Displaying 1 - 1 of 1
Collection:  NCAA DIII Men's Outdoor Track & Field #EventSquad
Sport:  Men's Outdoor Track & Field
Type:  #EventSquad Rankings
Group:  NCAA DIII
Year:  2021
Subgroup:  10,000 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
John Carroll 1
North Central (Ill.) 2
UW-Oshkosh 3
Pacific (Ore.) 4
SUNY Geneseo 5
Lewis & Clark 6
Berry 7
Whitworth 8
Pacific Lutheran 9
Roanoke 10
Rowan 11
Washington and Lee 12
George Fox 13
Whitman 14
Eastern Mennonite 15
Summary for Subgroup - 15 records total
Subgroup:  100 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
UW-Oshkosh 1
UW-La Crosse 2
UW-Whitewater 3
Shenandoah 4
Hardin-Simmons 5
John Carroll 6
Mount Union 7
East Texas Baptist 8
Saint John's (Minn.) 9
Bridgewater State 10
McMurry 11
George Fox 12
UW-Stout 13
Washington (Mo.) 14
Trine 15
Carnegie Mellon 15
Heidelberg 17
Piedmont 18
Rowan 19
Centre 20
Trinity (Texas) 21
Lynchburg 22
Linfield 23
TCNJ 24
Stevenson 25
Birmingham-Southern 26
Ohio Northern 27
Dubuque 28
UW-Platteville 29
Berry 30
Susquehanna 31
Roanoke 32
William Peace 33
Christopher Newport 33
Ithaca 35
Wisconsin Lutheran 36
North Central (Ill.) 36
Greenville 36
Webster 39
Geneva 40
Oberlin 41
Salisbury 42
UW-River Falls 43
SUNY Geneseo 44
Pacific Lutheran 44
Allegheny (Pa.) 46
Monmouth (Ill.) 47
Millsaps 48
Albion 49
UW-Superior 50
Whitworth 51
Muskingum 52
Washington and Lee 53
Lewis & Clark 54
Denison 55
Stevens 56
Wittenberg 57
Messiah 58
Brockport 58
Hope 60
Rochester (N.Y.) 61
Ohio Wesleyan 62
Concordia Texas 63
Alvernia 64
Loras 65
Southern Maine 66
Berea (Ky.) 67
Puget Sound 68
Ferrum 69
Elizabethtown 70
Bethel (Minn.) 70
Hendrix 72
Northwestern-St. Paul 73
Aurora 74
Wabash 75
Marymount (Va.) 75
Eastern Connecticut State 77
Pfeiffer 78
Illinois Wesleyan 79
RIT 80
DeSales 80
Hamline 82
Carroll (Wis.) 83
Methodist 84
Illinois College 85
Virginia Wesleyan 86
SUNY Plattsburgh 87
Carthage 88
Elmhurst 89
Concordia Wisconsin 90
Manchester 91
Saint Joseph's (Maine) 92
Rutgers-Newark 93
Beloit 94
Pacific (Ore.) 95
Principia 96
Summary for Subgroup - 96 records total
Subgroup:  110 Meter Hurdles
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
SUNY Cortland 1
UW-La Crosse 2
Mount Union 3
Central (Iowa) 4
Ohio Northern 5
Whitworth 6
George Fox 7
Wabash 8
Lynchburg 9
Trinity (Texas) 10
Johns Hopkins 11
WPI 12
Centre 13
Bethel (Minn.) 14
RIT 15
Saint John's (Minn.) 16
Wheaton (Ill.) 17
Rochester (N.Y.) 18
UW-Stout 19
Trine 20
Concordia Texas 21
North Central (Ill.) 22
Christopher Newport 23
Summary for Subgroup - 23 records total
Subgroup:  1500 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
John Carroll 1
Lynchburg 2
George Fox 3
Washington (Mo.) 4
Carnegie Mellon 5
UW-La Crosse 6
Loras 7
Washington and Lee 8
Chicago 9
Christopher Newport 10
Colorado College 11
Pacific (Ore.) 12
Ithaca 13
DePauw 14
UW-Oshkosh 15
Lewis & Clark 16
Ohio Northern 17
Luther 18
Rowan 19
Rochester (N.Y.) 20
Mount Union 21
TCNJ 22
Johns Hopkins 23
Central (Iowa) 24
Whitworth 25
North Central (Ill.) 26
St. Scholastica 27
Rhodes 28
Calvin 29
Piedmont 30
UC Santa Cruz 31
Oglethorpe 32
Covenant 33
Pacific Lutheran 34
SUNY Geneseo 35
UW-Whitewater 36
Trine 37
Wabash 38
SUNY Cortland 39
RIT 40
Wittenberg 41
Baldwin Wallace 42
Salisbury 43
Stockton 44
St. Lawrence 45
UW-Stevens Point 46
Roanoke 47
Concordia Moorhead 48
Catholic (D.C.) 49
Heidelberg 50
Greenville 51
Millikin 52
Berry 53
UW-Platteville 54
Ursinus 55
Centre 56
Carthage 57
Simpson (Iowa) 58
Stevens 59
LeTourneau 60
DeSales 61
Wilmington (Ohio) 62
Messiah 63
Hope 64
Dubuque 65
Rose-Hulman 66
Puget Sound 67
Bridgewater (Va.) 68
Trinity (Texas) 69
Susquehanna 70
Scranton 71
Hardin-Simmons 72
Carroll (Wis.) 73
Eastern Mennonite 74
Shenandoah 75
Franklin 76
Southern Virginia 77
Methodist 78
Mary Washington 79
Saint John's (Minn.) 80
Augustana (Ill.) 81
Alvernia 82
St. Norbert 83
Concordia Wisconsin 84
Transylvania 85
Coe 86
Wisconsin Lutheran 87
York (Pa.) 88
Elizabethtown 89
Minnesota Morris 90
Nebraska Wesleyan 91
Virginia Wesleyan 92
Bethel (Minn.) 93
Washington & Jefferson 94
Allegheny (Pa.) 95
UW-Stout 96
Southern Maine 97
Stevenson 98
Linfield 99
Monmouth (Ill.) 100
UW-Superior 101
Wheaton (Ill.) 102
Randolph 103
Marietta 104
McMurry 105
Hendrix 106
Gustavus Adolphus 107
William Peace 108
Moravian 109
Denison 110
Concordia Texas 111
UW-River Falls 112
Geneva 113
SUNY Plattsburgh 114
Albion 115
Babson 116
Hamline 117
Illinois College 118
Ripon 119
Cornell College 120
Thiel 121
Muskingum 122
Misericordia 123
East Texas Baptist 124
Waynesburg 125
Augsburg 126
Emory and Henry 127
Penn State Harrisburg 128
Summary for Subgroup - 128 records total
Subgroup:  200 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Adrian
Augustana (Ill.)
Belhaven (Miss.)
Bethel (Minn.)
Bluffton
Carroll (Wis.)
Concordia Chicago
Defiance
Dubuque
Franklin
Greenville
Heidelberg
Hope
Illinois Wesleyan
John Carroll
Manchester
Muskingum
North Park
Ohio Northern
Olivet
Roanoke
Rose-Hulman
Wartburg
Wheaton (Ill.)
Virginia Wesleyan
UW-Superior
UW-Stout
UW-Platteville
UW-Oshkosh
UW-La Crosse
Trine
St. Thomas (Minn.)
Simpson (Iowa)
Saint John's (Minn.)
Piedmont
Northwestern-St. Paul
Nebraska Wesleyan
Mount Union
Methodist
Lynchburg
Luther
Loras
Hamline
Gustavus Adolphus
Elmhurst
DePauw
Coe
Carthage
Buena Vista
Bethany Lutheran
Anderson (Ind.)
Albion
UW-La Crosse 1
Mount Union 2
McMurry 3
John Carroll 4
Hardin-Simmons 5
Trinity (Texas) 6
Rowan 7
Centre 8
Piedmont 9
Lynchburg 10
Bridgewater State 11
UW-Stout 12
Birmingham-Southern 13
SUNY Geneseo 14
SUNY Cortland 15
Trine 16
Dubuque 17
Linfield 18
Ohio Northern 19
Washington (Mo.) 20
Loras 21
Shenandoah 22
Berry 23
UW-Platteville 24
Illinois Wesleyan 25
Oberlin 26
Stevenson 27
Carnegie Mellon 28
Saint John's (Minn.) 29
Christopher Newport 30
Roanoke 31
East Texas Baptist 32
Albion 33
UW-River Falls 34
Allegheny (Pa.) 35
TCNJ 36
Ithaca 37
St. Norbert 38
Geneva 39
William Peace 40
Wheaton (Ill.) 40
UW-Oshkosh 42