Award History
NCAA DI OTF All-America

2021 NCAA Division I Outdoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2021 NCAA Division I Outdoor Track & Field season were announced on Monday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Student-athletes earned First-Team All-America status by finishing among the top-8 of their events – including as a member of a relay – at the 2021 NCAA Division I Outdoor Track & Field Championships this past weekend in Eugene, Oregon. Second-Team All-America honors went to those student-athletes who finished between ninth and 16th place.

Honorable mention went to those student-athletes who finished 17th through 24th in their respective events at Hayward Field.

National team titles went back to Baton Rouge, Louisiana, with the LSU men and Los Angeles, California, with the Southern California women. It was the fifth national title in program history for the Tigers – first since 2002 – while the Women of Troy topped the podium for the second time in the past three editions of this meet (2018 and 2021).

It should come as no surprise that LSU and Southern California hauled in the most First-Team All-America honors for their respective genders. The Women of Troy led all teams, regardless of gender, with 19 First-Team merits with the Tigers holding down the top of the men’s list with 15.

Six other men’s teams had 10 or more First-Team All-America honors, compared to just two more women’s squads: North Carolina A&T (11), Texas (11), Texas A&M (11), Florida (10), Florida State (10) and Southern California (10) were those men’s teams; Texas (12) and Texas A&M (12) both earned the second-most on the women’s side.

No combined program hauled in more total All-America honors – First-Team and Second-Team – than Southern California with 43. LSU was second in that regard with 36, followed by Texas (32), Texas A&M (27), North Carolina A&T (26), Kentucky (26) and Arkansas (25).

See below for a full list of student-athletes who earned All-America honors for the 2021 NCAA Division I Outdoor Track & Field season!

2021 NCAA Division I Outdoor Track & Field
Men’s & Women’s USTFCCCA All-America

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENHonorable Mention400 MetersChampion AllisonJRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutSantiago BassoJRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerBobby ColantonioSOAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesRobert DunningSRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpChristian EdwardsJRAlabamaSECE
MENHonorable Mention5000 MetersVincent KipropSRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersVincent KipropSRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-America1500 MetersEliud KipsangFRAlabamaSECE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan LipeJRAlabamaSECE
MENHonorable Mention4x400 RelayJonathan MartinFRAlabamaSECE
MENHonorable MentionTriple JumpKeshun McGeeSRAlabamaSECE
MENHonorable MentionHammerKieran McKeagSRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutIsaac OdugbesanJRAlabamaSECE
MENHonorable Mention4x400 RelayGabriel SerranoSOAlabamaSECE
MENHonorable Mention4x400 RelayJoshua St. ClairJRAlabamaSECE
MENHonorable Mention4x400 RelayMatthew WeaverFRAlabamaSECE
MENSecond-Team All-America400 MetersJohnnie BlockburgerFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJohnnie BlockburgerFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayIsaac DavisFRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJordan GeistJRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerJordan GeistJRArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerIsrael OloyedeJRArizonaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJustice SummersetSRArizonaPac-12E
MENHonorable Mention400 MetersMaj WilliamsJRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMaj WilliamsJRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCalvin WilsonJRArizonaPac-12E
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJamar Marshall Jr.FRArizona StatePac-12E
MENHonorable MentionJavelinCarlan NaisantSOArizona StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaDiscusIan SchulzSOArizona StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTurner WashingtonSOArizona StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusTurner WashingtonSOArizona StatePac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonMarkus BallengeeJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersGilbert BoitSRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJalen BrownJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJalen BrownJRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesCarl Elliot IIISRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJeremy FarrFRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKristoffer HariJRArkansasSECE
MENHonorable Mention5000 MetersAmon KemboiJRArkansasSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesPhillip LemoniousFRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJames MilholenSOArkansasSECE
MENHonorable MentionTriple JumpLaquan NairnSRArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJosh OglesbySOArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRhayko SchwartzSRArkansasSECE
MENHonorable MentionDecathlonDaniel SpejcherSOArkansasSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayRoman TurnerJRArkansasSECE
MENHonorable MentionDiscusEron CarterJRArkansas StateSun BeltE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseBennett PascoeJRArkansas StateSun BeltE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinAugust CookSRArmy West PointPatriotE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinCade AntonucciSRAuburnSECE
MENFirst-Team All-America800 MetersEric BrownSRAuburnSECE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinNils FischerSRAuburnSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMalik MetivierSRAuburnSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAlex SpyridonidisJRAuburnSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayHasani BarrFRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDillon BedellFRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRyan CrosonSRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America400 MetersHoward Fields IIIJRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayHoward Fields IIIJRBaylorBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersKamden JacksonFRBaylorBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMatthew MoorerSOBaylorBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBrandon BurkeJRBuffaloMid-AmericanE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersBarry KeaneSOButlerBig EastE
MENHonorable Mention5000 MetersEuan MakepeaceSRButlerBig EastE
MENHonorable MentionSteeplechaseRemi SchynsSOButlerBig EastE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinCameron BatesSOBYUIndependentE
MENFirst-Team All-America400 MetersMichael BluthJRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayMichael BluthJRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMichael BluthJRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America1500 MetersLucas BonsFRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America5000 MetersCasey ClingerFRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayDallin DraperFRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America1500 MetersTalem FrancoSRBYUIndependentE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersConner MantzJRBYUIndependentE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseGarrett MarsingSRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayLandon MaxfieldFRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayLandon MaxfieldFRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultZach McWhorterFRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayCortez RuizSOBYUIndependentE
MENHonorable MentionSteeplechaseClayson ShumwaySRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusDallin ShurtsFRBYUIndependentE
MENHonorable Mention4x100 RelayAndrew StuartJRBYUIndependentE
MENHonorable MentionDecathlonDallin VorkinkSOBYUIndependentE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesColten YardleyJRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayColten YardleyJRBYUIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusIffy JoynerSOCaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersAthanas KiokoJRCampbellBig SouthE
MENSecond-Team All-America100 MetersZachary JewellSRCentral ArkansasSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusTerrell AdamsSRCharlotteConference USAE
MENHonorable MentionPole VaultElijah ColeSRCharlotteConference USAE
MENHonorable Mention10,000 MetersNickolas ScudderFRCharlotteConference USAE
MENHonorable MentionDecathlonDamien BerthenetSRCincinnatiAmericanE
MENHonorable Mention10,000 MetersAaron BienenfeldSRCincinnatiAmericanE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesDevon BrooksJRClemsonACCE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesLaFranz CampbellJRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTerryon ConwellSOClemsonACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayTerryon ConwellSOClemsonACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersKameron JonesSRClemsonACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayKameron JonesSRClemsonACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayKeco MorrisonSOClemsonACCE
MENHonorable Mention200 MetersMarcus ParkerSRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMarcus ParkerSRClemsonACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayMarcus ParkerSRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesGiano RobertsJRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayGiano RobertsJRClemsonACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAlex SandsSRClemsonACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusRoje StonaSOClemsonACCE
MENHonorable MentionLong JumpDavid EjumetaJRCoastal CarolinaSun BeltE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJohn DresselSRColoradoPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaDiscusAdam DawsonJRColorado StateMountain WestE
MENSecond-Team All-America5000 MetersEric HamerSRColorado StateMountain WestE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersEric HamerSRColorado StateMountain WestE
MENHonorable MentionLong JumpSafir ScottJRConnecticutBig EastE
MENHonorable MentionPole VaultTravis SnyderSOConnecticutBig EastE
MENHonorable MentionDecathlonJordan TorneyJRConnecticutBig EastE
MENSecond-Team All-America100 MetersJoseph AmoahSRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America200 MetersJoseph AmoahSRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoseph AmoahSRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayMalik JohnSRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJoseph ManuJRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAbayie OpuniJRCoppin StateMEACE
MENSecond-Team All-America1500 MetersIsaac BastenSODrakeMissouri ValleyE
MENSecond-Team All-America1500 MetersAdam FoggSODrakeMissouri ValleyE
MENHonorable MentionShot PutAdam KesslerSRDrakeMissouri ValleyE
MENHonorable MentionHammerRyan DavisSREast CarolinaAmericanE
MENHonorable Mention800 MetersAdam SwansonFREastern IllinoisOVCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAhmed JaziriJREastern KentuckyOVCE
MENHonorable MentionDiscusTaige BryantSREastern MichiganMid-AmericanE
MENHonorable MentionHammerTaige BryantSREastern MichiganMid-AmericanE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutConnor BandelSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpClayton BrownSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpClayton BrownSRFloridaSECE
MENHonorable Mention200 MetersTyler DavisFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersJoseph FahnbullehFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersJoseph FahnbullehFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKunle FasasiSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerThomas MardalSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJacob MileyFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChantz SawyersJRFloridaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesDenzel VillamanSRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersRyan WillieFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRyan WillieFRFloridaSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersTaylor BanksFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTaylor BanksFRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayDaeQwan ButlerSOFlorida StateACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayAri CogdellFRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayAlex CollierFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpIsaac GrimesJRFlorida StateACCE
MENHonorable MentionDiscusMilton IngrahamFRFlorida StateACCE
MENHonorable MentionTriple JumpJacore IrvingJRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention100 MetersKasaun JamesJRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention200 MetersKasaun JamesJRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayKasaun JamesJRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayDamarre MartinFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America100 MetersJo'Vaughn MartinSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America200 MetersJo'Vaughn MartinSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJoVaughn MartinSOFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDon'drea SwintFRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJordan WesnerSRFlorida StateACCE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAdriaan WildschuttSRFlorida StateACCE
MENHonorable Mention1500 MetersRyan AdamsSRFurmanSoConE
MENFirst-Team All-America5000 MetersRobert BrandtSRGeorgetownBig EastE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersRobert BrandtSRGeorgetownBig EastE
MENFirst-Team All-America1500 MetersJack SalisburyJRGeorgetownBig EastE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseParker StokesFRGeorgetownBig EastE
MENFirst-Team All-America100 MetersMatthew BolingFRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersMatthew BolingFRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMatthew BolingFRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesCaleb CavanaughFRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDelano DunkleyJRGeorgiaSECE
MENSecond-Team All-America400 MetersElija GodwinSOGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayElija GodwinSOGeorgiaSECE
MENHonorable MentionHammerAlencar PereiraSOGeorgiaSECE
MENHonorable Mention100 MetersArian SmithFRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayArian SmithFRGeorgiaSECE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonKarel TilgaSOGeorgiaSECE
MENHonorable Mention5000 MetersJames MwauraSOGonzagaIndependentE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJames MwauraSOGonzagaIndependentE
MENHonorable MentionHigh JumpEthan HarrisSRGrand CanyonWACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersAlex MasaiJRHofstraColonialE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAlex MasaiJRHofstraColonialE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesDayo AkindeleSRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America200 MetersJordan BookerSOHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJordan BookerSOHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America100 MetersTravis CollinsSRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America200 MetersTravis CollinsSRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTravis CollinsSRHoustonAmericanE
MENHonorable Mention200 MetersChristian HamberlinSOHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayChristian HamberlinSOHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesQuivell JordanJRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America100 MetersShaun MaswanganyiFRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America200 MetersShaun MaswanganyiFRHoustonAmericanE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayShaun MaswanganyiFRHoustonAmericanE
MENHonorable MentionLong JumpBenjamin OkaforSOHoustonAmericanE
MENHonorable MentionPole VaultAntonio RuizJRHoustonAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultChristyan SampySOHoustonAmericanE
MENHonorable MentionDecathlonScott BoonJRHouston BaptistSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonDenim RogersSRHouston BaptistSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutZack ShortSRIdahoBig SkyE
MENSecond-Team All-AmericaHammerManning PlaterSRIllinoisBig TenE
MENHonorable MentionHigh JumpJonathan WellsSRIllinoisBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJonathan WellsSRIllinoisBig TenE
MENHonorable Mention800 MetersParker RaymondFRIndianaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultNathan StoneFRIndianaBig TenE
MENHonorable Mention5000 MetersBen VeatchJRIndianaBig TenE
MENSecond-Team All-America10,000 MetersJack O'LearyJRIonaMetro AtlanticE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJamal BrittJRIowaBig TenE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesJamal BrittJRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJames CarterSOIowaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonWill DanielsSRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJulien GillumSOIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAustin KresleyFRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America400 MetersWayne Lawrence Jr.SOIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWayne Lawrence Jr.SOIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAustin LietzSRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesJaylan McConicoSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJaylan McConicoSRIowaBig TenE
MENHonorable MentionSteeplechaseNathan MylenekSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayGratt ReedFRIowaBig TenE
MENHonorable MentionDecathlonAustin WestFRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAntonio WoodardSRIowaBig TenE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAntonio WoodardSRIowaBig TenE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesEric FogltanzSRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinScott FuchsSRIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention800 MetersJason GomezSOIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America5000 MetersWesley KiptooSOIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersWesley KiptooSOIowa StateBig 12E
MENHonorable Mention10,000 MetersEdwin KurgatSRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-America800 MetersFestus LagatSRIowa StateBig 12E
MENSecond-Team All-America800 MetersAlexander LomongJRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerVlad PavlenkoSRIowa StateBig 12E
MENHonorable MentionSteeplechaseDavid TooSRIowa StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultHussain Al HizamSRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultZach BradfordSOKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHammerGleb DudarevSRKansasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTejaswin ShankarJRKansas StateBig 12E
MENHonorable MentionLong JumpJullane WalkerSRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaJavelinLogan WolfleySRKansas StateBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultJack RheaSRKennesaw StateASUNE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesTai BrownSOKentuckySECE
MENHonorable MentionLong JumpTrey Causey IIISOKentuckySECE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultKeaton DanielFRKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayRodney Heath Jr.FRKentuckySECE
MENHonorable Mention100 MetersLance LangFRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America200 MetersLance LangFRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayLance LangFRKentuckySECE
MENHonorable MentionShot PutCharles Lenford Jr.SRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusCharles Lenford Jr.SRKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayKennedy LightnerFRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKennedy LightnerFRKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayJacob SmithSOKentuckySECE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJosh SobotaSOKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusJosh SobotaSOKentuckySECE
MENHonorable Mention4x100 RelayDwight St HillaireJRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDwight St HillaireJRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America400 MetersDwight St. HillaireJRKentuckySECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesKenroy WilliamsJRKentuckySECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKenroy WilliamsJRKentuckySECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpDennis ManyeahSRLa SalleAtlantic 10E
MENHonorable MentionTriple JumpTylen GuidrySRLamarSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseFelix KandieJRLibertyASUNE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutKyle MitchellJRLibertyASUNE
MENHonorable Mention800 MetersJonathan SchwindJRLipscombASUNE
MENFirst-Team All-America800 MetersShane StreichSRLipscombASUNE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAaron BoothJRLong Beach StateBig WestE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJason SmithSRLong Beach StateBig WestE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJason SmithSRLong Beach StateBig WestE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesYves CherubinJRLouisianaSun BeltE
MENHonorable MentionPole VaultCole CourtoisJRLouisianaSun BeltE
MENHonorable MentionHigh JumpTrey AllenFRLouisvilleACCE
MENHonorable MentionSteeplechaseAlbert KosgeiSRLouisvilleACCE
MENHonorable MentionDiscusAdar SheereSOLouisvilleACCE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesSean BurrellFRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySean BurrellFRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDorian CamelSOLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpSean Dixon-BodieFRLSUSECE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesEric Edwards Jr.SOLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpRayvon GreySRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJuVaughn HarrisonJRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJuVaughn HarrisonJRLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAkanni HislopSRLSUSECE
MENFirst-Team All-America100 MetersTerrance LairdJRLSUSECE
MENFirst-Team All-America200 MetersTerrance LairdJRLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayTerrance LairdJRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayCharles LewisFRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaHammerJon NerdalSRLSUSECE
MENHonorable MentionHammerJake NorrisJRLSUSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinTzuriel PedigoFRLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDylan PeeblesSRLSUSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayTyler TerrySRLSUSECE
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesDamion ThomasJRLSUSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersNoah WilliamsSOLSUSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayNoah WilliamsSOLSUSECE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonJoseph KeysJRMarquetteBig EastE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesCaleb DeanSOMarylandBig TenE
MENHonorable MentionHigh JumpKaithon McdonaldJRMarylandBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinDonavon BanksSRMcNeese StateSouthlandE
MENHonorable MentionJavelinHunter LonginoFRMcNeese StateSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaHammerKevin ArreagaSRMiami (Fla.)ACCE
MENHonorable MentionHigh JumpIsaiah HolmesJRMiami (Fla.)ACCE
MENFirst-Team All-America800 MetersFinley McLearSOMiami (Ohio)Mid-AmericanE
MENHonorable Mention4x400 RelayRoland AmarteifioSRMichiganBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayDubem AmeneFRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonHeath BaldwinFRMichiganBig TenE
MENHonorable Mention1500 MetersTom DoddJRMichiganBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayVail Hartman MichiganBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseChristian HubakerJRMichiganBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayAustin LinSRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutAndrew LiskowitzSRMichiganBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJohn MeyerFRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonAyden OwensSOMichiganBig TenE
MENHonorable MentionSteeplechaseJoost PlaetinckJRMichiganBig TenE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesJosh ZellerFRMichiganBig TenE
MENFirst-Team All-America5000 MetersMorgan BeadlescombJRMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultTrevor StephensonJRMichigan StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonWade WalderSRMichigan StateBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKigen ChemadiSRMiddle TennesseeConference USAE
MENHonorable MentionShot PutKyle AtkinsonFRMinnesotaBig TenE
MENHonorable MentionDiscusPhillipe BarnettSOMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseAlec BastenJRMinnesotaBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonTeddy FridSRMinnesotaBig TenE
MENHonorable MentionDiscusKaleb SiekmeierSOMinnesotaBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaHammerKostas ZaltosFRMinnesotaBig TenE
MENHonorable MentionTriple JumpKeshun ByrdSOMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpCameron CrumpSOMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCameron CrumpSOMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKeldrick EdwardsJRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinSindri GudmundssonSRMississippi StateSECE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesJesse HendersonFRMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinTyriq HorsfordSOMississippi StateSECE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinDJ JonssonFRMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayOkheme MooreSOMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayShamar RoseFRMississippi StateSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpGeorgi NachevSOMissouriSECE
MENHonorable MentionDiscusMitchell WeberFRMissouriSECE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseDuncan HamiltonSOMontana StateBig SkyE
MENHonorable MentionJavelinBrian SagendorfSRMount St. Mary'sNortheastE
MENHonorable Mention4x100 RelayAlan AlvarezSONC StateACCE
MENHonorable Mention4x100 RelayJa'Von DouglasSONC StateACCE
MENHonorable Mention4x100 RelayJunpai DowdyJRNC StateACCE
MENSecond-Team All-America5000 MetersIan ShanklinSONC StateACCE
MENHonorable Mention4x100 RelayHenry YoungFRNC StateACCE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMayson ConnerJRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesJoseph DanielsSRNebraskaBig TenE
MENHonorable MentionHigh JumpMichael HofferJRNebraskaBig TenE
MENHonorable MentionLong JumpMichael HofferJRNebraskaBig TenE
MENHonorable MentionShot PutBurger Lambrechts Jr.JRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesDarius LuffFRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention1500 MetersDais MalebanaJRNebraskaBig TenE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesLuke SiedhoffSRNebraskaBig TenE
MENHonorable Mention100 MetersIsmael KoneFRNew OrleansSouthlandE
MENHonorable Mention4x100 RelayTrequan BarnesJRNorfolk StateMEACE
MENHonorable Mention4x100 RelayKeith BrownJRNorfolk StateMEACE
MENHonorable Mention4x100 RelayKai ColeSRNorfolk StateMEACE
MENHonorable Mention4x100 RelayBryan Madison-Ahouman Norfolk StateMEACE
MENHonorable Mention1500 MetersJesse HuntSONorth CarolinaACCE
MENHonorable Mention5000 MetersConor LundySRNorth CarolinaACCE
MENHonorable MentionShot PutDaniel McArthurSRNorth CarolinaACCE
MENFirst-Team All-America5000 MetersThomas RatcliffeSRNorth CarolinaACCE
MENHonorable Mention1500 MetersBrandon TubbySRNorth CarolinaACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersAbbas AbbkarSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayJavonte HardingFRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America100 MetersJavonte' HardingFRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America200 MetersJavonte' HardingFRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpBrandon HicklinJRNorth Carolina A&TMEACE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesAkeem LindoSRNorth Carolina A&TMEACE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesCory PooleJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America400 MetersRandolph RossSONorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayRandolph RossSONorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRandolph RossSONorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayAkeem SirleafSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAkeem SirleafSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America400 MetersTrevor StewartSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor StewartSRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDaniel StokesJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDaniel StokesJRNorth Carolina A&TMEACE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinBenji PhillipsSONorth Dakota StateSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAlex TalleyJRNorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable MentionShot PutKristoffer ThomsenSONorth Dakota StateSummit LeagueE
MENHonorable MentionPole VaultMichael GonzalezSRNorth TexasConference USAE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesDavid AdamsSRNortheasternColonialE
MENHonorable MentionSteeplechaseAlexander KorczynskiJRNortheasternColonialE
MENFirst-Team All-America5000 MetersLuis GrijalvaJRNorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersAbdihamid NurFRNorthern ArizonaBig SkyE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutDarius KingJRNorthern IowaMissouri ValleyE
MENSecond-Team All-America5000 MetersDylan JacobsSONotre DameACCE
MENFirst-Team All-America1500 MetersYared NuguseJRNotre DameACCE
MENHonorable MentionShot PutMichael ShoafFRNotre DameACCE
MENSecond-Team All-America800 MetersSamuel VoelzJRNotre DameACCE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAdrian CurryJROhio StateBig TenE
MENHonorable Mention200 MetersEric HarrisonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayEric HarrisonSROhio StateBig TenE
MENFirst-Team All-America400 MetersTyler JohnsonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTyler JohnsonSROhio StateBig TenE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKainnan RamseySROhio StateBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpRayvon AllenJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRayvon AllenJROklahomaBig 12E
MENHonorable MentionHammerBayley CampbellSOOklahomaBig 12E
MENHonorable MentionTriple JumpJelaani DavisSOOklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySalim EppsFROklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesIsaiah LevingstonJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayIsaiah LevingstonJROklahomaBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDemarius SmithJROklahomaBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpVernon TurnerSOOklahomaBig 12E
MENHonorable Mention400 MetersAshton HicksSOOklahoma StateBig 12E
MENSecond-Team All-America10,000 MetersIsai RodriguezSOOklahoma StateBig 12E
MENHonorable Mention10,000 MetersVictor ShitsamaSOOklahoma StateBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseRyan SmeetonJROklahoma StateBig 12E
MENHonorable Mention110 Meter HurdlesKenney BroadnaxSROle MissSECE
MENHonorable MentionPole VaultCole ColozzoSROle MissSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersBaylor FranklinSOOle MissSECE
MENFirst-Team All-America1500 MetersMario Garcia RomoSOOle MissSECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAllen GordonJROle MissSECE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpAllen GordonJROle MissSECE
MENSecond-Team All-America800 MetersJohn RiveraJROle MissSECE
MENFirst-Team All-America1500 MetersWaleed SulimanJROle MissSECE
MENHonorable Mention4x100 RelayGaston BouchereauSROregonPac-12E
MENHonorable Mention1500 MetersReed BrownJROregonPac-12E
MENHonorable Mention4x100 RelayRieker DanielJROregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpIsaiah GriffithSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesJonathan HarveySROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersCole HockerFROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersCole HockerFROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America800 MetersCharlie HunterSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpEmmanuel IhemejeFROregonPac-12E
MENHonorable Mention4x100 RelayJacoby McNamaraSROregonPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseJackson MestlerSROregonPac-12E
MENHonorable Mention800 MetersLuis PeraltaFROregonPac-12E
MENHonorable MentionJavelinDalton RasmussenSOOregonPac-12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersCooper TeareJROregonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonMax VollmerSOOregonPac-12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersJames WestSROregonPac-12E
MENFirst-Team All-America100 MetersMicah WilliamsFROregonPac-12E
MENHonorable Mention4x100 RelayMicah WilliamsFROregonPac-12E
MENHonorable Mention800 MetersEvan DorenkampFRPenn StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusDavid LucasSRPenn StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaHammerTyler MerkleySOPenn StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinMark PorterJRPenn StateBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonNoah SwabySOPenn StateBig TenE
MENHonorable Mention4x400 RelayLonzell FeaginSRPittsburghACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayAde Jones-RoundtreeSRPittsburghACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayCobe WigginsSRPittsburghACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayMatt WilsonSRPittsburghACCE
MENSecond-Team All-America1500 MetersCathal DoyleJRPortlandIndependentE
MENSecond-Team All-America1500 MetersAJ ErnstSRProvidenceBig EastE
MENHonorable Mention10,000 MetersMarcelo RochaJRProvidenceBig EastE
MENHonorable Mention4x100 RelayJustin BeckerSOPurdueBig TenE
MENHonorable Mention200 MetersSamson ColebrookeSRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelaySamson ColebrookeSRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTamar GreeneJRPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayTamar GreeneJRPurdueBig TenE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonIsaiah MartinSOPurdueBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayMarcellus MooreFRPurdueBig TenE
MENHonorable MentionJavelinJames McNaneyJRRiceConference USAE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpA'Nan BridgettSORutgersBig TenE
MENSecond-Team All-America400 MetersTaj BurgessJRRutgersBig TenE
MENHonorable Mention4x100 RelayEric CallawaySOSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention4x100 RelayDenzel DowningSOSam Houston StateSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultClayton FritschJRSam Houston StateSouthlandE
MENSecond-Team All-America100 MetersBryan HendersonSRSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention4x100 RelayBryan HendersonSRSam Houston StateSouthlandE
MENHonorable Mention4x100 RelayNathaniel McRaeFRSam Houston StateSouthlandE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesJoshua SmithSRSam Houston StateSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJustin StuckeySOSamfordSoConE
MENHonorable MentionSteeplechaseZach LitoffJRSanta ClaraIndependentE
MENSecond-Team All-AmericaDiscusFrancois PrinslooFRSouth AlabamaSun BeltE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultKyle RademeyerFRSouth AlabamaSun BeltE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusMalik PaulSRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesWilliam Spencer JrFRSouth CarolinaSECE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpZack AndersonSRSouth DakotaSummit LeagueE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultEthan BraySRSouth DakotaSummit LeagueE
MENHonorable MentionPole VaultMarshall FaurotFRSouth DakotaSummit LeagueE
MENHonorable MentionPole VaultTrent FrancomJRSouth Dakota StateSummit LeagueE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJames Benson IIJRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaJavelinFranck DiSanzaFRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRodney RuffinSRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJohnathon SawyerSRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENHonorable Mention400 MetersJonathon SawyerSRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDonovan StorrSRSoutheastern LouisianaSouthlandE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayEric Allen Jr.JRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerNathan BultmanSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America100 MetersDavonte BurnettJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America200 MetersDavonte BurnettJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayDavonte BurnettJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKenan ChristonSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America400 MetersBrian HerronSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrian HerronSOSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJalyn JacksonJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America800 MetersIsaiah JewettSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayIsaiah JewettSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMcKay JohnsonSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMatthew KatnikSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America110 Meter HurdlesOmotade OjoraJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNicholas RameySOSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesCameron SamuelSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCameron SamuelSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJordan ScottSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEarnie SearsSRSouthern CaliforniaPac-12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayBrendon StewartJRSouthern CaliforniaPac-12E
MENHonorable MentionHammerRicky HurleySRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
MENHonorable MentionHigh JumpEric RichardsSRSouthern MissConference USAE
MENSecond-Team All-America5000 MetersCharles HicksFRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-America10,000 MetersCharles HicksFRStanfordPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKy RobinsonFRStanfordPac-12E
MENHonorable MentionJavelinIzac CancholaFRStephen F. AustinSouthlandE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJeremiah CurrySOStephen F. AustinSouthlandE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBranson EllisSOStephen F. AustinSouthlandE
MENHonorable MentionDecathlonAsani HyltonJRStephen F. AustinSouthlandE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayPaul MartinFRStephen F. AustinSouthlandE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMuzuri MattarSOStephen F. AustinSouthlandE
MENHonorable MentionJavelinCord NealJRStephen F. AustinSouthlandE
MENHonorable Mention400 MetersAuhmad RobinsonFRStephen F. AustinSouthlandE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAuhmad RobinsonFRStephen F. AustinSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAidan TookerJRSyracuseACCE
MENHonorable Mention10,000 MetersJP TrojanSRSyracuseACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayGlenn BenderSOTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTJ Brock JrSRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayRobert GregoryFRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayRobert GregoryFRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersRobert Gregory, Jr.FRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayKundai MaguranyangaJRTCUBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpChengetayi MapayaJRTCUBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersTinotenda MatiyengaJRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America200 MetersTinotenda MatiyengaJRTCUBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTinotenda MatiyengaJRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayDerrick MokalengSRTCUBig 12E
MENHonorable Mention4x400 RelayDavid SeeteFRTCUBig 12E
MENHonorable Mention400 MetersChristopher BaileySOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayChristopher BaileySOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayEmmanuel BynumFRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayRasheeme GriffithFRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayKameron HelmlingerFRTennesseeSECE
MENHonorable Mention800 MetersAlex KayFRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaHammerGeorgios KorakidisJRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpCarey McLeodJRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpCarey McLeodJRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJah-Nhai PerinchiefSRTennesseeSECE
MENHonorable MentionLong JumpAnthony RileyFRTennesseeSECE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDarryl SullivanSRTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJordan WestSOTennesseeSECE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpR'Lazon BrumfieldSRTennessee StateOVCE
MENFirst-Team All-America800 MetersYusuf BizimanaFRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesCharles Brockman IIIJRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America800 MetersCrayton CarrozzaFRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America200 MetersMicaiah HarrisJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayMicaiah HarrisJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayCaleb HulbinFRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America400 MetersJonathan JonesSOTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJonathan JonesSOTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJon MaasJRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpSteffin McCarterSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelaySteffin McCarterSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaDecathlonLeo Neugebauer FRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMatthys NortjeFRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutTripp PiperiJRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpO'Brien WasomeSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpO'Brien WasomeSRTexasBig 12E
MENFirst-Team All-America4x100 RelayO'Brien WasomeSRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayWillington WrightJRTexasBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersDevon AchaneFRTexas A&MSECE
MENSecond-Team All-America200 MetersDevon AchaneFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayDevon AchaneFRTexas A&MSECE
MENHonorable Mention200 MetersLance BroomeFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayLance BroomeFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 MetersBryce DeadmonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayBryce DeadmonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBryce DeadmonSRTexas A&MSECE
MENHonorable Mention800 MetersDevin DixonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDevin DixonSRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOmajuwa EtiweFRTexas A&MSECE
MENHonorable MentionJavelinSam HankinsFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America800 MetersBrandon MillerFRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMoitalel MpokeJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMoitalel MpokeJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America4x100 RelayEmmanuel YeboahJRTexas A&MSECE
MENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesLeonardo LedgisterSOTexas A&M-Corpus ChristiSouthlandE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpRonnie Briscoe, Jr.JRTexas StateSun BeltE
MENSecond-Team All-America4x100 RelayTerrence JonesFRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America100 MetersCourtney LindseySOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America200 MetersCourtney LindseySOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayCourtney LindseySOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayAshton O'ConnerFRTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJalen SealsJRTexas TechBig 12E
MENHonorable Mention100 MetersJacolby SheltonSOTexas TechBig 12E
MENSecond-Team All-America4x100 RelayJacolby SheltonSOTexas TechBig 12E
MENHonorable MentionTriple JumpSafin WillsFRTexas TechBig 12E
MENFirst-Team All-America5000 MetersPatrick DeverSRTulsaAmericanE
MENFirst-Team All-America10,000 MetersPatrick DeverSRTulsaAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaDecathlonJosh FarmerSOUC IrvineBig WestE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinChase TarrSOUC Santa BarbaraBig WestE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpHarrison SchrageSRUCLAPac-12E
MENHonorable Mention400 MetersIsmail TurnerSOUCLAPac-12E
MENHonorable Mention10,000 MetersChristopher AlfondSRUMass LowellAmerica EastE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesDuncan Agyemang JRUSFAmericanE
MENHonorable MentionPole VaultStone BakerSOUSFAmericanE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpBryson DeBerryJRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-AmericaJavelinArthur PetersenFRUT ArlingtonSun BeltE
MENSecond-Team All-America400 MetersSean BaileySRUTEPConference USAE
MENHonorable Mention4x400 RelaySean BaileySRUTEPConference USAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultPaulo BenavidesSRUTEPConference USAE
MENHonorable Mention4x400 RelayKevin HewittFRUTEPConference USAE
MENHonorable Mention4x400 RelayJoshua HillFRUTEPConference USAE
MENHonorable MentionDiscusAleks HristovFRUTEPConference USAE
MENHonorable Mention4x400 RelayJevaughn PowellFRUTEPConference USAE
MENHonorable MentionDecathlonJack TurnerFRUTSAConference USAE
MENHonorable Mention1500 MetersCasey ComberSRVillanovaBig EastE
MENHonorable Mention10,000 MetersHaftu StrintzosFRVillanovaBig EastE
MENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseDerek JohnsonSOVirginiaACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusJacob LemmonFRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpOwyane OwensSOVirginiaACCE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusClaudio RomeroFRVirginiaACCE
MENHonorable MentionPole VaultSam YoungSRVirginiaACCE
MENSecond-Team All-America100 MetersCole BeckJRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayCole BeckJRVirginia TechACCE
MENHonorable MentionTriple JumpChauncey ChambersJRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayPatrick ForrestSRVirginia TechACCE
MENFirst-Team All-AmericaHammerAlexios ProdanasSRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayCameron RoseFRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention4x400 RelayTyreke SappJRVirginia TechACCE
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseFitsum SeyoumSRVirginia TechACCE
MENFirst-Team All-America1500 MetersDiego ZarateSRVirginia TechACCE
MENHonorable Mention5000 MetersZach FacioniSOWake ForestACCE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesCass ElliottSOWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-America5000 MetersIsaac GreenSRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaDiscusElijah MasonJRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-America1500 MetersSam TannerFRWashingtonPac-12E
MENHonorable MentionHammerJayden WhiteFRWashingtonPac-12E
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJonah WilsonSRWashingtonPac-12E
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesSam BrixeySRWashington StatePac-12E
MENHonorable MentionHigh JumpMitch JacobsonJRWashington StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseColton JohnsenJRWashington StatePac-12E
MENFirst-Team All-America1500 MetersPaul RyanSRWashington StatePac-12E
MENHonorable Mention1500 MetersZach StallingsSOWashington StatePac-12E
MENSecond-Team All-AmericaHammerMichael BryanJRWichita StateAmericanE
MENSecond-Team All-America110 Meter HurdlesAntonio NormanSOWichita StateAmericanE
MENHonorable Mention5000 MetersOlin HackerSRWisconsinBig TenE
MENSecond-Team All-America800 MetersAbdullahi HassanFRWisconsinBig TenE
MENHonorable Mention100 MetersLawrence JohnsonSOWisconsinBig TenE
MENFirst-Team All-AmericaDiscusColton PallerJRWyomingMountain WestE
MENHonorable Mention400 Meter HurdlesCollin HardenSRYoungstown StateHorizonE
WOMENHonorable MentionDiscusAnnina BrandenburgJRAbilene ChristianSouthlandE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersMaria MettlerSRAir ForceMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseMahala NorrisSRAir ForceMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayD'Jai BakerSRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayD'Jai BakerSRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersMercy ChelangatSOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersMercy ChelangatSOAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTamara ClarkJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersTamara ClarkJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersTamara ClarkJRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTamara ClarkJRAlabamaSECE
WOMENHonorable MentionShot PutNickolette DunbarSRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersEsther GitahiSRAlabamaSECE
WOMENHonorable MentionShot PutTaylor GorumJRAlabamaSECE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseLeah HanleSRAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayDaija LampkinJRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersNatassha McDonaldSRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayNatassha McDonaldSRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChristal MosleySOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChristal MosleySOAlabamaSECE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAmaris TyynismaaFRAlabamaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLillian LoweJRArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesShannon MeisbergerJRArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutSamantha NoennigJRArizonaPac-12E
WOMENHonorable MentionHeptathlonSkylar SiebenSOArizonaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerBeatrice LlanoJRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinAlizee MinardSRArizona StatePac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerShelby MoranFRArizona StatePac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutJorinde Van KlinkenJRArizona StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusJorinde Van KlinkenJRArizona StatePac-12E
WOMENHonorable Mention100 MetersJada BaylarkJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJada BaylarkJRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJada BaylarkJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJada BaylarkJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMorgan Burks MageeJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpG'Auna EdwardsJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesDaszay FreemanFRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersKrissy GearJRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention5000 MetersLauren GregorySOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMackenzie HaywardFRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesJayla HollisFRArkansasSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJayla HollisFRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersKatie IzzoJRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersShafiqua MaloneySRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayShafiqua MaloneySRArkansasSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultLauren MartinezSRArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultBailee McCorkleSOArkansasSECE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesYoveinny MotaSOArkansasSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayYoveinny MotaSOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayParis PeoplesSOArkansasSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTiana WilsonSOArkansasSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAshley CarterJRAuburnSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKylee CarterSRAuburnSECE
WOMENHonorable MentionHeptathlonNatosha JordanSRAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJoyce KimeliJRAuburnSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseJoyce KimeliJRAuburnSECE
WOMENHonorable MentionHammerMadi MaloneSOAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersPresley WeemsJRAuburnSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMariah AyersFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayMariah AyersFRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKavia FrancisFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKavia FrancisFRBaylorBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpAlex MadlockJRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlex MadlockJRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAaliyah MillerJRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAaliyah MillerJRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayArria MinorFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayArria MinorFRBaylorBig 12E
WOMENSecond-Team All-America100 MetersAckera NugentFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesAckera NugentFRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultTuesdi TidwellJRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySydney WashingtonJRBaylorBig 12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersEmily MackayJRBinghamtonAmerica EastE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersClare O'BrienSRBoise StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersClare O'BrienSRBoise StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention800 MetersKristie SchoffieldJRBoise StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerKaila ButlerJRBowling GreenMid-AmericanE
WOMENHonorable Mention800 MetersWilma NielsenFRBradleyMissouri ValleyE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMaura FiamonciniSRBucknellPatriotE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseAngelina EllisJRButlerBig EastE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAnna Camp-BennettSRBYUIndependentE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersAnna Camp-BennettSRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAlena EllsworthJRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLauren EllsworthJRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKate HunterJRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMeghan HunterFRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseSara MusselmanJRBYUIndependentE
WOMENHonorable Mention1500 MetersWhittni OrtonSRBYUIndependentE
WOMENHonorable Mention5000 MetersWhittni OrtonSRBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayClaire SeymourSOBYUIndependentE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersClaire SeymourSOBYUIndependentE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCierra TidwellFRBYUIndependentE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCourtney WaymentJRBYUIndependentE
WOMENHonorable Mention800 MetersSamantha HuertaSRCal State FullertonBig WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerCamryn RogersJRCaliforniaPac-12E
WOMENHonorable MentionHammerQuiara WheelerJRCentral MichiganMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultSarah BrownFRCharlotteConference USAE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersChandler HortonSOCharlotteConference USAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTaylor BeardFRCincinnatiAmericanE
WOMENHonorable Mention100 MetersCaisja ChandlerSOCincinnatiAmericanE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersCaisja ChandlerSOCincinnatiAmericanE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersLaurie BartonJRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelaySerena ClarkFRClemsonACCE
WOMENHonorable MentionShot PutVeronica FraleySOClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusVeronica FraleySOClemsonACCE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesTrishauna HemmingsJRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTrishauna HemmingsJRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayRebekah SmithSRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAntoinette Van der MerweFRClemsonACCE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesLakeisha WarnerSRClemsonACCE
WOMENHonorable MentionTriple JumpHarleigh WhiteJRClemsonACCE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersMelissa JeffersonFRCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENHonorable Mention200 MetersMelissa JeffersonFRCoastal CarolinaSun BeltE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseMadison BoremanSRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersMicaela DegeneroSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesAbbey GlynnFRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesEriana HendersonSRColoradoPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersSage HurtaSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersRachel McArthurJRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention10,000 MetersAbby NicholsSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable Mention5000 MetersAbby NicholsSRColoradoPac-12E
WOMENHonorable MentionDiscusMaria MuzzioSRColorado StateMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinCasey BoguesSODaytonAtlantic 10E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBrittany AveniSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersBrittany AveniSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBrittany AveniSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayHalle BieberFRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayElena Brown-SolerSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayElena Brown-SolerSRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesLauren HoffmanJRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLauren HoffmanJRDukeACCE
WOMENHonorable MentionHeptathlonZoe HughesJRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonErin MarshJRDukeACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCha'Mia RothwellSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesCha'Mia RothwellSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayIman SuleSRDukeACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSommer KnightJREast CarolinaAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpQuintella JohnsonSREastern MichiganMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMorgan FossenSREastern WashingtonBig SkyE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDoneisha AndersonSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpClaire BryantFRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersTalitha DiggsFRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTalitha DiggsFRFloridaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpNatricia HooperJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySterling LesterSOFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersTaylor MansonJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaylor MansonJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesGrace StarkJRFloridaSECE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersGabrielle WilkinsonSOFloridaSECE
WOMENHonorable MentionJavelinRhema OtaborFRFlorida InternationalConference USAE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayShian HydeSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersJayla KirklandJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJayla KirklandJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpRuta LasmaneFRFlorida StateACCE
WOMENHonorable MentionDiscusCaisa-Marie LindforsFRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusShanice LoveSRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKelechi NwanagaJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayEdidiong OdiongJRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKa'Tia SeymourJRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersMaudie SkyringJRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlonie SuttonSRFlorida StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSara ZabarinoFRFlorida StateACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinVanja SpaicSRFresno StateMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseGabrielle JenningsSRFurmanSoConE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAnnabelle EastmanSOGeorge MasonAtlantic 10E
WOMENHonorable Mention1500 MetersSami CormanSOGeorgetownBig EastE
WOMENHonorable Mention5000 MetersJessica DropSRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAnna HallFRGeorgiaSECE
WOMENHonorable MentionLong JumpTitiana MarshSOGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTitiana MarshSOGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpJasmine MooreFRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJasmine MooreFRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinMarie-Therese ObstSRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonAsya ReynoldsSRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultKayla SmithSRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAmber TannerSRGeorgiaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpShelby TylerFRGeorgiaSECE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersNicole FegansJRGeorgia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpBria MatthewsSRGeorgia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpBria MatthewsSRGeorgia TechACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultMadelyn LundbergJRGrand CanyonWACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSydney HornFRHigh PointBig SouthE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayIman BabineauxFRHoustonAmericanE
WOMENHonorable Mention100 MetersBrianne BethelSRHoustonAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayZarie DumasFRHoustonAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTristan EvelynSRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerMikaila MartinSRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCamille RutherfordFRHoustonAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCamille RutherfordFRHoustonAmericanE
WOMENHonorable MentionLong JumpSamiyah SamuelsSRHoustonAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySamiyah SamuelsSRHoustonAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayPayge SideSOHoustonAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAliyah TaylorJRHoustonAmericanE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayNaomi TaylorJRHoustonAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonKaitlin SmithSRHouston BaptistSouthlandE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJessika GbaiSRHowardMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAmeenah SaalihSRHowardMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMelanie WhiteJRHowardMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJessica WrightJRHowardMEACE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersOlivia HowellFRIllinoisBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusSydney LaufenbergSRIllinois StateMissouri ValleyE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKhayla DawsonSRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionDiscusKhayla DawsonSRIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKelsey HarrisSRIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpLeah MoranSRIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionTriple JumpLeah MoranSRIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutMadison PollardSOIndianaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultAnna WatsonSOIndianaBig TenE
WOMENHonorable MentionTriple JumpRyann PorterFRIndiana StateMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusSerena BrownJRIowaBig TenE
WOMENHonorable MentionHeptathlonJenny KimbroSRIowaBig TenE
WOMENHonorable MentionShot PutKat MoodyFRIowaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutLaulauga TausagaSRIowaBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusLaulauga TausagaSRIowaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersCailie LogueJRIowa StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAdja SackorJRJacksonvilleASUNE
WOMENHonorable MentionHigh JumpKristi SnymanFRJacksonvilleASUNE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusAlexandra EmilianovSOKansasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSamantha Van HoeckeSOKansasBig 12E
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesKimisha ChambersSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable MentionHammerHelene IngvaldsenSRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutTaylor LatimerJRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable Mention100 MetersWurrie NjadoeJRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAriel OkorieSRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusAshley PetrSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable MentionTriple JumpRhianna PhippsFRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpTaishia PryceSRKansas StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonLauren TaubertSRKansas StateBig 12E
WOMENHonorable MentionHammerShaelyn WardJRKansas StateBig 12E
WOMENFirst-Team All-America800 MetersSarah HendrickSOKennesaw StateASUNE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutGabrielle BaileySOKent StateMid-AmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusGabrielle BaileySOKent StateMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionPole VaultLeah PasqualettiFRKent StateMid-AmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShadajah BallardFRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCelera BarnesSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersCelera BarnesSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCelera BarnesSRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention1500 MetersTori HermanFRKentuckySECE
WOMENHonorable MentionHammerMolly LeppelmeierJRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayDajour MilesFRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDajour MilesFRKentuckySECE
WOMENHonorable Mention400 MetersMegan MossFRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMegan MossFRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMegan MossFRKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesFaith RossSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesFaith RossSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayFaith RossSRKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMasai RussellSOKentuckySECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMasai RussellSOKentuckySECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAnnika WilliamsFRKentuckySECE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseGrace ManciniSRLa SalleAtlantic 10E
WOMENHonorable MentionDiscusChelsea IgberaeseJRLibertyASUNE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMaria BienvenuFRLouisianaSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKiana FosterFRLouisianaSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKennedy LondonFRLouisianaSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelaySerenity RogersFRLouisianaSun BeltE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTa'La SpatesFRLouisianaSun BeltE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultAliyah WelterSOLouisvilleACCE
WOMENHonorable MentionJavelinIlhame TamroutiJRLoyola-ChicagoMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMercy AbireSRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAmber AnningFRLSUSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAmber AnningFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesAlia ArmstrongFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpNyagoa BayakFRLSUSECE
WOMENHonorable Mention200 MetersThelma DaviesFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayThelma DaviesFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultLisa GunnarssonJRLSUSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayBrittley HumphreySRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesBrittley HumphreySRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesTonea MarshallSRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTonea MarshallSRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersSymone MasonJRLSUSECE
WOMENHonorable Mention200 MetersSymone MasonJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySymone MasonJRLSUSECE
WOMENHonorable Mention800 MetersKaty-Ann McDonaldSOLSUSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAbigail O'DonoghueJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersFavour OfiliFRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayFavour OfiliFRLSUSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayLeah PhillipsFRLSUSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerEmma RobbinsFRLSUSECE
WOMENHonorable MentionLong JumpAliyah WhisbyJRLSUSECE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesJurnee WoodwardJRLSUSECE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMilan YoungJRLSUSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesMilan YoungJRLSUSECE
WOMENHonorable MentionHeptathlonGrace McKenzieSRMcNeese StateSouthlandE
WOMENHonorable MentionJavelinMona JaidiJRMemphisAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMichelle AtherleySRMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMichelle AtherleySRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKayla JohnsonJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKayla JohnsonJRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMoriah OliveiraFRMiami (Fla.)ACCE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySierra OliveiraFRMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersAlfreda SteeleSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAlfreda SteeleSRMiami (Fla.)ACCE
WOMENHonorable Mention400 MetersOlivia BechtelSRMiami (Ohio)Mid-AmericanE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseAlice HillJRMichiganBig TenE
WOMENHonorable Mention400 MetersZiyah HolmanFRMichiganBig TenE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersJessi LarsonSOMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAurora RyndaSOMichiganBig TenE
WOMENHonorable Mention5000 MetersEricka VanderLendeFRMichiganBig TenE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersSarah Anderson SRMichigan StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSophia FranklinSRMichigan StateBig TenE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersLynsie GramSRMichigan StateBig TenE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersIndia JohnsonSRMichigan StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJenna MagnessJRMichigan StateBig TenE
WOMENHonorable MentionHigh JumpEsther IsaJRMiddle TennesseeConference USAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJayla CampbellFRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusShelby FrankFRMinnesotaBig TenE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersBethany HaszSRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJanielle JosephsFRMinnesotaBig TenE
WOMENHonorable MentionHammerTess KeyzersSOMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAbby Kohut-JacksonSRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayVal LarsonJRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAbigail SchaaffeFRMinnesotaBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonShayla BroughtonSRMississippi StateSECE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesRosealee CooperFRMississippi StateSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinSkylar CiccoliniFRMissouriSECE
WOMENHonorable MentionTriple JumpArianna FisherSOMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMara HauslerFRMissouriSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpLucy CorbettSOMontana StateBig SkyE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersKelsey ChmielFRNC StateACCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersElly HenesSRNC StateACCE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersSavannah ShawFRNC StateACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseHannah SteelmanJRNC StateACCE
WOMENHonorable MentionJavelinMaddie HarrisFRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseJudi JonesSRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable MentionJavelinMirta KulisicFRNebraskaBig TenE
WOMENHonorable MentionHeptathlonNicola AderJRNevadaMountain WestE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJamari DrakeSRNew MexicoMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersAmelia Mazza-DownieFRNew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCharlotte ProuseSRNew MexicoMountain WestE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerJillian ShippeeJRNorth CarolinaACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinMadison WiltroutJRNorth CarolinaACCE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesMadeleine AkobunduSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelaySymone DariusJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelaySymone DariusJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersKamaya Debose-Epps SONorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention200 MetersKamaya Debose-Epps SONorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKamaya Debose-EppsSONorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayDelecia McDuffieJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesTeJyrica RobinsonSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersJonah RossFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJonah RossFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJonah RossFRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayPayton RussellSRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesPaula SalmonJRNorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America100 MetersCambrea SturgisSONorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersCambrea SturgisSONorth Carolina A&TMEACE
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayCambrea SturgisSONorth Carolina A&TMEACE
WOMENHonorable MentionHigh JumpKenady WilsonSONorth Carolina A&TMEACE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutShelby GunnellsSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAkealy MotonSONorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinAkealy MotonSONorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerMaddy NillesSRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinKari WolfeJRNorth Dakota StateSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersJessa HansonJRNorthern ArizonaBig SkyE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersAshley TuttSONorthern IllinoisMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionLong JumpJasmyn SteelsSRNorthwestern StateSouthlandE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersKatie Rose BlachowiczSONotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMaddy DennerSONotre DameACCE
WOMENHonorable MentionDiscusMaura KimmelSRNotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseOlivia MarkezichFRNotre DameACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonJadin O'BrienFRNotre DameACCE
WOMENHonorable MentionSteeplechaseLauren SaponeSRNotre DameACCE
WOMENHonorable MentionHammerRachel TanczosJRNotre DameACCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKatie WassermanSRNotre DameACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAdelaide AquillaJROhio StateBig TenE
WOMENHonorable MentionDiscusAdelaide AquillaJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAnavia BattleSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayYanique DayleSOOhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelaySierra FletcherJROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAlyssa MarshSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable MentionHeptathlonEmma NwoforSROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutDivine OladipoJROhio StateBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusDivine OladipoJROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutSade OlatoyeSROhio StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerSade OlatoyeSROhio StateBig TenE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayCamri AustinJROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKennedy BlackmonSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKennedy BlackmonSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayDeborah GiffardJROklahomaBig 12E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJa'Leesa GilesJROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultSydney KingSROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesMadison Langley-WalkerSOOklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMadison Langley-WalkerSOOklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutPayden MontanaSOOklahomaBig 12E
WOMENHonorable MentionHigh JumpFalyn ReaughJROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMikeisha WelcomeFROklahomaBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKalaya AliFROklahoma StateBig 12E
WOMENHonorable Mention800 MetersSivan AuerbachFROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAaliyah BirminghamSROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAaliyah BirminghamSROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayNicolette DixonJROklahoma StateBig 12E
WOMENHonorable Mention5000 MetersGabby HentemannFROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America800 MetersKaytlyn LarsonSROklahoma StateBig 12E
WOMENHonorable Mention800 MetersStephanie MossFROklahoma StateBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayChristina OllisonJROklahoma StateBig 12E
WOMENHonorable MentionLong JumpKieshonna BrooksSROle MissSECE
WOMENHonorable MentionShot PutJalani DavisFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerJalani DavisFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusJalani DavisFROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJayda EckfordSOOle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayToni GlatzJROle MissSECE
WOMENHonorable Mention10,000 MetersClio Ozanne-JaquesJROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayBrandee PresleySOOle MissSECE
WOMENHonorable MentionPole VaultLyndsey ReedFROle MissSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerShey TaiwoJROle MissSECE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayOlivia WomackFROle MissSECE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersCarmela Cardama BaezSROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpRhesa FosterSROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAlysah HickeyFROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAneta KonieczekJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJadyn MaysFROregonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersKemba NelsonJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKemba NelsonJROregonPac-12E
WOMENHonorable MentionJavelinLauri ParedesSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention100 MetersJasmin ReedJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJasmin ReedJROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpDominique RuotoloFROregonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayDanyel WhiteSROregonPac-12E
WOMENHonorable Mention400 MetersIsabella Whittaker FRPennIvy LeagueE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMaddie (Holmberg) NickalSRPenn StateBig TenE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersDanae RiversSRPenn StateBig TenE
WOMENHonorable MentionHigh JumpJa'Sha SloanSRPrairie View A&MSWACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusObiageri AmaechiSRPrincetonIvy LeagueE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAbbey WheelerSRProvidenceBig EastE
WOMENHonorable Mention4x400 RelaySaran KouyethFRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelaySamara MillerSRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayK'Ja TalleyFRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayCierra WilliamsFRPurdueBig TenE
WOMENHonorable Mention1500 MetersLotte BlackSRRhode IslandAtlantic 10E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMichelle FokamSRRiceConference USAE
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersGrace ForbesFRRiceConference USAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerTara Simpson-SullivanFRRiceConference USAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersBrooke FazioJRRichmondAtlantic 10E
WOMENHonorable Mention4x100 RelayDanae DyerSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTai McDonaldSOSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayJada MooreFRSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayAisha WattFRSan Diego StateMountain WestE
WOMENHonorable Mention5000 MetersAoibhe RichardsonSRSan FranciscoIndependentE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAnnette BolomboyJRSMUAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayChika IwuamadiSOSMUAmericanE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesJernaya SharpSRSMUAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayWhitney WilliamsFRSMUAmericanE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesAshton WoodsJRSMUAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAshton WoodsJRSMUAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerAutavia FlukerSRSouth AlabamaSun BeltE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAliyah AbramsSRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAliyah AbramsSRSouth CarolinaSECE
WOMENHonorable Mention400 MetersStephanie DavisJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayStephanie DavisJRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpRachel GlennFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlysia JohnsonFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAshton LindleyFRSouth CarolinaSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAshton LindleyFRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesDe'Andreah YoungJRSouth CarolinaSECE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultHelen FaldaSRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultGennifer HirataFRSouth DakotaSummit LeagueE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAngie AnnelusSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayAnglerne AnnelusSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesBreanna Bernard-JosephJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesAnna CockrellSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAnna CockrellSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersKyra ConstantineSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKyra ConstantineSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable Mention400 MetersKimberly HarrisFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesJasmine JonesFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayJasmine JonesFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersBailey LearJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey LearJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENHonorable MentionHammerJoy McArthurSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesMecca McGlastonSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTemitope OjoraFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersKaelin RobertsSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKaelin RobertsSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMorgan SmallsFRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersTwanisha TerrySRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersTwanisha TerrySRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayTwanisha TerrySRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersLanae-Tava ThomasJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America100 MetersLanae-Tava ThomasJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayLanae-Tava ThomasJRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersNicole YearginSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNicole YearginSRSouthern CaliforniaPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutA'veun Moore-JonesSRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerShauniece O'NealJRSouthern IllinoisMissouri ValleyE
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersChristina AragonJRStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-America1500 MetersElla DonaghuJRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersElla DonaghuJRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersJulia HeymachJRStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJulia HeymachJRStanfordPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAllie JonesSOStanfordPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaJavelinVirginia MillerJRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention100 MetersAlexa RossumFRStanfordPac-12E
WOMENHonorable Mention200 MetersAlexa RossumFRStanfordPac-12E
WOMENHonorable MentionPole VaultKaylee BizzellSRStephen F. AustinSouthlandE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAnnie HeffernanSRSyracuseACCE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersAmanda VestriJRSyracuseACCE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesBrittany BrownSRTCUBig 12E
WOMENHonorable MentionSteeplechaseEmma GeeSRTempleAmericanE
WOMENFirst-Team All-AmericaHammerNayoka ClunisSRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention100 MetersJoella LloydFRTennesseeSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutLatavia MainesJRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersMaia McCoySRTennesseeSECE
WOMENHonorable Mention200 MetersMaia McCoySRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesVanessa WatsonFRTennesseeSECE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersRhasidat AdelekeFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayRhasidat AdelekeFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRhasidat AdelekeFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonKristine BlazevicaFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayChanel BrissettJRTexasBig 12E
WOMENHonorable MentionShot PutElena BrucknerSRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKevona DavisFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKevona DavisFRTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpTara Davis SOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySerenity DouglasSRTexasBig 12E
WOMENHonorable MentionTriple JumpSophia FalcoJRTexasBig 12E
WOMENSecond-Team All-America200 MetersKynnedy FlannelSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x100 RelayKynnedy FlannelSOTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesAasia LaurencinFRTexasBig 12E
WOMENHonorable Mention400 MetersKennedy SimonSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKennedy SimonSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayStacey Ann WilliamsSOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-America400 MetersStacey-Ann Williams SOTexasBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpDeborah AcquahJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDeborah AcquahJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpLamara DistinSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpTyra GittensJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTyra GittensJRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTyra GittensJRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayRachel HallSOTexas A&MSECE
WOMENHonorable MentionLong JumpTaryn MiltonSRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAthing MuFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAthing MuFRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayLaila OwensFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaevin ReedSRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America100 Meter HurdlesKaylah RobinsonJRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKaylah RobinsonJRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTierra Robinson-JonesSOTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTierra Robinson-JonesSOTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayZhane SmithJRTexas A&MSECE
WOMENHonorable Mention100 Meter HurdlesSummer ThorpeSRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersCharokee YoungFRTexas A&MSECE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCharokee YoungFRTexas A&MSECE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAmanda CrawfordSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKiah Dubarry-GayFRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayD'Jenne EgharevbaSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonKaylee HintonSRTexas TechBig 12E
WOMENHonorable MentionHeptathlonCallie JonesJRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayVirginia KerleyJRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelaySara LimpSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMonae' NicholsJRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultChinne OkoronkwoSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayLexye PriceSOTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayPeyton RicksJRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpRuth UsoroJRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpRuth UsoroJRTexas TechBig 12E
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusSeasons UsualJRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJadsia WardenSRTexas TechBig 12E
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersStephanie ShermanSRToledoMid-AmericanE
WOMENHonorable Mention1500 MetersPetronela SimiucSRToledoMid-AmericanE
WOMENHonorable MentionPole VaultHayley HorvathSOTowsonColonialE
WOMENHonorable Mention800 MetersGemma FinchSRTroySun BeltE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAstrid RosvallSRUC Santa BarbaraBig WestE
WOMENHonorable MentionTriple JumpAsherah CollinsFRUCFAmericanE
WOMENFirst-Team All-America100 Meter HurdlesRayniah JonesFRUCFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShae AndersonSOUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShae AndersonSOUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaJavelinIlaria CasarottoJRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKate JendrezakFRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayCatherine LegerSOUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayChinyere OkoroFRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayMakenzy Pierre-WebsterFRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMakenzy Pierre-WebsterFRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America400 MetersMeleni RodneySRUCLAPac-12E
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMeleni RodneySRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHammerAlyssa WilsonJRUCLAPac-12E
WOMENHonorable MentionDiscusAlyssa WilsonJRUCLAPac-12E
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersKaley RichardsSRUMass LowellAmerica EastE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayDeAndra GreerSRUNLVMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America100 MetersCassondra HallSRUNLVMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersCassondra HallSRUNLVMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayKaysha LoveSRUNLVMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayTianna RandleFRUNLVMountain WestE
WOMENHonorable Mention4x100 RelayNami WilsonFRUNLVMountain WestE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAvi'Tal Wilson-PerteeteJRUNLVMountain WestE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayZahria Allers-LiburdFRUSFAmericanE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpShaniya BenjaminFRUSFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayShaniya BenjaminFRUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayShaniya BenjaminFRUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayGabrielle DesRosiersSRUSFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayGabrielle DesRosiersSRUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJae'Nisa HeckstallSOUSFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKadesha PrescottSOUSFAmericanE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayPatricija RoshofaSOUSFAmericanE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersPoppy TankSRUtahPac-12E
WOMENHonorable Mention5000 MetersPoppy TankSRUtahPac-12E
WOMENHonorable MentionJavelinRoosa YloenenSOUTEPConference USAE
WOMENHonorable MentionShot PutMaia CampbellSRUTSAConference USAE
WOMENHonorable Mention400 MetersTaiya ShelbyJRVanderbiltSECE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSanaa BarnesSOVillanovaBig EastE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersMcKenna KeeganSRVillanovaBig EastE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayKayla BonnickFRVirginiaACCE
WOMENHonorable MentionLong JumpKhyasia CaldwellSOVirginiaACCE
WOMENHonorable MentionShot PutMaria DeavizFRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayHalle HazzardJRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayAnna JeffersonSRVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAnna JeffersonSRVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayAndrenette KnightSRVirginiaACCE
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesAndrenette KnightSRVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayMichaela MeyerSRVirginiaACCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersMichaela MeyerSRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpJada SeamanFRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-America4x100 RelayJada SeamanFRVirginiaACCE
WOMENHonorable Mention4x400 RelayJada SeamanFRVirginiaACCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpEszter BajnokSRVirginia TechACCE
WOMENHonorable MentionPole VaultRachel BaxterSRVirginia TechACCE
WOMENSecond-Team All-America1500 MetersLauren BermanSRVirginia TechACCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersLindsey ButlerSOVirginia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDiscusEssence HendersonSOVirginia TechACCE
WOMENFirst-Team All-AmericaHeptathlonIda EikengJRWashingtonPac-12E
WOMENHonorable Mention1500 MetersMadison HeistermanJRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America10,000 MetersHaley HerbergSRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersHaley HerbergSRWashingtonPac-12E
WOMENSecond-Team All-AmericaHeptathlonLyndsey LopesSRWashingtonPac-12E
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesDarhian MillsSRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseKatie RainsbergerSRWashingtonPac-12E
WOMENFirst-Team All-America400 Meter HurdlesStephanie ChoSRWashington StatePac-12E
WOMENHonorable MentionHigh JumpSuzy PaceSOWashington StatePac-12E
WOMENHonorable MentionTriple JumpCharisma TaylorSOWashington StatePac-12E
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseSummer AllenSRWeber StateBig SkyE
WOMENHonorable Mention400 Meter HurdlesKate SorensenJRWeber StateBig SkyE
WOMENSecond-Team All-America10,000 MetersLexie ThompsonSRWeber StateBig SkyE
WOMENFirst-Team All-AmericaSteeplechaseCeili McCabeFRWest VirginiaBig 12E
WOMENSecond-Team All-AmericaSteeplechaseAlissa NiggemannSRWisconsinBig TenE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJosie SchaeferSOWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-AmericaDiscusJosie SchaeferSOWisconsinBig TenE
WOMENSecond-Team All-America400 Meter HurdlesBianca StublerJRWisconsinBig TenE