Displaying 1 - 1 of 1
Collection:  NJCAA DIII Men's Outdoor Track & Field #EventSquad
Sport:  Men's Outdoor Track & Field
Type:  #EventSquad Rankings
Group:  NJCAA DIII
Year:  2019
Subgroup:  100 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Triton (Ill.) 1 1 1 1 1
Suffolk County (N.Y.) CC 2 2
Hudson Valley (N.Y.) CC 2 2 2 3 3
Howard (Md.) CC 3 3 3 4 4
Queensborough (N.Y.) CC 8 4 4 5 5
Harper (Ill.) 5 7 5 6 6
Finger Lakes (N.Y.) CC 4 5 6 7 7
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 6 6 7 8 8
Herkimer County (N.Y.) CC 7 8 8 9 9
Camden County (N.J.) 9 9 9 10 10
Mohawk Valley (N.Y.) CC 11 12 10 11 11
Bergen (N.J.) CC 10 10 11 12 12
Westchester (N.Y.) CC 12 11 12 13 13
Onondaga (N.Y.) CC 14 14
Summary for Subgroup - 14 records total
Subgroup:  110 Meter Hurdles
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Hudson Valley (N.Y.) CC 1 1 1 1
Mohawk Valley (N.Y.) CC 2 2
Summary for Subgroup - 2 records total
Subgroup:  1500 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Harper (Ill.) 1 1 1 1 1
Suffolk County (N.Y.) CC 2 2 2 2 2
Finger Lakes (N.Y.) CC 4 4 3 3 3
Sandhills (N.C.) CC 3 3 4 4 4
Bergen (N.J.) CC 5 5 5 5 5
Hudson Valley (N.Y.) CC 6 6 6 6 6
Mohawk Valley (N.Y.) CC 7 7 7
Onondaga (N.Y.) CC 8 8 8
Summary for Subgroup - 8 records total
Subgroup:  200 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Kingsborough (N.Y.) CC 1 1 1 1 1
Triton (Ill.) 2 2 2 2 2
Suffolk County (N.Y.) CC 3 3 3 3 3
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 4 4 4 4 4
Harper (Ill.) 5 5 5 5 5
Queensborough (N.Y.) CC 6 6 8 6 6
Union County (N.J.) 7 9 7
Hudson Valley (N.Y.) CC 9 9 10 7 8
Herkimer County (N.Y.) CC 8 8 6 8 9
Finger Lakes (N.Y.) CC 7 7 9 10 10
Westchester (N.Y.) CC 11 11 11 11 11
Camden County (N.J.) 12 12
Mohawk Valley (N.Y.) CC 12 12 12 13 13
Bergen (N.J.) CC 10 10 13 14 14
Onondaga (N.Y.) CC 15 15
Summary for Subgroup - 15 records total
Subgroup:  400 Meter Hurdles
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Triton (Ill.) 1 1 1 1 1
Summary for Subgroup - 1 records total
Subgroup:  400 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Kingsborough (N.Y.) CC 1 1 1 1 1
Suffolk County (N.Y.) CC 2 2 2 2 2
Triton (Ill.) 9 4 5 3 3
CC of Philadelphia (Pa.) 3 3 3 4 4
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 4 6 6 5 5
Harper (Ill.) 5 5 4 6 6
Herkimer County (N.Y.) CC 7 7 7 7 7
Howard (Md.) CC 6 8 8 8 8
Union County (N.J.) 11 9 9 9 9
Queensborough (N.Y.) CC 10 11 10 11 10
Finger Lakes (N.Y.) CC 8 10 11 10 11
Onondaga (N.Y.) CC 12 12 12 12 12
Hudson Valley (N.Y.) CC 13 13
Mohawk Valley (N.Y.) CC 14 14 14
Westchester (N.Y.) CC 15
Bergen (N.J.) CC 13 13 15 16
Summary for Subgroup - 16 records total
Subgroup:  5000 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Harper (Ill.) 1 1 1 1
Hudson Valley (N.Y.) CC 1 2 2 2 2
Summary for Subgroup - 2 records total
Subgroup:  800 Meters
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Suffolk County (N.Y.) CC 1 2 1 1 1
Harper (Ill.) 2 1 2 2 2
Kingsborough (N.Y.) CC 3 3 3
Finger Lakes (N.Y.) CC 3 4 5 4 4
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 4 3 4 5 5
Triton (Ill.) 5 5 6 6 6
Bergen (N.J.) CC 6 6 7 7 7
Mohawk Valley (N.Y.) CC 7 7 8 8 8
Onondaga (N.Y.) CC 9 8 9 9 9
Hudson Valley (N.Y.) CC 8 9 10 10 10
Herkimer County (N.Y.) CC 10 11 11 11
Westchester (N.Y.) CC 13 12
Queensborough (N.Y.) CC 10 11 12 12 13
Summary for Subgroup - 13 records total
Subgroup:  Discus
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 1 1 1 1 1
Hudson Valley (N.Y.) CC 2 2 2 2 2
Mohawk Valley (N.Y.) CC 3 3 3
Camden County (N.J.) 3 3 4 4 4
Herkimer County (N.Y.) CC 4 4 5 5 5
Bergen (N.J.) CC 5 6 6 6
Summary for Subgroup - 6 records total
Subgroup:  Hammer
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Rowan-Gloucester (N.J.) CC 1 1 1 1 1
Summary for Subgroup - 1 records total
Subgroup:  High Jump
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Harper (Ill.) 1 1 1 1 1
Herkimer County (N.Y.) CC 2 2 2 2 2
Onondaga (N.Y.) CC 3 3 3
Hudson Valley (N.Y.) CC 3 3 4 4 4
Summary for Subgroup - 4 records total
Subgroup:  Javelin
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Hudson Valley (N.Y.) CC 1 1 1 1 1
Onondaga (N.Y.) CC 2 2 2 2 2
Bergen (N.J.) CC 3 3 3 3
Mohawk Valley (N.Y.) CC 4 4 4 4
Herkimer County (N.Y.) CC 3 5 5 5 5
Summary for Subgroup - 5 records total
Subgroup:  Long Jump
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Hudson Valley (N.Y.) CC 2 2 1 1 1
Triton (Ill.) 1 1 2 2 2
Herkimer County (N.Y.) CC 4 4 3 3 3
Harper (Ill.) 3 3 4 4 4
Onondaga (N.Y.) CC 5 5 5 5 5
Bergen (N.J.) CC 6 6 6 6 6
Mohawk Valley (N.Y.) CC 7 7 7
Finger Lakes (N.Y.) CC 8 8
Summary for Subgroup - 8 records total
Subgroup:  Pole Vault
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Hudson Valley (N.Y.) CC 1 1 1 1
Summary for Subgroup - 1 records total
Subgroup:  Shot Put
Team PreS Wk1 Wk2 Wk3 Wk4 Wk5 Wk6 Wk7 Wk8 Wk9 Wk10 FINAL
Hudson Valley (N.Y.) CC 1 1 1 1
Thaddeus Stevens 2 2 2 2
Onondaga (N.Y.) CC 3 3
Bergen (N.J.) CC 3 3 4 4
Herkimer County (N.Y.) CC 1 4 4 5 5
Mohawk Valley (N.Y.) CC 6 6
Summary for Subgroup - 6 records total
Summary for Collection - 102 records total