JumpAlissa BraxtonSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpClaire BryantSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersTalitha DiggsSOFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTalitha DiggsSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAnna HallSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAnna HallSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpNatricia HooperSRFloridaSECE
WOMENHonorable MentionShot PutThea JensenSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonSterling LesterJRFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTaylor MansonSRFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTaylor MansonSRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpJasmine MooreSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJasmine MooreSOFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayCaitlan TateSRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersParker ValbyFRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesVanessa WatsonSOFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersGabrielle WilkinsonJRFloridaSECE
WOMENHonorable MentionTriple JumpRachel RobertsonSRFlorida A&MSWACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultFilippa MillerSOFlorida InternationalConference USAE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinRhema OtaborSOFlorida InternationalConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAmani HeavenSOFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinKelechi NwanagaSRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersEdidiong OdiongSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersEdidiong OdiongSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayEdidiong OdiongSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAshley SeymourJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKa'Tia SeymourSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySavyon ToombsJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinSara ZabarinoSRFlorida StateACCE
WOMENHonorable MentionDiscusCierra JacksonFRFresno StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMegan MarvinSOFurmanSoConE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCharlotte DannattSRGeorgetownBig EastE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMaggie DonahueSOGeorgetownBig EastE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAna da SilvaJRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJamari DrakeSRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpElena KulichenkoFRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpTitiana MarshJRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTitiana MarshJRGeorgiaSECE
WOMENHonorable Mention5000 MetersNicole FegansSRGeorgia TechACCE
WOMENHonorable MentionPole VaultAlyson SchwartzSRGrand CanyonWACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMaia RamsdenFRHarvardIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMackenzie HornJRHigh PointBig SouthE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSydney HornSOHigh PointBig SouthE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesNaomi TaylorSRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonKaitlin SmithSRHouston BaptistSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJessika GbaiSRHowardMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJessika GbaiSRHowardMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAmeenah SaalihSRHowardMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayOzioma ScottSRHowardMEACE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJessica WrightJRHowardMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJessica WrightJRHowardMEACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersOlivia HowellSOIllinoisBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpPaola Fernandez-SolaJRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionHigh JumpMahogany JenkinsSOIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMadison PollardJRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionShot PutJayden UlrichFRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionDiscusJayden UlrichFRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionTriple JumpRyann PorterSOIndiana StateMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesErin DowdSRIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayErin DowdSRIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersLasarah HargroveSOIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersLasarah HargroveSOIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayLasarah HargroveSOIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayLia LoveFRIowaBig TenE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesPaige MageeSOIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayPaige MageeSOIowaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusEmily MarchJRIowa StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRylee AndersonJRKansasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAlexandra EmilianovSRKansasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersHonour FinleySRKansasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayHonour FinleySRKansasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMariah KuykendollSRKansasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAnna SiemensJRKansasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySatanya WrightSRKansasBig 12E
WOMENHonorable MentionHeptathlonUrte BacianskaiteSOKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAlex FergusonJRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultTommi HintnausSRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKassidy JohnsonJRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayO'Shalia Johnson Kansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention200 MetersWurrie NjadoeSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayWurrie NjadoeSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpVelecia WilliamsFRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention400 MetersShalysa WraySOKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayShalysa WraySOKansas StateBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpJasmine AkinsSOKennesaw StateASUNE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersSarah HendrickJRKennesaw StateASUNE
WOMENHonorable MentionDiscusGabrielle BaileySRKent StateMid-AmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShadajah BallardSOKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechasePerri BockrathJRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKarimah DavisJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKarimah DavisJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKarimah DavisJRKentuckySECE
WOMENHonorable MentionTriple JumpSophie GallowayFRKentuckySECE
WOMENHonorable MentionHammerJade GatesSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlexis HolmesJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlexis HolmesJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDajour MilesSOKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMegan MossSOKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMasai RussellJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMasai RussellJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMasai RussellJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersAbby SteinerJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAbby SteinerJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAbby SteinerJRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAbby SteinerJRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention5000 MetersElizabeth ManciniJRLa SalleAtlantic 10E
WOMENHonorable MentionLong JumpAyanna JohnsonSRLibertyASUNE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultGabriela LeonSRLouisvilleACCE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesKatie MartinJRLouisvilleACCE
WOMENHonorable MentionLong JumpSynclair SavageSOLouisvilleACCE
WOMENHonorable MentionPole VaultAliyah WelterJRLouisvilleACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesAlia ArmstrongSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAlia ArmstrongSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpNyagoa BayakSOLSUSECE
WOMENHonorable MentionLong JumpSerena BoldenSOLSUSECE
WOMENHonorable Mention100 MetersTionna BrownSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTionna BrownSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayThelma DaviesSOLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayHannah DouglasFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultLisa GunnarssonSRLSUSECE
WOMENHonorable Mention100 MetersSymone MasonSRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKaty-Ann McDonaldJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersFavour OfiliSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersFavour OfiliSOLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayFavour OfiliSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayFavour OfiliSOLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMichaela RoseFRLSUSECE
WOMENHonorable MentionHigh JumpMorgan SmallsSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMorgan SmallsSOLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesGarriel WhiteFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayGarriel WhiteFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpSakari FamousJRMcNeese StateSouthlandE
WOMENHonorable MentionHammerDeeNia McMillerSRMemphisAmericanE
WOMENHonorable MentionShot PutDebbie AjagbeSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusDebbie AjagbeSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerDebbie AjagbeSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMoriah OliveiraSOMiami (Fla.)ACCE
WOMENHonorable Mention100 MetersAlfreda SteeleSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseCarmen RianoSOMiami (Ohio)Mid-AmericanE
WOMENHonorable Mention400 MetersZiyah HolmanSOMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusCorinne JemisonSRMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesAasia LaurencinSOMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAurora RyndaSRMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseKayla WindemullerSRMichiganBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSophia FranklinSRMichigan StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersJenna MagnessSRMichigan StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersMakayla PerezJRMichigan StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersEusila ChepkemeiSRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENHonorable Mention5000 MetersEusila ChepkemeiSRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpEsther IsaJRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAbigail KwartengSRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJayla CampbellSOMinnesotaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusShelby FrankFRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayOdell FryeJRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayLauren HansenJRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention5000 MetersBethany HaszSRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable MentionHigh JumpNyalaam JokFRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJanielle JosephsSOMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable MentionHammerTess KeyzersSOMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayVal LarsonSRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAkilah LewisSOMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesAbigail SchaaffeFRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAbigail SchaaffeFRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAmira YoungJRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersSydney SteelySOMississippi StateSECE
WOMENHonorable MentionJavelinAva CurryJRMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpArianna FisherJRMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAyele GerkenFRMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMara HaeuslerSOMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSophia RiveraJRMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLucy CorbettJRMontana StateBig SkyE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpRachel HagansJRMurray StateOVCE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersSamantha BushJRNC StateACCE
WOMENHonorable MentionHeptathlonTimara ChapmanJRNC StateACCE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersAlexandra HaysJRNC StateACCE
WOMENHonorable Mention1500 MetersNevada MarenoJRNC StateACCE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersGionna QuarzoSONC StateACCE
WOMENHonorable Mention5000 MetersSavannah ShawJRNC StateACCE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMarlee StarliperFRNC StateACCE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersHannah SteelmanSRNC StateACCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKatelyn TuohySONC StateACCE
WOMENHonorable Mention1500 MetersAnna VessSRNC StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMaddie HarrisSONebraskaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAxelina JohanssonFRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMirta KulisicSONebraskaBig TenE
WOMENHonorable MentionHigh JumpRiley MastenSONebraskaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJenna RogersFRNebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpLaQwasia StepneySONebraskaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonNicola AderSRNevadaMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAdva CohenSRNew MexicoMountain WestE
WOMENHonorable Mention1500 MetersAbbe GoldsteinJRNew MexicoMountain WestE
WOMENHonorable Mention5000 MetersEmma HeckelFRNew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersEmma HeckelFRNew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersGracelyn LarkinSONew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAmelia Mazza-DownieSONew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAmelia Mazza-DownieSONew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersStefanie ParsonsJRNew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseElise ThornerSONew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAnna KeeferSRNorth CarolinaACCE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseSasha NegliaSONorth CarolinaACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerJillian ShippeeSRNorth CarolinaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMadison WiltroutJRNorth CarolinaACCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersDelecia McDuffieSRNorth Carolina A&TBig SouthE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersGrace NwokochaFRNorth Carolina A&TBig SouthE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersGrace NwokochaFRNorth Carolina A&TBig SouthE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesPaula SalmonSRNorth Carolina A&TBig SouthE
WOMENHonorable MentionHeptathlonElise UlsethSRNorth DakotaSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerAmy PhillipsSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinKari WolfeSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersJessa HansonSRNorthern ArizonaBig SkyE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersKatie Rose BlachowiczJRNotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseOlivia MarkezichSONotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerRachel TanczosSRNotre DameACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAdelaide AquillaSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention100 MetersAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLeah BertrandFROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersNya BusseySOOhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNya BusseySOOhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention100 MetersYanique DayleJROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention200 MetersYanique DayleJROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayYanique DayleJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAlyssa MarshJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBryannia MurphySOOhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesAlexus PylesSROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAlexus PylesSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesChanler RobinsonSOOhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChanler RobinsonSOOhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJaimie RobinsonJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJaydan WoodJROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJada AtkinsonFROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesCamri AustinSROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayCamri AustinSROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJa'Leesa GilesSROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayMikayla HayesFROklahomaBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusLauren JonesSROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerLauren JonesSROklahomaBig 12E
WOMENHonorable MentionPole VaultOlivia LuekingFROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutPayden MontanaJROklahomaBig 12E
WOMENHonorable MentionShot PutAbby MooreJROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMikeisha WelcomeSOOklahomaBig 12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersGabija GalvydyteFROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonBailey GoldenSOOklahoma StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersGabby HentemannSOOklahoma StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersTaylor RoeSOOklahoma StateBig 12E
WOMENHonorable MentionHeptathlonOlivija VaitaityteFROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAriyonna AugustineJROle MissSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerJalani DavisJROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJayda EckfordSROle MissSECE
WOMENHonorable MentionShot PutJasmine MitchellJROle MissSECE
WOMENHonorable MentionHammerJasmine MitchellJROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKelly RoweSROle MissSECE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersSintayehu VissaSOOle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayOlivia WomackSOOle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersIman BrownSROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMine De KlerkFROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpLexi EllisJROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention100 MetersJadyn MaysSOOregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJadyn MaysSOOregonPac-12E
WOMENHonorable Mention100 MetersJasmine MontgomeryFROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention200 MetersJasmine MontgomeryFROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJasmine MontgomeryFROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKemba NelsonSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKemba NelsonSROregonPac-12E
WOMENHonorable MentionSteeplechaseMalia PivecJROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJasmin ReedSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJaida RossSOOregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusJaida RossSOOregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDominique RuotoloSOOregonPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersIzzy Thornton-BottJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAlexandra WebsterSOOregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseGrace FetherstonhaughJROregon StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKaylee MitchellJROregon StatePac-12E
WOMENHonorable MentionHammerMayyi MahamaJRPennIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesYasmin BrooksSRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable Mention800 MetersRachel GearingJRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable MentionShot PutMallory KauffmanJRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable MentionJavelinMadison SmithSRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable Mention800 MetersVictoria TachinskiSRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable Mention800 MetersLaura PellicoroSOPortlandIndependentE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKate JoyceSOPrincetonIvy LeagueE
WOMENHonorable Mention1500 MetersCaroline TimmJRPrincetonIvy LeagueE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersShannon FlockhartFRProvidenceBig EastE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayNaomi CampbellJRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayCamille ChristopherSRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayShianne DacostaFRPurdueBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusKaia HarrisJRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelaySaran KouyethSOPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelaySaran KouyethSOPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKerris RobertsJRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesK'Ja TalleySOPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayK'Ja TalleySOPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayCierra WilliamsSOPurdueBig TenE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersGrace ForbesSORiceConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutErna GunnarsdottirJRRiceConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerTara Simpson-SullivanSORiceConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultChloe TimbergFRRutgersBig TenE
WOMENHonorable MentionPole VaultBrittany BishopSOSamfordSoConE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayDanae DyerSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJalyn HarrisSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJalyn HarrisSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTai McDonaldSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJada MooreJRSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySakura RobersonSRSan Diego StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAisha WattSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAisha WattSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayStephanie DavisSRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMakenzie DunmoreSRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMakenzie DunmoreSRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMakenzie DunmoreSRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAngel FrankSOSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAngel FrankSOSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayTierra FrasierFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpRachel GlennSOSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJayla JamisonFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJahnile RegistreFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDestinee RockerSRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpDaniella AnglinFRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENHonorable MentionPole VaultJaidyn GarrettSOSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMarleen MullaFRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENHonorable MentionDiscusKristian JacksonSRSoutheastern LouisianaSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCelera BarnesSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCelera BarnesSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention400 MetersJan'Taijah FordJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKimberly HarrisJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesJasmine JonesSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJasmine JonesSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJasmine JonesSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention400 MetersBailey LearSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBailey LearSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerJoy McArthurSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelaySamirah MoodyFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayChioma OkonkwoSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChioma OkonkwoSOSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesJalaysiya SmithFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable MentionHammerElisia LancasterSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutA'veun Moore-JonesSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable MentionHammerShauniece O'NealSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseKayla SchieraSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENHonorable MentionTriple JumpMarquasha MyersJRSouthern MissConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpElizabeth WhiteJRSouthern UtahBig SkyE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersChristina AragonSRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention800 MetersEllie DeligianniSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersJulia HeymachSRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersLucy JenksSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAllie JonesJRStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinVirginia MillerSRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMelissa TanakaJRStanfordPac-12E
WOMENHonorable MentionPole VaultErica EllisSOStephen F. AustinWACE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesNissi KabongoSOStephen F. AustinWACE
WOMENHonorable MentionHigh JumpNissi KabongoSOStephen F. AustinWACE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseAnnie BoosSRSyracuseACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpGrace AnigbataJRTCUBig 12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersGracie MorrisSOTCUBig 12E
WOMENHonorable MentionPole VaultKasey StaleyJRTCUBig 12E
WOMENSecond-Team All-America100 MetersJoella LloydSOTennesseeSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJoella LloydSOTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutLatavia MainesSRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayUchechi NwogwugwuJRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMia O'NeilFRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAllison RandJRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayKyla Robinson-HubbarSOTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersSydney SeymourJRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersRhasidat AdelekeSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRhasidat AdelekeSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRhasidat AdelekeSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJulien AlfredSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJulien AlfredSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJulien AlfredSOTexasBig 12E
WOMENHonorable MentionHeptathlonKristine BlazevicaSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKevona DavisSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKevona DavisSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKevona DavisSOTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention100 MetersKynnedy FlannelJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKynnedy FlannelJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKynnedy FlannelJRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTyra GittensSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpTyra GittensSRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMarilyn NworaSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKennedy SimonJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKennedy SimonJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAckelia SmithFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAckelia SmithFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersValery TobiasJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersStacey Ann WilliamsJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayStacey Ann WilliamsJRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpDeborah AcquahSRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinLianna DavidsonFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpLamara DistinJRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinKatelyn FairchildFRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayRachel HallJRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJania MartinJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJania MartinJRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersLaila OwensSOTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayLaila OwensSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLaila OwensSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaevin ReedSRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesKaylah RobinsonSRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKaylah RobinsonSRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTierra Robinson-JonesJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTierra Robinson-JonesJRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAvi' Tal Wilson-PerteeteSRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesDeshae WiseSRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesDeshae WiseSRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersCharokee YoungSOTexas A&MSECE
WOMENHonorable MentionShot PutAlyssa WilsonSRTexas StateSun BeltE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAlyssa WilsonSRTexas StateSun BeltE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerAlyssa WilsonSRTexas StateSun BeltE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersRosemary ChukwumaSOTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersRosemary ChukwumaSOTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayKiah Dubarry-GaySOTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayNayanna Dubarry-GaySOTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonCallie JonesSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpRuta LasmaneSOTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpRuta LasmaneSOTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMonae' NicholsSRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayKnowledge OmovohSRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDemisha RoswellJRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable MentionHigh JumpSidney SappJRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAneesa ScottSRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusMalin SmithJRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpRuth UsoroSRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpRuth UsoroSRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusSeasons UsualSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultChloe WallSRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable Mention10,000 MetersFaith LingaJRToledoMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionDiscusAdrienne AdamsSOUCFAmericanE
WOMENHonorable MentionTriple JumpAsherah CollinsSOUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayBeyonce DefreitasJRUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonBrittany FloydSRUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCiara HolbackSRUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesRayniah JonesSOUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRayniah JonesSOUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayI'Asia WilsonFRUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersShae AndersonSRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShae AndersonSRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShae AndersonSRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMaddy DoaneJRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKate JendrezakSOUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCatherine LegerJRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCatherine LegerJRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMakenzy Pierre-WebsterJRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMakenzy Pierre-WebsterJRUCLAPac-12E
WOMENHonorable Mention400 MetersCaitlyn BobbFRUMBCAmerica EastE
WOMENHonorable MentionLong JumpShaniya BenjaminSOUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesShaneylix DavilaJRUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesSanique WalkerJRUSFAmericanE
WOMENHonorable MentionHeptathlonJade BontkeSRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention200 MetersIyana GrayFRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayIyana GrayFRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAdeyemi TalabiFRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTatyana TerrellSRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayVanessa UgorjiSRUT ArlingtonSun BeltE
WOMENHonorable Mention800 MetersJosefine EriksenSOUtahPac-12E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersCara WoolnoughJRUtahPac-12E
WOMENHonorable Mention10,000 MetersHannah BranchSRUtah ValleyWACE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersEverlyn KemboiJRUtah ValleyWACE
WOMENHonorable MentionJavelinArianne MoraisSOUTEPConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpDanielle SpenceSRUTSAConference USAE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayHaley BishopSOVanderbiltSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayKaira BrownJRVanderbiltSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMadison FullerJRVanderbiltSECE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersGrace JensenSRVanderbiltSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutDivine OladipoSRVanderbiltSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusDivine OladipoSRVanderbiltSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTaiya ShelbySRVanderbiltSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayTaiya ShelbySRVanderbiltSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSanaa BarnesJRVillanovaBig EastE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersMcKenna KeeganSRVillanovaBig EastE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAshley AnumbaJRVirginiaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutMaria DeavizFRVirginiaACCE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseHelena LindsaySOVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention200 MetersJada SeamanSOVirginiaACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultRachel BaxterSRVirginia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultJulia FixsenFRVirginia TechACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusEssence HendersonJRVirginia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerSara KillinenSOVirginia TechACCE
WOMENHonorable MentionHeptathlonAnna BushJRWake ForestACCE
WOMENHonorable MentionHigh JumpEmma SoderstromSRWake ForestACCE
WOMENHonorable MentionDiscusBeatrice AsomaningJRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMakenna BartonSRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonIda EikengJRWashingtonPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersAnna GibsonJRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersHaley HerbergJRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersCarley ThomasSOWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinValentina Barrios BornacelliFRWashington StatePac-12E
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesMicaela De MelloFRWashington StatePac-12E
WOMENHonorable MentionHigh JumpAislinn OverbyJRWashington StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCeili McCabeSOWest VirginiaBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesDestiny HuvenSOWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlissa NiggemannSRWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutJosie SchaeferJRWisconsinBig TenE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesBianca StublerSRWisconsinBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKayley DeLayJRYaleIvy LeagueE