2021 USTFCCCA NCAA Division II Indoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2021 NCAA Division II Indoor Track & Field season were announced on Sunday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Athletes of member institutions who finished in the top-8 of their respective individual events and relays at the 2021 NCAA Division II Indoor Track & Field Championships this past weekend in Birmingham, Alabama, took home First-Team All-America honors, while those who placed ninth through 12th individually or on a relay team that finished ninth or 10th were named Second-Team All-America.

No program earned more First-Team All-America nods than Grand Valley State’s women, who took home 21 of them on their way to a dominant 93-point showing inside the Birmingham CrossPlex. The Lakers flexed their muscles across the board as they had at least one athlete in the top-8 of nine individual events and both relays. Grand Valley State notched multiple First-Team All-Americans in the mile, 3000, 5000 and pole vault.

Ashland, the men’s team champion, wasn’t too far behind with 17 of its own First-Team All-America selections (The Eagles actually had the second-most out of all men’s programs, as GVSU took home top honors with 19). It was a strong showing for Ashland, as Jud Logan’s squad amassed 70 points in a winning effort. The Eagles finished top-8 in nine different events – two each in the 60 and 200 – including both relays.

All told, seven different programs earned 10 or more First-Team All-America honors, including those already mentioned. Among those not mentioned so far are the fourth-place Central Missouri women with 12, the runner-up Minnesota State women with 12, the Northwest Missouri men with 11 and the Pittsburg State men with 11.

Eight different athletes earned three or more First-Team All-America honors, but none more than Trevor Bassitt of Ashland with five on the men’s side or Denisha Cartwright of Minnesota State with four on the women’s side. Bassitt won individual national titles in the 60H and 200, was part of the first-place 4×400 relay and placed top-8 in the 60 and DMR, while Cartwright finished among the top-8 athletes in the 60, 200, 60H and 4×400 relay.

See below for a full list of USTFCCCA NCAA Division II Indoor Track & Field All-Americans.

2021 NCAA Division II Indoor Track & Field
Men’s & Women’s USTFCCCA All-America

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayAbdelouakil MustaphaSOAcademy of ArtIndependentsE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayOmodiaogbe ObohFRAcademy of ArtIndependentsE
MENSecond-Team All-America800 MetersElliot SladeSRAcademy of ArtIndependentsE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayElliot SladeSRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaMileJames YoungJRAcademy of ArtIndependentsE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayJames YoungJRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCarson BixJRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-AmericaMileDavid CardenasSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayDavid CardenasSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAlec HallJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaMileAhmed SadoFRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America200 MetersJonah VigilSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonah VigilSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutZach HancockSRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesWilson McClainSOAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowDecio AndradeJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersDiego PettorossiJRAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersTrevor BassittSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersTrevor BassittSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesTrevor BassittSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTrevor BassittSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor BassittSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrayden ChaneyJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowBrent FairbanksSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJake HallJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaMileIan JohnsonSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayIan JohnsonSRAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowNoah KochFRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTravis MooreSRAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowCody PattersonSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America400 MetersChanning PhillipsSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChanning PhillipsSRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayNick PonziSOAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America60 MetersTim RumasJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersTim RumasJRAshlandGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTim RumasJRAshlandGLIACE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesLawrence LokonobeiSOAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersAustin MillerSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaMileAustin MillerSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTyl WoelberJRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-America60 MetersDevon MooreSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersDevon MooreSRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJoseph Oreva-EdafiadheFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultTommy AnsielSRCedarvilleG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpChristopher GoodwinSRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpChristopher GoodwinSRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultVincent HobbieJRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpJesse MillerSRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultReagan UlrichFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpNaishaun JerniganSOChadron StateRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayBen AbuegSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayLuc HagenSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaMileLuke JulianJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersDylan KoJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDylan KoJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayJoey MaguireSOColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersKyle MoranJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersKyle MoranJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersDillon PowellFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersDillon PowellFRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpGrant RedmondSOColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersLoic ScomparinFRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersLoic ScomparinFRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaMileVincent WorkmanSRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayVincent WorkmanSRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersJosh PierantoniJRColorado ChristianRMACE
MENSecond-Team All-AmericaMileNicholas SkinnerJRColorado ChristianRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJustin ThompsonSOColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-AmericaMileTony TorresJRColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpChristian DavisFRConcordia-St. PaulNSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersNathan HoodJRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJustin JenksSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNathaniel MillerJRCSU PuebloRMACE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesEthan FloresFRDavenport (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutIsaiah SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayHayden GoodpasterJREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayGuy RamosSOEmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTanner RaubenstineSREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBrandon RhoneSREmporia StateMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJack WatsonFREmporia StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMartin EtseySRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-America400 MetersXavier MarableJRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowSterling MungroSRFindlayG-MACE
MENSecond-Team All-America200 MetersJosh VerhoffSOFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonMatthew PieperSRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan StanleyJRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJackson BlanchardJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJackson BlanchardJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersTanner ChadaJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrenden FaulknerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCaleb FutterFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America800 MetersJonathon GroendykJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonathon GroendykJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowHunter HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJaylen HasanJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMyles KernerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEli KosibaFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDennis MbutaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayDennis MbutaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMyles RhodesFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJustin ScavardaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowJustin ScavardaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesMakiyah SmallwoodJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowLeon WhiteSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDorian ChaigneauFRHardingIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBen RaffinJRHillsdaleG-MACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersBlake JonesSOIllinois-SpringfieldGLVCE
MENSecond-Team All-America800 MetersBen NagelJRIndianapolisGLVCE
MENSecond-Team All-America400 MetersSiphosethu BoyaSOLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySiphosethu BoyaSOLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaleb CampbellSOLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America400 MetersWynand Du ToitSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayWynand Du ToitSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJeremiah McCainJRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America3000 MetersChristian NobleSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America5000 MetersChristian NobleSRLee (Tenn.)GSCE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayLucas BesongJRLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMarlin DavisSOLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayChandelor StampJRLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonJacob WadsworthSOLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJacob WadsworthSOLenoir-RhyneSACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKewani CampbellFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKizan DavidSRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKizan DavidSRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJahnaza FrancisFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersColby Jennings JrSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayColby Jennings JrSOLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayReuben NicholsFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpGlenn ButlerJRLincoln (Pa.)CIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDamaine DixonJRLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDorian LedaSOLindenwoodGLVCE
MENSecond-Team All-America400 MetersArmani ModesteSOLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayArmani ModesteSOLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America400 MetersSamuel YaroSRLindenwoodGLVCE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySamuel YaroSRLindenwoodGLVCE
MENSecond-Team All-America200 MetersKeitron BoydFRLubbock ChristianLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDeveyonn BrownSRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowNick HudsonJRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesKornelius KlahSRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-America800 MetersTanner MaierSOMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowPeyton BartonSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAdrain BroadusSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowJosh FulmerSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDean HOWARDSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayGidieon KimutaiJRMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-America60 MetersCameron LinvilleSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayGabe McClainSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayBrieon RandleSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaMileRyan RiddleSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRyan RiddleSOMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutJordan GarrSRMissouri WesternMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpDashaun MorganSRMontevalloGSCE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpShyrone KempJRMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersWes FergusonFRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBrayden SorensenSONeb.-KearneyMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutTanner BergSRNorthern StateNSICE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowTanner BergSRNorthern StateNSICE
MENFirst-Team All-America200 MetersOmar AustinJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersOmar AustinJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOmar AustinJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayFederico CrisciJRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersCaelon HarkeySRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaelon HarkeySRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCaelon HarkeySRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAbdelrahim MahgoubJRNorthwest MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersGavyn MondaySONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBlake MorganSONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJake NorrisJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayReece SmithSONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRJ WilliamsJRNorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America60 MetersMason PhillipsSRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersMason PhillipsSRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America60 MetersXzavia PriceJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayZachary CoakSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJax HollandSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShirvante KnaulsSROklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America400 MetersTarees RhodenSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTarees RhodenSOOklahoma BaptistGACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNizar AlarahshunJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayGraham HudelsonSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayGraham HudelsonSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonHunter JonesFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTrey MooneyJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayConnar SouthardSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey StoneSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaMileMason StraderSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMason StraderSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutKonner SwensonJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySam TudorFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMatt WilsonSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersSeb AnthonySRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersJan Lukas BeckerSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersJan Lukas BeckerSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMartin KnauerSRQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-America60 MetersAntonio LaidlerFRQuincy (Ill.)GLVCE
MENFirst-Team All-America400 MetersJalon White FRQuincy (Ill.)GLVCE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRiley FeeneySRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJared McLeanJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayBrendan NesbittJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersCarLee StimpfelSOSaginaw Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersCarLee StimpfelSOSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRyan TalbottJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTahje TolliverJRSouthwest BaptistGLVCE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesDorian AndrewsJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMicky FerdinandJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpUshan PereraFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonJohnathon HarperSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersAyman ZahafiJRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutRalph CasperSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNikolas CurtissSRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultCollin JasinJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpLloyd McCurdyJRTiffinG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpQuincy ScottJRTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDakota AbbottJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpPeter AckahJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaMileEvan GraffSOUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America60 MetersBrian Mosley Jr.SOUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpPeyton TurnageSOUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersAfewerki ZeruSOUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpOrlandus GambleFRUNC PembrokeConference CarolinasE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesRomain HenryFRWashburnMIAAE
MENFirst-Team All-America60 MetersDesmond AryeeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesTyrin LewisSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpPeniel RichardJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersButare RugenerwaJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America800 MetersArnaud TakiSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesJahmaal WilsonSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAdrian IribeSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayGage MayoSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonathan SpechtSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersTaylor StackSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTaylor StackSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEvan SutherlandSRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersCharlie SweeneyJRWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCharlie SweeneyJRWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMarie-Jeanne Ourega FRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpMarie-Jeanne Ourega FRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileStephanie CotterJRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersSerenity AndrusSRAlabama-HuntsvilleGSCE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayZykia McDanielSOAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySarah PorterJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAntonija RadicJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayGenevie RiveraJRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersShiean WaltersSOAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShiean WaltersSOAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowGianna DipippoSRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersRachel MillerSRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowCarrol PauleyJRAshlandGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMilePJ EnglishSOAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayPJ EnglishSOAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMearah MiedemaSRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelaySydney MudgettSRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonElizabeth SchaeferSOAugustana (S.D.)NSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileMeagan SchenkSRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileNicolette SchmidtJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayNicolette SchmidtJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCami StreffSOAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZoe ChristensenJRBemidji StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRuby LindquistJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTaylor LundquistJRBlack Hills StateRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileXiomara RobinsonJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayXiomara RobinsonJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKyla SawvellJRBlack Hills StateRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowKyla SawvellJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMikayla TracySOBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAshlan BurtonSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlex FooteJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesLaia GonzalezSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLaia GonzalezSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultCassie JenningsSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDestiney NashSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutAlisha StrawsSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayHope ThielSOCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpHannah VanbuskirkSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonHannah VanbuskirkSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultMadi WulfekotterJRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAbena SeySRCentral OklahomaMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersChelsea WalkerSRChristian BrothersGSCE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesChelsea WalkerSRChristian BrothersGSCE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersZoe BakerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersZoe BakerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayMadeline GeesenSRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayRandi HigashiSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayHeather KeniryJRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersMolly MaksinFRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultHannah MillerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAryelle WrightSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayAryelle WrightSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersMichelle KuipersFRColorado ChristianRMACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersSierra ArceneauxJRColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySierra ArceneauxJRColorado MesaRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJosie CoffeyFRColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonMica JenretteSOColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMica JenretteSOColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMcKenna MolderSOColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJill PayneSRColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersToni CanfallSRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersToni CanfallSRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpArika RobinsonJRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpLauren FairchildSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLauren FairchildSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersYasmine HernandezJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayYasmine HernandezJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJenna McKinleyJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileHailey StreffJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHailey StreffJRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMargot ThomasFRCSU PuebloRMACE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultMorgan EnglandSOFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultLindsey KluesenerSOFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBrooke MangasSRFindlayG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpAlexandra HartFRFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersLyric HolmanJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersLynsey AmthorSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarcedes ChandlerFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJessica EbySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJessica EbySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowJudith EssemiahJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersAngelica FloydSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEllianne KimesSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultCarly LivingstonSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileKlaudia O'MalleySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersKlaudia O'MalleySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersHannah RoeskeJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHannah RoeskeJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKayce RypmaSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersNicole SreenanSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersNicole SreenanSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNicole SreenanSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileMaryssa DepiesSRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShura ErmakovFRHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersKajsa JohanssonSRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersKajsa JohanssonSRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKajsa JohanssonSRHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutNikita MainesJRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlanna O'LearyJRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDakota StammSOHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersLauren BaileySRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersLauren BaileySRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultBrittney ClarkJRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersBerenice Cleyet-MerleSRIndianapolisGLVCE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersChloe FloraSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlecea CardilloSOLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersJada HoffmanSOLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAnna LaudizioJRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKelly-Ann BeckfordSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKimone CampbellSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaria DiamondFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAliyah GeorgeSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersChrissani MaySOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChrissani MaySOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersMackenna Curtis-CollinsJRMaloneG-MACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersHaleigh ReindlJRMinnesota DuluthNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersRose CramerSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersGrace HartmanSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowKaylee JensenSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesMackenzie KeuneSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMackenzie KeuneSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayNyeaee RobinsFRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersJa'Cey SimmonsSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMackenzie WoodardSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTytavia HardyJRMississippi CollegeGSCE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesCornesia Calhoun-WhiteSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesPrecious OlatunjiFRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersChardae OverstreetSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJustine GlassSRMontevalloGSCE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesMckenzie ConnorFRMount OliveConference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersCeline RitterSRMount OliveConference CarolinasE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersErin NortonSRMSU DenverRMACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersErin NortonSRMSU DenverRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowTiara SchmidtSRNeb.-KearneyMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTava BergJRNorthern StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultJordyn HunekeJRNorthern StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersBailey BlakeFRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersDelanie DykesSONorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJada ShanklinSONorthwest MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTizhane BrooksJROklahoma BaptistGACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrooklynn JamesSROklahoma BaptistGACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayTaylor JamesJROklahoma BaptistGACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMary McKeyFROklahoma BaptistGACE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpAsia AndersonSRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAuna ChildressFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersLondon FutchJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHaven LanderSRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonTrace MosbyJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersChristine WilliamsJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpElise UlsethJRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonElise UlsethJRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowAli AldrichJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLauren BucknerSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAlexa KeiserFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJenna KeiserSRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKelsey LandraJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayJenna PicardFRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutEmma HertzJRSioux FallsNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowEmma HertzJRSioux FallsNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultErica KeebleJRSouth Dakota MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEmma BrownJRSouthern IndianaGLVCE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersMckenna CavanaughSOSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMckenna CavanaughSOSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJennifer ComastriSRSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayKaylee LaneSOSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAllison MorphewFRSouthern IndianaGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAlexis BarberSOSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayZara BrownFRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayElysia BurgosJRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersBritney ClarkJRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersTamia RayfordSRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpMeleah RidenourSRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpMeleah RidenourSRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonMeleah RidenourSRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTabitha WeberJRSouthwest BaptistGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowRebecca ManteuffelSRSouthwest Minnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpEmelia BurrisSRSt. Cloud StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesRajiah AndrewsJRTiffinG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutNicole BerryJRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMercedeez FrancisSRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarisa GwinnerJRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpJazilee WilliamsSRTiffinG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonJazilee WilliamsSRTiffinG-MACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersToni MooreSRTrinidad State (Colo.) JCRegion IXE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersElizabeth AchesonSOU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesTereza BolibruchJRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileTaylor HestekinJRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpD'Andra MorrisSRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayElinor EnderleSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayDejah Glover UC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileRiley McGrathSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRiley McGrathSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpHannah MeekSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpHannah MeekSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersKayla ZinkSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutNdidiamaka AnaraodoJRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersAlexa LeppelmeierSRWalshG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultRachael MayberrySRWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultVirgi ScardanzanSRWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowMckenzie ScheilJRWayne State (Neb.)NSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayRaquel ChavezFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayEleonora CurtabbiSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpFlore GraciaJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTaylor NellomsSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayLuisa NeumannFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZada SwoopesSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersFlorance UwajenezaJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersFlorance UwajenezaJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayFlorance UwajenezaJRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMiriam ZanovelloSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKalley HarrisSRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaddy PietzJRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersMichaela PryorJRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersBrooklyn SchyvinckJRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBrooklyn SchyvinckJRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKendall ZemanJRWinona StateNSICE