Award History
NCAA DII ITF All-America

2022 NCAA Division II Indoor Track & Field All-America

NEW ORLEANS – All-America honors for the 2022 NCAA Division II Indoor Track & Field season were announced on Monday by the U.S. Track & Field and Cross Country Coaches Association (USTFCCCA).

Athletes of member institutions who finished in the top-8 of their respective individual events and relays at the 2022 NCAA Division II Indoor Track & Field Championships this past weekend in Pittsburg, Kansas, took home First-Team All-America honors. Those who placed ninth through 12th individually or on a relay team that finished ninth or 10th were named Second-Team All-America.

Grand Valley State and Minnesota State walked away with the men’s and women’s team titles, respectively. It was the first indoor title in program history for both teams.

Not only did Grand Valley State men win the NCAA title, they also picked up the most First-Team All-America honors for its gender. The Lakers, who won the meet by 17 points, hauled in 15 plaudits. Pittsburg State was right behind with 14, while West Texas A&M (10) was the only other team to have double-digit honorees. Grand Valley State won one event and had three athletes receive multiple First-Team All-America honors. Brandon Miller topped the podium in the 200 and was part of the Lakers’ 4×400 relay. Isaac Harding and Tanner Chada earned two honors each, both coming from top-8 finishes in the 3000 and 5000.

National-runner up Grand Valley State was the top-honored women’s program with 12 First-Team All-America honors, two more than champion Minnesota State and third-place Azusa Pacific with 10 each. The Mavericks captured three event titles and had four athletes earn multiple First-Team All-America honors. Makayla Jackson was a two-time winner in the 60 and long jump, while Denisha Cartwright topped the podium in the 60H.

No athlete earned more First-Team All-America honors than Jaylah Walker of Azusa Pacific. Walker placed third in the 200 and 400, fifth in the 60H and toted the baton on the Cougars’ third-place 4×400 relay.

Nine athletes earned three First-Team All-America honors.

All told, no program earned more All-America honors (First-Team and Second-Team combined) than Grand Valley State with 39. Next in line was Pittsburg State with 26, followed by Adams State (21), Minnesota State (21), Central MIssouri (20) and West Texas A&M (20) earning 20 or more accolades for their efforts.

See below for a full list of USTFCCCA All-America athletes.

2022 NCAA Division II Indoor Track & Field
Men’s & Women’s USTFCCCA All-America

GenderAwardEventStudent-AthleteYearInstitutionConference
MENFirst-Team All-America400 MetersDuncan AgyemangJRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDuncan AgyemangJRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpYacouba GnackoFRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayShareez HammJRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayAjani InceFRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMarkarios PageSOAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMathieu TshaniJRAcademy of ArtIndependentsE
MENFirst-Team All-America5000 MetersAwet BerakiSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersDavid CardenasSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersClement DuigouJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJames DunneFRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesLeroy ElliottJRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersDavonte Jett-ReynoldsJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayDavonte Jett-ReynoldsJRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAndrew O'KeefeFRAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaMileMikah PaizFRAdams StateRMACE
MENSecond-Team All-America200 MetersJonah VigilSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonah VigilSOAdams StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutZach HancockSRAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesWilson McClainSOAlabama-HuntsvilleGSCE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJason BeaverSOAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x400 RelaySilas ChogeFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMarvin DureFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMarvin DureFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaMileCallum ElsonFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCallum ElsonFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesYvan Lopes RibeiroFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpYvan Lopes RibeiroFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayBailey MurphySOAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-America5000 MetersEzra MutaiJRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-America800 MetersClement PaillonJRAmerican InternationalNortheast-10E
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayClement PaillonJRAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-America4x400 RelayJunior Pontes Da VeigaFRAmerican InternationalNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultJacobee JonesSOAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonElvis KryukovSOAngelo StateLone StarE
MENFirst-Team All-America400 MetersTrevor BassittSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesTrevor BassittSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTrevor BassittSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowBrent FairbanksSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America200 MetersDoniven JacksonSOAshlandG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaHeptathlonTravis MooreSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America400 MetersChanning PhillipsSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayChanning PhillipsSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayRyan RagerSRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNoah WoodFRAshlandG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRyan HartmanFRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEvan JohnsonSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaMileAustin MillerSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAustin MillerSRAugustana (S.D.)NSICE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMatthew SchoessowSOAugustana (S.D.)NSICE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpRaymon HarperJRAzusa PacificIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJermel Jones IIJRAzusa PacificIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJermel Jones IIJRAzusa PacificIndependentsE
MENSecond-Team All-AmericaHeptathlonAaron WorrellJRAzusa PacificIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpJoseph Oreva-EdafiadheFRCarson-NewmanSACE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpChristopher GoodwinSRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultVincent HobbieSRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultJack HodgeSOCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayMichael JamesFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America60 MetersAntonio LaySOCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersAntonio LaySOCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayAntonio LaySOCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTrey MillerJRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayDerek NugentSRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-America4x400 RelayIsaak RascheFRCentral MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultReagan UlrichFRCentral MissouriMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowDaniel ReynoldsFRChadron StateRMACE
MENFirst-Team All-AmericaMileLuke JulianJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersDylan KoJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersDylan KoJRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersJake MitchemSRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersJake MitchemSRColo. School of MinesRMACE
MENSecond-Team All-America5000 MetersKyle MoranJRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersDillon PowellFRColo. School of MinesRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonDawson HeideJRColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpGunner RigsbyJRColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJustin ThompsonSOColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-America60 MetersElijah WilliamsSOColorado MesaRMACE
MENFirst-Team All-America200 MetersElijah WilliamsSOColorado MesaRMACE
MENSecond-Team All-AmericaHeptathlonJakob TordsenSRConcordia-St. PaulNSICE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJack DicksonFRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayNikolaus FranzmairSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJustin JenksSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNathaniel MillerJRCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCarl SchmidtSOCSU PuebloRMACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayReece Sharman-NewellFRCSU PuebloRMACE
MENSecond-Team All-America800 MetersJared GilleySRDallas BaptistLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutIsaiah SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowIsaiah SchaferJRDavenport (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America400 MetersSulaimane BanguraSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultGabe MakinSRFindlayG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonNolan ChurchmanFRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultJacob ClarkFRFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-America60 MetersPhilip LandrumJRFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersPhilip LandrumJRFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersEthan LangSOFort Hays StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultRyan StanleyJRFort Hays StateMIAAE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesJackson BlanchardJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJackson BlanchardJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersTanner ChadaJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTanner ChadaJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaMileCaleb FutterFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayCaleb FutterFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonathon GroendykJRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowHunter HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersIsaac HardingSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayCaelon HarkeySRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayCaelon HarkeySRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutMyles KernerFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowMyles KernerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpEli KosibaFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America800 MetersDennis MbutaSRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America200 MetersBrandon MillerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBrandon MillerFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJonathan Rankins-JamesFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMyles RhodesFRGrand Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesMakiyah SmallwoodSRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayScott SpaanstraFRGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMatt ThomasSOGrand Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultKylor AguilarFRHardingIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultDorian ChaigneauSOHardingIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultAustin ParrishSRHardingIndependentsE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultBen RaffinJRHillsdaleG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpJosh MooreSOKentucky WesleyanG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHayden JudgeFRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTitus LagatSOLee (Tenn.)GSCE
MENSecond-Team All-America400 MetersJeremiah McCainJRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJeremiah McCainJRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America3000 MetersChristian NobleSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayChristian NobleSRLee (Tenn.)GSCE
MENFirst-Team All-America400 MetersBrian SimsSRLees-McRaeConference CarolinasE
MENSecond-Team All-AmericaHeptathlonJacob WadsworthJRLenoir-RhyneSACE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesWilliam GraySRLimestoneSACE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpLloyd McCurdyJRLimestoneSACE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesRashane BartlettFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayKewani CampbellFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpKizan DavidSRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKizan DavidSRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayLeondre FrancisFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENSecond-Team All-America200 MetersReuben NicholsFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersReuben NicholsFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayReuben NicholsFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersTroy WhyteFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayTroy WhyteFRLincoln (Mo.)MIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpGlenn ButlerSRLincoln (Pa.)CIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpDeveyonn BrownSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America60 MetersShaheed HickmanSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowNick HudsonJRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesKornelius KlahSRMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersTanner MaierSOMinnesota StateNSICE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutSteven OrzolekJRMinnesota StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaMileHunter KurzJRMississippi CollegeGSCE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutNathan SwadleyJRMissouri S&TGLVCE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowPeyton BartonSOMissouri SouthernMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAdrain BroadusSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowJosh FulmerSRMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-America3000 MetersRyan RiddleSOMissouri SouthernMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaShot PutJordan GarrJRMissouri WesternMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTravis JosephSOMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpShyrone KempJRMSU MoorheadNSICE
MENFirst-Team All-America800 MetersWes FergusonFRNeb.-KearneyMIAAE
MENSecond-Team All-America800 MetersSeth SimonsonJRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelaySeth SimonsonJRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpBrayden SorensenSONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLuke StuckeyJRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMicah SwedbergSONeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCole WillisSRNeb.-KearneyMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowTanner BergSRNorthern StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaPole VaultGlen QuayleFRNorthern StateNSICE
MENSecond-Team All-AmericaHigh JumpBlake MorganSONorthwest MissouriMIAAE
MENFirst-Team All-America800 MetersStephen BarkerSONorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowNathan PowersJRNorthwood (Mich.)GLIACE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayNizar AlarahshunJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America200 MetersBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America400 MetersBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBraylen BrewerSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesTJ CaldwellFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayBryce GrahnSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayGraham HudelsonSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonHunter JonesFRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpHenry KinerJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonTrey MooneyJRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayConnar SouthardSRPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey StoneSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaMileMason StraderSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMason StraderSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutKonner SwensonJRPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America400 MetersSam TudorSOPittsburg StateMIAAE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySam TudorSOPittsburg StateMIAAE
MENSecond-Team All-America5000 MetersJan Lukas BeckerSOQueens (N.C.)SACE
MENFirst-Team All-AmericaMileMitch CoxFRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-America400 MetersNiklas KleiJRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutMartin KnauerSRQueens (N.C.)SACE
MENSecond-Team All-AmericaShot PutPaden LewisSOQuincy (Ill.)GLVCE
MENFirst-Team All-America3000 MetersCarLee StimpfelJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersCarLee StimpfelJRSaginaw Valley StateGLIACE
MENSecond-Team All-America60 MetersStephon BrownSOShippensburgPSACE
MENSecond-Team All-AmericaMileAaron AhlJRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-America3000 MetersAaron AhlJRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAaron AhlJRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayPaul BuckinghamSOSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaMileCharlie DannattJRSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCharlie DannattJRSimon FraserGNACE
MENSecond-Team All-America400 MetersCallum RobinsonSOSimon FraserGNACE
MENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCallum RobinsonSOSimon FraserGNACE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJaylynn Ellerbe-CundiffJRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayOwen GagneFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayNigel GreenSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America800 MetersTerrell PattersonSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayTerrell PattersonSRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayJonathan VolpeFRSouthern ConnecticutNortheast-10E
MENFirst-Team All-America3000 MetersTitus WindersJRSouthern IndianaGLVCE
MENFirst-Team All-America5000 MetersTitus WindersJRSouthern IndianaGLVCE
MENFirst-Team All-America60 MetersDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayDelan EdwinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpTrayveon FranklinJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJordan HollisJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesCameron MaconJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpUshan PereraFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersJ.T SmithFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayConner StockerlFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpDodley ThermitusJRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMaxime WoirinFRTexas A&M-CommerceLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayBryson DyerFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonJohnathon HarperSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelaySterling RilesSOTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMichael SamihambaFRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJoseph SwiercSRTexas A&M-KingsvilleLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersMalachi AdamsSOTiffinG-MACE
MENFirst-Team All-AmericaPole VaultCollin JasinJRTiffinG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowJacob McPhersonSOTiffinG-MACE
MENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowJacob MorrisJRTrumanGLVCE
MENFirst-Team All-America60 MetersWidchard GuervilSRTusculumSACE
MENFirst-Team All-America200 MetersWidchard GuervilSRTusculumSACE
MENFirst-Team All-AmericaTriple JumpDakota AbbottJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpSkye CiccarelliSOUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHeptathlonThorben HastFRUC-Colorado SpringsRMACE
MENSecond-Team All-America3000 MetersAfewerki ZeruJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-America5000 MetersAfewerki ZeruJRUC-Colorado SpringsRMACE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpOrlandus GambleJRUNC PembrokeConference CarolinasE
MENSecond-Team All-AmericaLong JumpJosh HopkinsSOWashburnMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpConnor LastSOWashburnMIAAE
MENFirst-Team All-AmericaHigh JumpHamdi AlaminFRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America60 MetersDesmond AryeeSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersBenjamin AzamatiSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayMalick DiopSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayOhdel JamesFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America200 MetersJeremiah LauzonFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesTyrin LewisSRWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-AmericaTriple JumpSifiso MiyaFRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America60 MetersJalen PurcellSOWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayJalen PurcellSOWest Texas A&MLone StarE
MENSecond-Team All-America800 MetersButare RugenerwaJRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-America4x400 RelayQuinton SansingSRWest Texas A&MLone StarE
MENFirst-Team All-AmericaLong JumpMalcolm WesleySOWestern ColoradoRMACE
MENFirst-Team All-America800 MetersMacauley FranksJRWestern WashingtonGNACE
MENSecond-Team All-AmericaMileMacauley FranksJRWestern WashingtonGNACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersSelena Arjona-AlcazarJRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersSelena Arjona-AlcazarJRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayErine CollardFRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayDelanie DykesSOAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayLina HanichFRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileNatalia NovakSRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayNatalia NovakSRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpMarie-Jeanne OuregaFRAcademy of ArtIndependentsE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersFranziska AlthausSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelaySadie ButlerFRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersFiona HawkinsFRAdams StateRMACE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersMorgan HykesFRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMorgan HykesFRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayNicole LawrenceSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileAva O'ConnorFRAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersBrianna RoblesSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayJessica SimonSOAdams StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAdia CavalierSRAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesRoxan FosterSOAmerican InternationalNortheast-10E
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAntonija RadicSRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAntonija RadicSRAngelo StateLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonMaricia SpenceFRAngelo StateLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMacy CreamerSOAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayCheyanne DavisJRAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMia GardnerFRAshlandG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpSydney KokerFRAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayRachel MillerSRAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowCarrol PauleySRAshlandG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMilePJ EnglishJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayPJ EnglishJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayElla HeinitzFRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileNicolette SchmidtJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayNicolette SchmidtJRAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCami StreffSOAugustana (S.D.)NSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpChinenye AginaJRAzusa PacificIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonAlysa HenryJRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKiayra HolmesSOAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersMechaela HyacinthSOAzusa PacificIndependentsE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersMechaela HyacinthSOAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarian LedesmaJRAzusa PacificIndependentsE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAlayna VernerFRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlayna VernerFRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSara WagenveldSRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJaylah WalkerSRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersJaylah WalkerSRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesJaylah WalkerSRAzusa PacificIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaylah WalkerSRAzusa PacificIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowKyla SawvellJRBlack Hills StateRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpJade DeSouzaJRCal Poly PomonaIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAyana FieldsSOCal Poly PomonaIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAyana FieldsSOCal Poly PomonaIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersDivonne FranklinJRCalifornia (Pa.)PSACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAshlan BurtonSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlex FooteJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLaia GonzalezSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpKayla GoodwinFRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersJana ShawverJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJana ShawverJRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersLucy SteinmeyerSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayLucy SteinmeyerSRCentral MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonHannah VanbuskirkSRCentral MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersZoe BakerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersZoe BakerSOColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersMolly MaksinFRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultHannah MillerJRColo. School of MinesRMACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersAryelle WrightJRColo. School of MinesRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersMichelle KuipersFRColorado ChristianRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonMica JenretteSOColorado MesaRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpArika RobinsonJRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonArika RobinsonJRConcordia-St. PaulNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHelen BraybrookFRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersYasmine HernandezSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayYasmine HernandezSRCSU PuebloRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutKatherine HigginsFRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTaylor HollandFRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutJenna McKinleySRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersHailey StreffSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHailey StreffSRCSU PuebloRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonEmma SchaferSRDavenport (Mich.)GLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKatie McCuneJRDruryGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutElizabeth MakarFREast StroudsburgPSACE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersKylie AnicicJREdinboroPSACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersUkeyvia BeckwithJREmbry-Riddle (Fla.)IndependentsE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersJharna AlstonSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMoena BattleSREmmanuel (Ga.)Conference CarolinasE
WOMENSecond-Team All-America5000 MetersJenna RamseyFREmporia StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutPaige EmnettSOFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultLindsey KluesenerSOFindlayG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpAlexandra HartFRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersLyric HolmanJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersLyric HolmanJRFort Hays StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesMattie RossiJRFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonMattie RossiJRFort Hays StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAniyah RussellJRGeorgian CourtECCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayHannah BeckerJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayTaryn ChapkoFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayCameron ClevelandSOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowJudith EssemiahJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersJessica GockleySRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultEllianne KimesSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultCarly LivingstonSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersAllie LudgeSRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileKlaudia O'MalleySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayKlaudia O'MalleySOGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowAlaina OmonodeFRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutEmma RichardsJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultKassidie StimmelJRGrand Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultSierra WhiteSOHardingIndependentsE
WOMENSecond-Team All-AmericaShot PutNikita MainesJRHillsdaleG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowNikita MainesJRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutAveri ParkerFRHillsdaleG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultBrittney ClarkJRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileBerenice Cleyet-MerleSRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersBerenice Cleyet-MerleSRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayBerenice Cleyet-MerleSRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEllie LengerichFRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowZoe PentecostSOIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEline PinterJRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEmily SondermanFRIndianapolisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMikayla BeelerSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLily HareFRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAria HawkinsFRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayToni MooreSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersCeline RitterSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersCeline RitterSRLee (Tenn.)GSCE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpAlecea CardilloJRLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpAlecea CardilloJRLewisGLVCE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersJada HoffmanJRLewisGLVCE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpAnnalisa BarclayFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersKelly-Ann BeckfordSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayKelly-Ann BeckfordSOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMaria DiamondFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChrissani MaySOLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayShevanae ThomasFRLincoln (Mo.)MIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersAnna SalisburyFRLubbock ChristianLone StarE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesDenisha CartwrightSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America200 MetersRose CramerSOMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpTaylor ElliottSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpFlore GraciaJRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpMakayla JacksonSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowKaylee JensenSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowBrea PerronSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpKary PetrickaSOMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowKatie TaylorSRMinnesota StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpClaire LuallenJRMissouri SouthernMIAAE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesPrecious OlatunjiFRMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesKiara SmithSOMissouri SouthernMIAAE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersHanna WilliamsSRMissouri WesternMIAAE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersBailey BlakeFRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayBailey BlakeFRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayJaedy ComminsFRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTiffany HugheySONorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTiffany HugheySONorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayChloe SaenzFRNorthwest MissouriMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpJada ShanklinSONorthwest MissouriMIAAE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowTaky EzellSRNorthwood (Mich.)GLIACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAddison BrooksFROklahoma BaptistIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTizhane BrooksSROklahoma BaptistIndependentsE
WOMENSecond-Team All-America400 MetersTaylor JamesSROklahoma BaptistIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayTaylor JamesSROklahoma BaptistIndependentsE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMary McKeySOOklahoma BaptistIndependentsE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMadison BurtJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultKyla DavisFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayOlivia LowreyFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesTrace MosbyJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonTrace MosbyJRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMatti PriceFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersChristine WilliamsJRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonBlakelee WinnFRPittsburg StateMIAAE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBlakelee WinnFRPittsburg StateMIAAE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayFatima AlanisFRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayStevie LawrenceSRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-America800 MetersCarlin McFaddenFRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayCarlin McFaddenFRQueens (N.C.)SACE
WOMENSecond-Team All-AmericaDistance Medley RelayStina PetterssonFRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpLucy WallikerJRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesMelanie WelsingJRQueens (N.C.)SACE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersAlona OlshevskaJRSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America60 Meter HurdlesCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonCheyenne WilliamsonSOSaginaw Valley StateGLIACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersAnnika EsveltFRSeattle PacificGNACE
WOMENFirst-Team All-America800 MetersAlison Andrews-PaulSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayAlison Andrews-PaulSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAlison Andrews-PaulSRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayErika BinderSOSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEmily ChiltonJRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMarie-Eloise LeclairFRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayEmily LindsayJRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayEmily LindsayJRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayMegan RoxbySRSimon FraserGNACE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutEmma HertzSRSioux FallsNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaHigh JumpCecily GreggsSRSlippery RockPSACE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersZara BrownSOSouthwest BaptistGLVCE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpParker BuskeSOSt. Cloud StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayFrancesca AquillinoFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelaySofia KhenfarFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersMariana ShostakFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMariana ShostakFRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-America4x400 RelayMinna SveardSRTexas A&M-CommerceLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMercedeez FrancisSRTiffinG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpMarisa GwinnerJRTiffinG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaMileTaylor HestekinSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpD'Andra MorrisSRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpD'Andra MorrisSRU-MaryNSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpArianna PasseriJRU-MaryNSICE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America3000 MetersLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayLayla AlmasriSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayAmber DavisFRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileKate HedlundFRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayKate HedlundFRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileRiley McGrathSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaDistance Medley RelayRiley McGrathSOUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaLong JumpHannah MeekSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-AmericaTriple JumpHannah MeekSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENSecond-Team All-America60 Meter HurdlesMissy MoreniFRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersKayla ZinkSRUC-Colorado SpringsRMACE
WOMENFirst-Team All-AmericaPentathlonSummer GrubbsJRUT TylerLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaWeight ThrowNdidiamaka AnaraodoSRWalshG-MACE
WOMENSecond-Team All-AmericaPole VaultKelsey HartsockFRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-AmericaMileAlexa LeppelmeierSRWalshG-MACE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersAlexa LeppelmeierSRWalshG-MACE
WOMENSecond-Team All-America60 MetersIsabella HohlJRWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaPole VaultVirgi ScardanzanSRWashburnMIAAE
WOMENFirst-Team All-AmericaWeight ThrowMckenzie ScheilJRWayne State (Neb.)NSICE
WOMENSecond-Team All-AmericaPentathlonMadison JamesSRWest ChesterPSACE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersLeah BelfieldSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America200 MetersLeah BelfieldSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America60 MetersDeOndra GreenFRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaHigh JumpTaylor NellomsSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENSecond-Team All-AmericaLong JumpTaylor NellomsSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaTriple JumpTaylor NellomsSOWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-AmericaShot PutZada SwoopesSRWest Texas A&MLone StarE
WOMENFirst-Team All-America3000 MetersKatie DoucetteSOWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersKatie DoucetteSOWestern ColoradoRMACE
WOMENFirst-Team All-America5000 MetersLindsay CunninghamFRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayMaddy PietzJRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayBrooklyn SchyvinckJRWinona StateNSICE
WOMENFirst-Team All-America400 MetersShereen VallabouyJRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayShereen VallabouyJRWinona StateNSICE
WOMENSecond-Team All-America4x400 RelayKendall ZemanJRWinona StateNSICE